II De Wielingen maakt van nood een (on)deugd O O) CD Betaald voetbal weer stap dichterbij voor arbiter Boel ZEELAND 11 Heel juni de tijd voor triatlon VLISSINGEN Niels Boel maakt opnieuw promotie. De 22-jarige scheidsrechter uit Vlissingen heeft te ho ren gekregen dat hij met ingang van ko mend seizoen deel uit maakt van het talen tentraject betaald voetbal van de KNVB. Wedstrijden fluiten op het hoogste niveau is daarmee weer een stap dichterbij gekomen. Boel debuteerde in fe bruari 2017 als KNVB- scheidsrechter bij de senioren, met het duel in de vierde klasse tus sen Wolfaartsdijk en WIK'57. De Vlissinger, die destijds begeleid werd door voormalig topscheidsrechter Rien van Haaften, kreeg een maand later te horen dat hij deel ging uitmaken van het talententraject van de KNVB. Ook daarna bleef Boel stappen zetten. Een jaar geleden promo veerde hij naar groep D, waardoor hij dit sei zoen in onder meer de hoofdklasse actief was. De voormalig jeugd speler van SV Walche ren was dit seizoen de leidsman bij duels als Achilles Veen-Rijs- oord en SC Genemui- den-Berkum. Hij liet opnieuw progressie zien en maakt deze zo mer de overstap naar het talententraject be taald voetbal. Top- scheidsrechter Danny Makkelie vertelde hem het goede nieuws. Omdat Boel het talen tentraject betaald voetbal volgt, zal hij komend seizoen op verschillende niveaus actief zijn. Hij zal in de hoofdklasse beginnen en daarna eventueel ook wedstrijden in de derde divisie mogen leiden. De kans is aan wezig dat hij in de nieuwe Onder 23- competitie gaat fluiten en Boel zal regelmatig vierde official zijn in de Keuken Kampioen Divisie. Tim van Zon Treva Terwijl het coronavirus een normale competitie in alle takken van sport nog onmogelijk maakt, zoeken men sen naar manieren om toch de krach ten met elkaar te meten. Van Hoek, sportmasseuse en triatlete, zag in haar eigen omgeving dat er behoefte was aan onderlinge strijd en bedacht met anderen de zogenoemde 'triatlock- down'. ,,Het is heel mooi om op Wal cheren te trainen en bijvoorbeeld in het Veerse Meer te zwemmen, maar j e krijgt wel het gevoel: waar doe je dat op dit moment voor? Je wilt op een ge geven moment toch weten hoe je er voor staat." Deze triatlockdown is een mooie gelegenheid om het eens uit te proberen Het idee is nu dat triatleten tussen 1 juni en 1 juli een achtste of een kwart triatlon voltooien. Dan gaat het om 500 meter zwemmen, 20 kilometer fietsen en 5 kilometer hardlopen of het dubbele. Wie hierin geïnteresseerd is en een mailtje stuurt naar triatlockdown@gmail.com, krijgt een boekwerk met de regels terug. Daarin staan de startlocaties, de exacte routes en de regels voor een zo eerlijk moge lijke strijd. Van Hoek: ,,Je kunt zelf be palen wanneer je start. Je kunt ook meerdere pogingen doen voor een snelle tijd. Na afloop geef je je tijd aan ons door en kom je op een ranglijst te recht. Of we heel nauwkeurig contro leren of iedereen de juiste tijden door geeft? Nee, daar beginnen we niet aan. Waarom zou je een snellere tijd door geven dan je gehaald hebt? Er staat im mers geen prijs tegenover." Van Hoek weet van ongeveer 25 se rieus geïnteresseerden. Als die alle maal ook meedoen, is het volgens haar al geslaagd. ,,Dan hebben we toch weer wat mensen in beweging gekregen in deze tijd." Golfjes Vlissinger Persijn van de Veire deed meteen al op dinsdag 2 juni een po ging. Hij voltooide de achtste triatlon in 1.00.38 uur. ,,Ik dacht: laat ik meteen maar van wal steken", vertelt hij. ,,En misschien was het nog niets eens het ideale moment. Op de fietspaden re den ook toeristen en daar moet je dan toch een beetje omheen. En er stond een aardige westenwind, waardoor er op het Veerse Meer toch best wat golf jes waren. Ik zou later deze maand nog een poging kunnen wagen. Want dat is ook de sport binnen dit idee: uit zoeken wanneer de omstandigheden op z'n best zijn." Voorheen volleybalde Van de Veire bij Ardito in Oost-Souburg. Door blessures ging dat niet meer. Van het fietsen rolde hij in het meedoen aan triatlons. ,,Je ziet vaak dat mensen een beetje angst hebben voor de triatlon, omdat ze niet goed zijn in zwemmen", ver telt hij. ,,Maar bij een achtste triatlon - echt een sprint - hoef je maar 500 meter af te leggen. Dat gaat meestal dan nog wel. Deze triatlockdown is dan een mooie gelegenheid om het eens uit te proberen." Nee, voor overlast hebben de lopers van De Wielingen niet gezorgd. Elk huis houden waarbij aan de bel werd getrok ken, wist dat dat zou gaan gebeuren. Het was namelijk een écht evenement, genaamd de Belletje Trek Wielingen Run. ,,Allemaal heel spontaan ont staan'', vertelt Theo Rabout, die samen met Simon de Feijter op het idee kwam. ,,Wij waren een beetje aan het zeveren met elkaar, aan het geinen.'' Maar het grapje, ter vervanging van alle evenementen die werden afgelast, was al snel geen grapje meer. ,,We kre gen zestig inschrijvingen, meer dan we hadden verwacht'', aldus Rabout. ,,Toen zijn we routes gaan tekenen op de kaart. Het was even puzzelen, maar we zijn er uiteindelijk uitgekomen.'' Het idee was dat er op die manier toch een beetje contact was onder de leden, zonder dat zij ook daadwerkelijk met elkaar in contact kwamen. Wie aan de beurt was, kreeg het adres van de volgende loper op de lijst. Het was de bedoeling om daar heen te lopen, aan te bellen, een foto te maken en ver volgens weer terug naar huis te lopen. ,,Allemaal zonder direct contact.'' Voorzitter Aftredend voorzitter Frederique Bur- kin was op Koningsdag als eerste aan de beurt. De beoogde nieuwe voorzit- ter Jan Ducaat was op eerste pinkster dag de laatste belletje trek-loper. „Sym bolisch, omdat hij de hamer van Frede rique overneemt (zie foto). De benoe ming moet alleen nog plaatsvinden, maar de ledenvergadering kon door het coronavirus niet doorgaan.'' De rust is inmiddels weer terugge keerd in Zeeuws-Vlaanderen, nu het ondeugende evenement van De Wie lingen erop zit. „Iedereen was heel en thousiast en we hebben al meerdere keren de vraag gekregen of en wanneer de volgende editie zal zijn. We moeten nog even bekijken of dat gaat gebeuren, maar voor nu was het heel erg leuk.'' Inmiddels is ook De Wielingen weer gestart met de trainingen. De leden hebben dus niet heel lang stil gezeten. ,,De Belletje Trek Wielingen Run en de herstart lopen mooi in elkaar over.'' donderdag 4 juni 2020 Niels Boel biedt als scheidsrechter de helpende hand in het duel Terneuzense Boys-Axel. foto peter nicolai Korfballer Tim van Zon (19) stapt over van Togo naar For- tis. De Goese- naar is door Arco Goedkoop, de hoofdtrainer in Oost-Sou burg, gevraagd. Eerder al gaf zijn jongere zus Noa aan van Togo naar Swift te gaan. De kans is nu aan wezig dat ze el kaar in de zaal competitie tref fen. Zowel Swift als Fortis (ge promoveerd) komt daarin uit in de over gangsklasse. Biljartvereniging Treva, dat in Bowling Goes speelt, heeft Brabander Rini Boeren als aan winst voor het eerste team, dat in de eerste divisie uitkomt. Richard de Bruin uit We- meldinge (van Pearle Opti ciens uit Sas van Gent) gaat in de tweede di visie spelen met Treva 2. Eigen moment kiezen voor 'triatlockdown' Voor fanatieke triatleten is er deze maand op Walcheren een 'triat lockdown', een wedstrijd waar ze op hun eigen moment aan mee kunnen doen. ,,Als je wilt, kun je de meest gunstige weersomstandig heden uitzoeken", legt Eva van Hoek uit Middelburg uit. Zij is één van de initiatiefnemers. Roeland van Vliet Middelburg - Persein van de Veire Als de afgelopen maanden één ding hebben bewezen, is het wel dat het goed zit met de creativiteit in de Zeeuwse sport. Neem atletiekver eniging De Wielingen. Bij de Zeeuws-Vlaamse club maakten ze van een nood een deugd. Of liever gezegd: een ondeugd. Zestig leden gingen al belletje lellend van voor deur naar voordeur, om toch in clubverband bezig te blijven. Daniel Vervelde Oostburg O a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 39