'Naar de bank voor aanvullende lening' Oppositie Veere pleit voor overkapping terrassen LPM uit (weer) kritiek op f ietsverbod 7 HORECA ONZEKERHEID BLIJFT Bij strandpaviljoen Vloed in Dishoek hebben ze een stressvolle tijd achter de rug. Na de heropening blijft het spannend. Het totaal vernieuwde strandpaviljoen Vloed bij Dishoek was wel geteld één dag open toen op zondag 15 maart rond 17.00 uur het bericht kwam dat de horeca moest sluiten. ,,De periode daarna was veel stressvoller dan de bouwperiode", zegt mede-eigenaar Marc Vernooij als hij terugblikt op de afgelopen maanden. Vernooij weet één ding zeker: in de loop van dit jaar moet hij naar de bank voor een aanvullende le ning. ,,Om de winter door te ko men." Hij geeft aan dat strandpa viljoens het geld in zo'n zeven maanden moeten verdienen. ,,In het voorseizoen hebben we, nor maal gesproken, veel feesten, veel bbq's, vergaderingen en trouw partijen. Die gingen nu niet door." Hij heeft ook geen idee of de ko mende maanden goed zullen zijn. ,,Er is zoveel onzekerheid." Er komen nu aarzelend een paar re serveringen voor trouwpartijen in 2021 binnen. ,,Voor 2020 nog niet." Om het zekere voor het onzekere te nemen, mogen families bij Vloed met maximaal vijf personen aan één tafel zitten. Een gezin van zes moest gisteren dan ook een an dere gelegenheid zoeken om met z'n allen iets te eten en drinken. Vernooij geeft ook aan dat vrien dengroepen nog niet welkom zijn als ze aan één tafel willen. Terwijl dat vaak goede klanten zijn. ,,Maar de veiligheid gaat voor. We gaan niet met tafels schuiven." Jimmy Mijnsbergen herinnert zich die 15e maart nog goed. Hij had als kok de dagen daarvoor veel eten klaar gemaakt, zodat ze in aanloop naar de officiële opening op 20 maart de bezoekers van het strandpaviljoen konden verrassen met tal van gerechten. ,,Daar heb ben we nog het een en ander zelf van opgegeten en weggegeven. De rest moesten we wegdoen", zeg mede-eigenaar Ron van Lieshout. Vervolgens was het voor hen af wachten en hopen dat ze weer snel Wekonden van meerdere steunmaatregelen niet profiteren wat konden doen. Mijnsbergen: ,,We hebben nog wat klusjes ge daan, wat schilderwerk en zo. Maar dat houdt op een bepaald moment ook op." Hij kon samen met de andere vaste personeelsleden in dienst blijven, maar zag wel dat de eige naren het heel moeilijk hadden. Van Lieshout.: ,,We konden van meerdere steunmaatregelen niet profiteren, terwijl de vaste lasten wel doorlopen." Dat was volgens hem ook de reden dat er steeds heel voorzichtig omgesprongen moest worden met de uitgaven. ,,Wat kan wel, wat kan niet?" En telkens maar hopen dat er snel een einde komt aan de lock- down voor de horeca. Toen dat einde daadwerkelijk kwam en dui delijk was dat Vloed weer open kon, was het volgens Mijnsbergen nog een race tegen de klok om al les op orde te hebben om de klan ten te ontvangen. Wel is er terug houdend ingekocht. Van Lieshout: ,,Want we willen niet ooit nog eens zoveel weg moeten gooien." Maar alle drie zijn ze blij dat er weer klanten komen naar Vloed. Dat ze weer kunnen genieten van het uitzicht, het eten, het drinken. ,,Iedereen is enthousiast. We heb ben een leuk team en iedereen heeft zijn verhalen over de afgelo pen maanden." Maar spannend blijft het wel. Vernooij: ,,Want wat als er weer beperkingen van kracht worden DOMBURG Sta toe dat Veerse horeca-ondernemers hun ter rassen overkappen. Die op roep komt van de oppositie partijen Lijst Van Kervinck, SGP/CU en VVD. Ze dienen eind deze maand een motie in waarin ze het dagelijks be stuur vragen de ondernemers op dat punt tegemoet te ko men. Een verzoek daartoe van de Koninklijke Horeca Neder land werd onlangs afgewezen. 'Het tijdelijk plaatsen van overkappingen krijgt al snel een meer permanent karakter en legt extra beslag op de openbare ruimte', liet het col lege enkele weken terug we- ten. Ook voerde het aan dat ondernemers zo 'extra uitga ven krijgen'. Horeca-voorman Michel Kloeg vond het vreemd dat het college zich bezighoudt met de bedrijfs voering. ,,Laat elke onderne mer zelf bepalen of hij het ri sico van zo'n investering aan gaat of niet", zei hij in een re actie. De oppositiepartijen hopen dat het college terugkomt van dat standpunt. Ze wijzen erop dat wethouder Adri Roelse onlangs meldde dat hij het be drijfsleven zoveel als mogelijk tegemoet wil komen om de coronacrisis te doorstaan. Niet voor de eerste keer trekt de LPM bij het college van B en W aan de bel over maatregelen rondom het fietsen in de binnenstad in co- ronatijd. Zowel mondeling als schriftelijk stelde de partij er al va ker vragen over. En nu weer. ,,Wij willen dat de inwoners duidelijk heid krijgen", zegt LPM-voorman Piet Kraan. Het tijdelijke verbod om fietsen en bromfietsen te parkeren is geba seerd op het 'Reglement verkeers regels en verkeerstekens', stelt het college van B en W. Er staan bordjes om het verbod duidelijk te maken en handhaven kan op basis van dat zelfde reglement. Toch houdt Kraan juridische twijfels. ,,Eerst was er geen rechts grond voor een verbod en nu ineens wel. Maar er is ook coulance toegezegd voor oudere mensen die de fiets behalve voor bood- De LPM vraagt zich in hoeverre het fietsverbod gehandhaafd wordt schappen ook gebruiken als steun omdat ze moeilijk ter been zijn. En als ouderen geen boete krijgen, kun je die dan wel geven aan ande ren?" De kritiek van de LPM komt ook voort uit de andere mening die de partij heeft over het fietsparkeren, zegt Kraan. ,,Wij verzetten ons al j aren tegen het weghalen van fiets- beugels uit de stad. Nu worden sommige beugels weggehaald, met de toezegging dat dat tijdelijk is en dat ze weer terugkomen. Nou, dat moet ik nog zien." Het college heeft dertig dagen de tijd om de vragen van de LPM te beantwoorden. Maar Kraan ver wacht die eerder. ,,Het gaat hier om reële belangen van onze Middel burgers. Het college wordt daarom verzocht zo spoedig mogelijk schriftelijk antwoord te geven." donderdag 4 juni 2020 Emile Calon Dishoek - Ron van Lieshout Als het verboden is om je fiets mee te nemen in de winkelstra ten van Middelburg, krijg je dan een boete als je het toch doet? En hoe hoog is die boete dan? Hoe sterk staat de gemeente ju ridisch eigenlijk bij het 'fietsver- bod' dat deze week is ingegaan, tussen 11.00 en 18.00 uur? Maurits Sep Middelburg Marc Vernooij, Ron van Lieshout en Jimmy Mijnsbergen bij strandpaviljoen Vloed. foto dirkjan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35