i I voor Souburgse praktijk de Meijberg i Crisis kost tunnel zeker 5 miljoen 5 ma. •"«■-'i..- vJA-' fp&Qrt* "v -"TEV* t clip. ,,Als optredens en bijbeho rende repetities wegvallen, blijft er voor mij meer tijd over om lied jes te schrijven en in mijn home studio op te nemen", zegt de Mid delburgse zanger. In Down again kijkt hij vooruit naar het einde van de coronacrisis, met de vrees dat we in oude fouten vervallen. ,,Als een dolle stappen we weer in de mallemolen. We zien dat het mi lieu opknapt, de vogeltjes fluiten, we hebben een straalblauwe lucht, we verplaatsen ons minder, verga- deren via internet gaat ook goed. Ik ben bang dat we straks weer in dezelfde modus gaan als voor de crisis. Ik heb de wijsheid niet in pacht, ik doe er zelf aan mee, maar eigenlijk hoop ik dat we er iets van leren. Daar gaat het liedje over." De muzikanten uit zijn band hebben de partijen thuis inge speeld. ,,Als ik weer een bijdrage kreeg, stond ik te springen in mijn huis. Ik begon met mijn gitaarpar tij, mijn zang en een stukje ritme, en het liedje werd elke keer een stukje opgelift. Ik krijg er ontzet tend goede reacties op. In alle be scheidenheid is het toch een soort hitje. De clip heb ik gemaakt met wat eigen opnamen en beelden die ik heb gezocht op internet. Ik heb hem gemonteerd met een pro grammaatje op mijn telefoon. Zo zie je hoe de situatie een creativi teit in je boven kan brengen waar je nooit van durfde te dromen." Met een knipoog Alle foto's bij dit artikel zijn ge maakt door Tanja Hoogerheijde uit Middelburg. Ze is getrouwd met een bassist. ,,Hij kan niet op treden en zat thuis een beetje droevig op zijn bas te spelen. Ik dacht: ik ga eens een foto maken om dat gevoel te vangen, maar dan met een knipoog. Stiekem had ik in mijn achterhoofd dat het wel een serie zou kunnen worden." Inmiddels heeft ze meer dan twintig opvallende portretten ge maakt van Zeeuwse muzikanten in lockdown en er staan er nog flink wat op de wachtlijst. Ze heeft een praktijk voor toegepaste kine- siologie en stressmanagement. Daarnaast is fotografie een steeds professionelere hobby geworden. Via manlief Bert is ze in de mu- ziekscene gerold. ,,Muzikanten hebben altijd een mooie mimiek." Haar serie van thuiszittende muzikanten slaat aan op Facebook en Instagram. De één bijt zijn tan den stuk op een drumstok, de an der zingt onder de douche. ,,Het moet met humor", zegt ze. ,,Het moet niet uitstralen dat we het met zijn allen zo ellendig hebben. Soms heb ik zelf een idee, de an dere keer bedenken we het ter plaatse. Ik heb er lol in om ze te maken en de muzikanten ook. En nu ze niet kunnen optreden, geef ik ze toch weer even een podium." De maatregelen om de versprei ding van het coronavirus tegen te gaan, hebben 'grote consequen ties' gehad, meldt de NV Wester- scheldetunnel in haar jaarver slag. Op werkdagen nam het aan tal voertuigen met zo'n 40 pro cent af. De omzet daalde minder fors (30 procent), doordat vooral het vrachtverkeer - dat meer tol betaalt - wel bleef rijden. De directie van de tunnel ver wacht dat het totale aantal passa ges dit jaar tussen de 800.000 en 1.8 miljoen lager zal uitvallen dan verwacht. Er was uitgegaan van 7.9 miljoen voertuigen. Dat bete kent een omzetverlies van mini maal 5 miljoen euro. ,,Hoewel de impact fors is, komt de Wester- scheldetunnel hierdoor niet in li- quiditeits- of continuïteitspro blemen." De winst van de tunnel wordt als dividend uitgekeerd aan de enige aandeelhouder: de provin cie. Met het geld moet de tunnel in 2033 zijn afbetaald, waarna deze tolvrij kan worden. De pro vincie had voor dit jaar gerekend op 12,3 miljoen euro. Zij gaat er inmiddels van uit dat het tussen de 5 en 8 miljoen minder wordt. In 2033 tolvrij Dat heeft niet direct consequen ties, zegt gedeputeerde Jo-Annes de Bat. ,,Het is een gesloten sys teem. Alle opbrengsten gaan in de reserve. En als de aflossing is voldaan, gaat de tol er af." Pas als het aantal passages ook op lan gere termijn achterblijft bij de verwachtingen, kunnen er pro blemen ontstaan. ,,Dan is er een risico dat tarieven omhoog moe ten om in 2033 tolvrij te zijn. Maar voorlopig is daar nog hele maal geen sprake van." voor aan de wilgen gehangen en Meijer (nu 65) leek zijn gewenste pensioen langer te moeten uitstel len dan hij wilde. Voor hij zeker heid kreeg dat een jonge huisarts in zijn voetsporen wilde treden, duurde Hans Meijer iets te lang, wil hij achteraf wel toegeven. Bastiaan van Nieuwenhuizen (34) studeerde eind vorig jaar af als huisarts. Hij begon in januari met de intentie om Meijer op te volgen als huisarts én praktijkhouder. Maar na een paar maanden kon hij pas echt een besluit nemen, omdat hij eerst moest ervaren of de de praktijk, de collega's en de patiën tenpopulatie bij hem pasten. De kennismaking is alle partijen goed bevallen, zodat Van Nieuwenhui- zen per 1 juli praktijkhouder van de Meijberg is. Meijer, die intussen al in het Brabantse Eersel woont, blijft van juli tot oktober nog een dag in Zeeland is een prachtige plek voor kinderen. En ook voorouders de week meedraaien en waarnemer Wieteke Lucas blijft als huisarts aan de praktijk verbonden. Het lijkt bijna een wonder dat de Souburgse huisartsenpraktijk een jonge opvolger uit den lande aan trekt, gezien de moeilijkheden bij het vinden van opvolgers in de hele provincie. Van Nieuwenhuizen - geboren in Voorhout, gestudeerd in Leiden en gewerkt in Amsterdam - ziet dat echter anders. Volgens hem biedt Zeeland veel voordelen, ook voor jonge artsen. ,,Ik heb met mijn vrouw alle voor- en nadelen op een rijtje gezet. We hebben een peuter van 2, die we liever niet in de drukke Randstad laten opgroeien. Zeeland is een prachtige plek voor kinderen. En ook voor ouders, zeker hier op Walcheren met de voorzie ningen van Middelburg en Vlissin- gen en het strand in de buurt." Voor het overnemen van een praktijk hoeft een jonge arts in Zee land geen tonnen - 'in Amsterdam ondanks het tekort aan huisartsen toch nog steeds een half miljoen'- aan goodwill te betalen. Betrokken Van Nieuwenhuizen ziet voordelen aan het eigenaarschap van een praktijk, maar snapt collega's die het liever bij waarnemerschap hou den. ,,Dat artsen waarnemen, hoeft niet te betekenen dat ze om de paar jaar verkassen. Veel waarnemers voelen zich heel betrokken bij de praktijk waar ze werken en de pa tiënten die ze behandelen, zodat het organisatorisch toch goed te re gelen is. De ontwikkeling dat huis artsen steeds meer samenwerken in gezondheidscentra draagt daar ook aan bij." Assistentes zijn al lang niet alleen telefonistes, maar fungeren vaak als praktijkondersteuners en -mana gers, die de huisarts taken uit han den nemen. Het werk van de huis arts verandert ook door de ver wachtingen van de patiënt. Van Nieuwenhuizen betoogt dat de uit dagingen voor jonge huisartsen in Zeeland zeker niet minder zijn dan elders. Dat dokters wegblijven, om dat hun partners geen baan zouden kunnen vinden, vindt hij klink klare onzin. ,,Mijn vrouw kan het werk dat ze had, blijven doen. Als dat niet zo was geweest, had ze zon der veel moeite een nieuwe baan kunnen vinden." donderdag 4 juni 2020 GO bepaalde creativiteit los' "t, -■ rT JH@H Ries de Vuyst, singer/songwri ter, die wortel schiet. JP de Klerk, een nieuwe sin gle volgens de RIVM-richtlijnen. David Boegheim, drummer, die brood wil én spelen. De Westerscheldetunnel ver wacht dit jaar minimaal 5 mil joen euro aan inkomsten mis te lopen door de coronacrisis. Daardoor verdampt een groot deel van de winst waarop was gerekend. Rolf Bosboom Ellewoutsdijk - Bastiaan van Nieuwenhuizen, huisarts

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 33