Nu weten we het wel, Wise Groningse rederij breidt uit naar Terneuzen Klussen ö|i afstand geslaagd... CSW FELICITEERT AL ONZE GESLAAGDE LEERLINGEN! WIJ ZIJN TROTS OP JULLIE! 2 'Hopelijk volgen nog tientallen' CaW*)° De uitslagen zijn verwerkt en we kunnen alle geslaagde kandidaten hun familieleden en onze medewerkers van harte feliciteren met de mooie resultaten. donderdag 4 juni 2020 Commentaar Lang geleden. Demonstranten op de dijk bij Borssele. De Mobiele Eenheid grijpt in. Of wat recenter. Actievoerders van Greenpeace op de koepel van de kerncentrale. Zij schilderen een scheur. Zo herinneren Zeeuwen zich het verzet tegen kernenergie. Het is allemaal verleden tijd. Alle argumen ten zijn uitgewisseld, alle emotie is geuit. Maar voor het infor matieplatform Wise is het niet genoeg. Deze stichting, die het verzet tegen kernenergie ondersteunt, wil binnenkort demon streren in Borssele. Wise zal het vrijdag 19 juni keurig aanpakken. Met een coro- nabestendig protest. Dit past in de traditie. Wise is al decennia lang heel netjes bezig met het verstrekken van ongevraagde adviezen over kernenergie. Onlangs raadde Wise de provincie Zeeland nog aan de kerncentrale snel te sluiten. Zo probeert Wise tegenwicht te bieden aan de mensen die voor kernener gie pleiten als relatief schone energie die kan bijdragen aan het beperken van de klimaatverandering. Dit zou nuttig zijn als Wise nieuwe argumenten had. Maar die zijn er niet of nauwelijks. Wise merkt op dat de CO2-emissie van kernenergie vergelijkbaar is met die van windenergie. Dat kan kloppen. Maar wat dan nog? Moet je daarvoor op de trom slaan bij Borssele? Met als aanleiding dat de kerncentrale 47 jaar geleden in gebruik werd genomen? Het kan geen kwaad. Maar meer dan wat voldoening voor de demonstranten zal het niet opleveren. Zonder nieuwe argumenten heeft demonstreren bij de kerncentrale weinig zin Harmen van der Werf Terneuzen De Groningse rederij Wagenborg is neergestreken in Terneuzen. In het voormalig hoofdkantoor van sleep en bergingsbedrijf Multraship aan de Scheldekade heeft het bedrijf een scheepsagentschap gevestigd. Wagenborg maakte voor allerlei dienstverlening aan de eigen sche pen die Terneuzen aandoen, tot nu toe gebruik van verschillende agentschappen. Vanwege uitbrei ding van de activiteiten in Terneu- zen heeft de rederij besloten dit zelf te gaan doen. Vanuit Terneuzen onderhoudt Wagenborg met de Bothniaborg en de Balticborg een lijndienst op de Zweedse havens Södertalje bij Stockholm en Pitea, waarbij onder weg het Engelse Sheerness en het Duitse Cuxhaven worden aange- ALMANAK Wat is zoon Robbe (4) blij dat zijn papa zo vaak thuis is in deze coronadagen. Hij geniet ervan en probeert waar hij kan zijn pa zo veel mogelijk te helpen. Of het nu is met koffiezetten of het ophangen van een nieuwe zon wering. Robbe weet precies in welke daan. Twee schepen van het Zweedse hout- en papierbedrijf Holmen, de Shipper en Exporter, zijn erbij gekomen. Het nieuwe kantoor van Wagen borg in Terneuzen telt vooralsnog twee medewerkers. De bedoeling is Rederij Wagenborg heeft in Terneuzen een scheepsagent schap geopend vanuit Terneuzen ook schepen te bedienen die Vlissingen, Gent en Antwerpen aandoen. Het perso neelsbestand kan dan van lieverlee groeien. Wagenborg heeft een vloot van ruim 170 schepen. Tip? redactie@pzc.nl volgorde hij de pluggen en schroeven moet aangeven. Pa is apetrots en geniet van het sa men klussen. Maar ineens stopt Robbe en geeft alle schroeven en pluggen aan zijn vader. ,,Papa, ik moet even plassen, maar dan kan jij alvast verder." STAVENISSE Dorp proefkonijn voor groenafval Thoolse huishoudens gooien nog te veel groente-, fruit- en tuinaf val in de grijze container voor restafval. Daarom wordt de komende drie maanden een proef ge daan in Stavenisse. In dat dorp wordt de groene container wekelijks ge leegd. Het idee erachter is dat gebruikers die af valbak meer benutten en de grijze juist minder. Op die manier worden de verbrandingskosten voor het restafval verlaagd en blijven grondstoffen uit gft-afval juist behouden. Volgend jaar wil de ge meente de proef herha len. Dan wordt de grijze bak juist minder vaak ge leegd. MIDDELBURG Kidscollege van legokampioen Lola Nouwens, winnares van het populaire RTL- programma Lego Mas ters, geeft op 17 juni om 15.00 uur een online Kids College namens ZB en University College Roos evelt. Lola won samen met Jan Lego Masters. De finale werd afgelopen week uitgezonden. Wie 17 juni mee wil doen, kan zich tot 15 juni inschrijven door een mailtje te sturen naar junior@ucr.nl. Je ontvangt dan de Zoom- link en alle praktische in formatie. Kinderen van 7 tot 12 jaar kunnen onder begeleiding van ouders/ verzorgers het Kids Col lege volgen. 4 Gods zegen voor de toekomst Gezakt? Samen gaan we er nog even voor! Coft«9® De inspanningen om huisartsen naar Zeeland te halen, werpen vruchten af. Er zijn de afgelopen twee jaar tien tot vijftien huis artsen naar Zeeland gelokt, schat Marian van der Hooft. René Hoonhorst Heinkenszand Van der Hooft is projectleider op volging en vestiging van huisartsen bij de Zeeuwse Huisartsen Coöpe ratie. Ze heeft goede hoop dat de ko mende jaren nog tientallen huisart sen het voorbeeld volgen. Dat is ook nodig omdat Zeeland binnen vijf tot tien jaar zo'n honderd nieuwe huis artsen nodig heeft. Waarnemend artsen De nood aan dokters is intussen be kend bij (toekomstige) huisartsen in den lande. De belangstelling voor een 'vakantiebaan' tijdens de zo mermaanden was vorig jaar groot. Huisartsen die een aantal weken in Zeeland werkten, waren zonder uitzondering enthousiast. Degenen met een eigen praktijk zullen hun boeltje niet snel oppakken om te verhuizen, maar onder waarne mende artsen zijn er die een verhui zing overwegen. ,,En iedereen die geweest is, laat collega's en kennis sen weten dat het in Zeeland goed toeven is." De Zeeuwse Huisartsen Coöperatie richt zich niet alleen op al praktiserende artsen, maar pro beert ook nadrukkelijk studenten te interesseren, betoogt Van der Hooft. ,,Tijdens de coronacrisis liggen op leidingstrajecten noodgedwongen stil, maar we werven actief studen ten om stages te lopen in Zeeland. Als ze weten dat ze direct na hun studie aan de slag kunnen en het le ven hun hier bevalt, is de kans gro ter dat ze na het afstuderen blijven." Verwenweekeinden Door speciale opleiders in te zetten, (ver)wenweekeinden aan te bieden en met huisartsen in opleiding (binnen afzienbare tijd beschik bare) praktijken te bekijken, maakt de coöperatie verhuizing naar Zee land aantrekkelijker. ,,Daarnaast helpen we desgewenst bij het zoe ken naar geschikte banen voor part ners van geïnteresseerde huisartsen. Ook nu de huisartsen al naar Zee land komen, blijven we heel druk bezig met werving." Bastiaan van Nieuwenhuizen (34) is zo'n huisarts uit den lande. Hij is eind vorig jaar afgestudeerd. Van Nieuwenhuizen is per 1 juli praktijkhouder in Oost-Souburg. Hij volgt er Hans Meijer op, die met pensioen gaat. ZEELAND4 II i. •«1111*1*' uiilllll MM'M - Werven van huisartsen succesvol cs\»

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 30