HieoerdeoieD Wise: 'Kerncentrale moet zo snel mogelijk dicht' Verkeer in Zeeland eist al negen doden Verdachten schietpartij weer op vrije voeten 2 WILLEM VAN DAM Column Hoera, hij is er weer, de Ja panse kruiskwal! Hij dook een paar weken geleden al ter hoogte van Kortgene op in het Veerse Meer en is nu ook nabij Wolphaartsdijk gesignaleerd. Een akelig beestje, die kruiskwal. Hij is slechts een paar centimeter groot, schijnt met graagte om zich heen te prikken en heeft het daarbij vooral gemunt op argeloze zwem mers. Die krijgen van zo'n prik erge jeuk en nare zwellingen, soms zelfs zo hevig dat ze in het zieken huis moeten worden opgenomen. de bastaardsatijnrups die in de Zeeuwse duingebieden is waarge nomen. Is evenmin een lieverdje. Wie in aanraking komt met de haartjes van de hufter is nog niet jarig: huiduitslag, irritatie aan ogen en luchtwegen. gelijkbare rotzak, de eikenproces- sierups. Die begint zich in deze provincie steeds meer thuis te voelen en ook voor hem is het op passen geblazen. van Lyme. En zou de kleine pieter man al in de Zeeuwse kustwateren gearriveerd zijn? U weet wel, dat onooglijke maar o zo giftige visje, dat zijn stekels gretig in blote zwemmersvoeten boort. Op de Bevelanden en in Zeeuws-Vlaanderen zetten boze buizerds hun klauwen in brave wandelaars, fietsers en joggers, in Brabant vreet een hongerige wolf zestig schapen op. op internet over de opmars van de bijtgrage kissing bug, een gluiperd die ons bloed wel kan drinken en dat dan ook gretig doet. Ik lees met genoegen over de Braziliaanse zwerfspin die zich hier af en toe vertoont (één beet kan dodelijk zijn); ik hoor van de tijgermug en de hoornaar die ons lastig komen vallen, ellendelingen die je een straatje doen omlopen. ander dan Het Virus om me druk over te maken. Zou de kleine pieterman al in de Zeeuwse wateren gearriveerd zijn? DE STELLING Vandaag: Een coronadiploma is een volwaardig diploma Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters VEEL NE&ERLAN&ERS HANSEN DE VLAS UIT Tweetal vast voor drugs in woning Ard Kramer begint met ambities als voorzitter van VCN Zierikzee Herdenkingsdienst verongelukte man Volgens de huidige planning sluit de centrale in 2033, maar er gaan stemmen op om die periode te ver lengen. Dat steekt Wise. Die is van mening dat de kerncentrale juist zo snel mogelijk dicht moet. Volgens de organisatie neemt de kans op een ongeluk toe en remt het open blijven van de centrale de ontwik keling van duurzame energie. Wise stuurde in maart al een brief naar de provincie Zeeland met het ver zoek de centrale te sluiten. Wise wil zich netjes aan de coro namaatregelen houden en houdt daarom een estafettedemonstratie. Zevenenveertig mensen - het aan tal jaren dat de kerncentrale nu draait - demonstreren steeds een kwartier in hun eentje. De actie duurt ongeveer van 7.00 tot 19.00 uur. Wise zoekt nog mensen die willen meedoen. Meer informatie via wisenederland.nl. Overigens keert Wise zich in een eigen rapport ook tegen de uitkom sten van een onderzoek van de bu reaus Berenschot en Kalavasta. Die onderzochten toekomstscenario's voor manieren om energie te pro duceren. De bureaus concluderen dat de bouw van een nieuwe kern- Wise protesteert vrijdag 19 juni in Borssele tegen de kerncentrale centrale niet per definitie duurder hoeft te zijn dan inzetten op andere energiebronnen - maar wel alleen als aan een heleboel voorwaarden wordt voldaan. Volgens Wise is de bouw van een nieuwe centrale in alle gevallen veel duurder en kost het de samen leving in 2050 jaarlijks zo'n 4,6 mil jard euro extra. Het aantal fatale ongevallen in de provincie is de laatste jaren juist sterk gedaald: 20 in 2016, 18 in 2017, 13 in 2018 en 11 in 2019. Dit jaar staat de teller - na iets meer dan vijf maanden - al op 9, zo blijkt uit een overzicht van het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland. Dins dagavond verongelukte een 21-ja- rige motorrijder bij Kats. Zaterdag kwam een 35-jarige automobilist om het leven bij Zierikzee. Er is geen duidelijke oorzaak aan te wijzen voor de stijging. Daarvoor lopen de aard van de ongevallen, de locaties en de achtergronden van de betrokkenen te zeer uiteen. Opval lend is wel dat alle slachtoffers mannen waren. Ook vorig jaar wa ren het bijna uitsluitend mannen die het leven lieten in het Zeeuwse verkeer. Landelijk is ongeveer een kwart van de verkeersslachtoffers een vrouw. De ongevallen zijn verspreid over de hele provincie. Alleen Tholen komt relatief weinig voor. Het laat ste dodelijke ongeval daar was in september 2018. VLISSINGEN De drie twintigers die in de nacht van zaterdag op zon dag zijn aangehouden vanwege be trokkenheid bij een schietpartij in de Lammensstraat in Vlissingen zijn dinsdagmiddag op vrije voeten gesteld. Ze zijn nog wel verdachten in de zaak. De politie heeft de zaak nog in onderzoek. De verdachten zijn ge hoord, maar nog altijd is niet duide lijk wie op wie geschoten heeft en of er nog meer verdachten zijn. Eventuele nieuwe aanhoudingen worden dan ook niet uitgesloten. Getuigen meldden zaterdagnacht rond 02.10 uur dat er werd gescho ten in de Lammensstraat. Een ruit in een voordeur bij een woning raakte beschadigd. De verdachten waren gevlogen. Bij de huisartsenpost hadden zich inmiddels twee personen ge meld met verwondingen die moge lijk het gevolg waren van dit inci dent. Het betrof een man van 23 uit Goes en een man van 25 uit Vlissin- gen. Zij zijn daarop aangehouden en, na een medische behandeling, vastgezet. Dezelfde nacht tegen 03.00 uur werd door agenten in de Irislaan in Vlissingen een voertuig aan de kant van de weg gezet. De bestuurder van deze auto was een 21-jarige man uit Koudekerke. Ook hij werd aangehouden vanwege mogelijke betrokkenheid bij het incident. donderdag 4 juni 2020 Een hartelijk welkom ook voor Hieperdepiep ook voor een ver- De teek brengt ons de ziekte Met glimmende oogjes lees ik Héérlijk, eindelijk weer eens iets Reageer op pzc.nl Gisteren: Femke Halsema valt niets te ver wijten 1335 reacties IS FEMKE HALSEMA AFGETREDEN NEE* DUIZENDEN SCHOLIEREN KRIJSEN VANDAAS DE OFFICIËLE UITSLA© VAN HET EXAMEN TERNEUZEN Twee bewoners van een woning aan de Vlooswijk- straat in Terneuzen zijn aangehouden door de politie omdat ze drugs in bezit hadden. Tijdens een huiszoeking werd 26 gram hennep, 38 gram cocaïne en 65 gram heroïne gevonden in de woning. Bij de politie was informatie binnengeko men dat er mogelijk drugs in de woning zou den liggen. Op basis van die informatie vielen agenten gisterochtend vroeg de woning binnen. Twee verdachten die aanwezig waren in de woning zijn aangehouden en overgebracht naar een politiecellencomplex. CAPELLE A/D IJSSEL De uit Zuidzande afkom stige Ard Kramer (52) be gint met grote ambities aan zijn tijd als voorzitter van volleybalvereniging VCN uit Capelle aan den IJssel. De Zuid-Hollandse club speelt vanaf komend sei zoen met zowel de man nen als de vrouwen in de eredivisie, het hoogste ni veau in Nederland. ,,We willen er niet na één jaar weer uit kukelen", stelt hij ferm. Sterker nog: op termijn wil de Zeeuws-Vlaming met VCN meedoen om de landstitels. ZEELAND12 Op parkeerplaats Ha venpoort in Zierikzee is morgen een afscheids- dienst voor de 35-jarige automobilist die afgelo pen zaterdag veronge lukte op de N59. De dienst begint om 11.45 uur en aansluitend is de begrafenis in besloten kring. Via schermen kan die echter ook op de parkeerplaats gevolgd worden. Bij het ongeval raakte het slachtoffer volgens getuigen met zijn auto op de ver keerde weghelft. Hij botste frontaal op een andere auto. Vermoede lijk is de man uit de auto geslingerd. De organisatie Wise, die zich inzet voor duurzame energie, protesteert op vrijdag 19 juni bij de kerncentrale bij Borssele. Op die dag is het 47 jaar geleden dat de centrale in gebruik werd genomen. Vanwege de corona maatregelen wordt het een es tafetteactie. Martijn de Koning Borssele MIDDELBURG Er zijn dit jaar al negen mensen om het leven geko men op de Zeeuwse wegen. In heel 2019 ging het om 11 slachtoffers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2