Waardebonnen zorgen voor investering van 3,5 miljoen in toerisme HZ nog steeds populair in het buitenland Thorhamertjes in Terra Maris Meer inschrijvingen dan vorig jaar, maar of de studenten ook zullen komen? wZEELAND4 Zeeuwse amuletten opgedoken in Gronings depot De Track Inn op Camping Kree- kebos in Westkapelle was er zonder waardebon ook wel gekomen, zegt eigenaar Peter Stroo. Maar het va kantiehuisje zou aanzienlijk min der duurzaam zijn geweest en een stuk duurder. Hij wilde een ener gieneutraal chalet bouwen met een casco van tempex, maar normaal gesproken is dit herbruikbare piep schuim niet sterk genoeg om alle zonnepanelen te dragen die hij op het dak wilde leggen. ,,Ik zat er te genaan te hikken", vertelt Stroo. ,,Met de innovatievoucher kon ik een gespecialiseerd bureau inscha kelen om het probleem op te lossen. Anders had ik er gewoon houtske- letbouw van gemaakt." Experts inhuren Dat is precies de bedoeling van de regeling die in opdracht van vier Zeeuwse gemeenten wordt uitge voerd door Economische Impuls Zeeland en Hiswa/Recron. Onder nemers die met mooie plannen rondlopen om hun verblijfsrecrea- tie te vernieuwen, krijgen een bij drage om experts in te huren. Maxi maal 5000 euro en ze moeten het Het kan net het laatste duwtje in de rug zijn om de boel te vernieuwen bedrag zelf verdubbelen. ,,Het kan net het laatste duwtje in de rug zijn om de boel te vernieuwen", stelt Kim Provoost van Impuls Zeeland. ,,Het advies dat wordt ingewonnen is vaak een eye-opener." Inmiddels hebben zes vouchers geleid tot een vervolginvestering van 3,5 miljoen euro. Er zijn achttien vouchers toe gekend - voor in totaal 80.000 euro - maar volgens Provoost is het te kort door de bocht om te denken dat de investeringen nog wel wor den verdrievoudigd. ,,Er zit een brede marge in. De ene aanvraag is voor één huisje, de andere voor een totaal nieuwe toekomstvisie op een bedrijf. En ondernemers kunnen na het inwinnen van advies ook af zien van een investering, al gaan de meesten er wel mee verder." Vertraging Door de coronacrisis hebben som mige vernieuwingsplannen wel vertraging opgelopen. Provoost: ,,Je ziet ondernemers nu langzaam weer een beetje kijken hoe ze hun helft van het bedrag op tafel kun nen leggen. Er komt weer wat swing in." Zeeuwsbreed Het geld voor de vouchers komt van de gemeenten Schouwen-Duive- land, Noord-Beveland, Veere en sinds kort ook Tholen. Impuls zou de regeling het liefst Zeeuwsbreed inzetten. Overigens is er ook een Fonds Verblijfsrecreatie Zeeland, met 3 miljoen euro van Rijk en pro vincie. Stroo wijst erop dat veel meer mensen profiteren van de waardebonnen dan alleen de on dernemers die ze aanvragen. ,,Als de vernieuwingsplannen van de grond komen, is dat ook een enorme stimulans voor toeleve rende bedrijven in de regio." It donderdag 4 juni 2020 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND8 Voucher stimuleert vernieuwing Het is een kleine bijdrage met een groot effect. Waardebonnen van maximaal 5000 euro heb ben zes Zeeuwse ondernemers gestimuleerd om in totaal 3,5 miljoen euro te investeren in vernieuwing van hun verblijfsre- creatie. En dan te weten dat er nóg twaalf van die innovatievou chers zijn toegekend. Ernst Jan Rozendaal Vlissingen - Kim Provoost, Impuls Zeeland A FOTOTANJAHOOGERHEIJDE Wat doen popmuzikanten als ze niet mogen optreden voor pu bliek? De Middelburgse fotografe Tanja Hoogerheijde - zelf ge trouwd met een bassist - vroeg zich dat af en zocht ze thuis op. Het resultaat is een serie portretten op Facebook en Instagram, gemaakt met een knipoog, van Zeeuwse muzikanten in lockdown. Zoals de zangeressen Henriëtte Heijboer (links) en Ingrid Borger, die een toontje lager zingen en er nog iets van proberen te bak ken.ZEELAND 4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 29