GTST: Doedens op non-actief 22 MEDIA CULTUUR ANGELA KIJKT TV De coronacrisis laat op elke grote zender zijn sporen na, maar bij SBS toch wel het meest. De programmering ligt zo ongeveer aan de beademing. En wie het nieuws over de aangekon digde ontslagen en saneringen bij Talpa Media een beetje bijhoudt, krijgt al snel de indruk dat het er bedrijfstechnisch niet bepaald florissanter voor staat. Het kon ook bijna niet uitblijven. Het geld klotste daar afgelopen jaren niet tegen, maar ruim over de spreekwoordelijke plinten. Denk aan het enorme management dat is opgetuigd. Neem al die sterren die gelokt moesten worden voor tv en radio, de nieuwsdienst waarvoor allerlei mensen zijn aangetrokken. En die kwamen heus niet voor een grijpstuiver. Ik heb het aan den lijve meegemaakt. Toen John mij wilde inlijven voor onder meer 6 Inside kon ik een contract krijgen van in totaal 8 ton voor drie jaar. Reken maar uit wat de echte sterren als Erland Galjaard en Albert Verlinde dan vangen. Maar de mooiste anekdote die ik aan die periode heb over gehouden is dat een afspraak werd verzet met de mededeling dat er een spoedoverleg met de be- drijfsboekhouder tussendoor kwam, omdat die zijn vraagtekens zette bij de Tesla's die als snoepjes aan het personeel werden uitgedeeld. De Wendy's, Hermannen en Gordons maken de to renhoge verwachting niet waar. Of juist wel, het is maar hoe je het bekijkt. Want een kind kon nog zien dat ze bij hun overstap al op hun retour waren. Een bijna twintig jaar oude film trekt op woens dagavond op Net 5 meer kijkers dan Ladies Night. De aangekondigde nieuwsdienst is net het liefdesleven van Gordon: dan weer wel en dan weer niet. Programmatisch is er helemaal geen touw aan vast te knopen. Het is zonneklaar dat de SBS-kij- ker niet op sterren zit te wachten, maar echte men sen wil zien, liefst een beetje volks. Dus Meiland, Frank Visser, Steenrijk Straatarm. Maar ondertussen is het vertrouwde presentatieteam van Hart van Ne derland ingeruild voor nieuwe gezichten, waardoor de nieuwsrubriek nu inwisselbaar is voor elk ander nieuwsprogramma op de regionale tv. Het hyper moderne weerbericht waarvoor Piet Paulusma moest wijken, is gewoonweg lachwekkend op die plek. En heeft de zender bij toeval een leuk dating- programma als Lang Leve de Liefde te pakken, dan helpen ze dat om zeep door er steeds vaker een 'BN'er' als Roy Donders of Sander Janson in te gooien. Om in coronatermen af te sluiten: Johns zakken zijn diep, dat weet ik. Maar ik vraag me toch langza merhand af wanneer de stekker eruit gaat. Quote van de dag Twee van zijn vrien den gingen vorig jaar trouwen en het leek Richard Klomp leuk ze te verrassen met een persoon lijke videobood schap van Peter Jan Rens, alias Me neer Kaktus. Een gemeenschappelijk jeugddingetje. Hij probeerde wat hij kon, maar kreeg het niet voor elkaar. Wel was er een zaadje geplant. ,,Ik zag in de VS en China goedlo pende sites waarop je een persoon lijke video van een vip kunt bestel len. In Nederland bestond zoiets niet." Door toedoen van Klomp en zijn collega's Marijn Mennes en Martijn Pannevis is dat sinds kort anders. Op hun website, Shoutoutvip, bieden nu een kleine veertig bekende Nederlanders zich aan. Is er iemand jarig die groot fan is van oud-darter Raymond van Bar- neveld? Hij is in te huren om het feestvarken persoonlijk toe te spre ken. Voor prijzen van 10 euro (influ- encer Sophie Ousrie) tot 75 euro (Van Barneveld) maakt een BN'er Dj Dekker naar MAX Duitse tour DeLange HILVERSUM Ferry Doedens mag ten minste twee weken niet meedoen aan de repetities en buitenopnames van Goede Tijden Slechte Tijden. De 29-ja- rige soapacteur heeft zich de afgelopen weken niet gehou den aan de RIVM-maatregelen en de coronaprotocollen die door de producent zijn opge steld. Zo onthulde hij deze week in de youtubeserie KEU- Rantaine van Eddy Keur dat hij 'al acht weken lang met ieder een geknuffeld' heeft. Volgens EndemolShine brengt Ferry met zijn gedrag de gezondheid en de veiligheid van zijn GTST-collega's in ge- vaar. Het is volgens de produ cent van groot belang dat ie dereen zich aan de opgestelde regels houdt. ,,Van iedereen die bij ons werkt verlangen en ver wachten wij dat zij zich aan de protocollen houden en dat ieder een ook zijn of haar eigen verantwoorde lijkheid neemt ten be hoeve van de veiligheid en gezondheid van onze me dewerkers. Dat nemen wij ui terst serieus'', aldus een woordvoerster. ,,Wij hebben dit weekend dan ook besloten dat Ferry minimaal twee we- ken niet kan deelnemen aan de repetities en buitenopnames van GTST, omdat hij aangeeft de afgelopen weken fysiek con tact te hebben gehad met ver schillende mensen." Volgens Endemol- Shine heeft Doedens aangegeven dat hij zich 'strikt gaat hou den aan de richtlijnen van het RIVM, zodat hij zo spoedig mogelijk de opnames kan hervatten'. De binnenopnames van GTST lagen stil sinds half maart en worden mogelijk snel weer gestart. Dat wordt waar schijnlijk deze week besloten. Wilt u uw vriendin verrassen met een videoboodschap van een BN'er? Dat kan, tegen betaling. Moet je dat willen als BN'er, of gooi je je naam te grabbel? ,,Ik zie het probleem niet, je doet mensen toch een plezier?'' Als ik begin te spreken, geven ze me 11 jaar SBS 6 En wat hebben de investeringen opgeleverd? donderdag 4 juni 2020 Alexander van Eenennaam RADIO Daniël Dekker (60) stapt in september na ruim dertig jaar bij AvroTros over naar Om roep MAX. Hij wordt eindver antwoordelijk voor de uitzen dingen op Radio 5 en gaat een nieuw pro gramma pre senteren. MUZIEK Ilse DeLange pakt haar Duitse tournee in februari en maart groter aan dan ge pland. Shows in Hamburg en Berlijn zijn ver plaatst naar grotere zalen en er zijn extra data in Leipzig, Hannover en Bremen. Andy van der Meijde Oud-voetballer Bobbi Eden Actrice BN'ers De Vlaamse komiek Ur- banus (70) vertelt op Radio 5 dat hij vaak jonger wordt ingeschat. Kim Holland Pornoactrice

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 22