Verhaeren weg uit Australië, Profclubs kweken goodwill met gezamenlijk 20 Het betaald voetbal klopt deze week bij politiek Den Haag aan om een reddingsplan te presenteren. De bedrijfstak kreeg eerder flink wat kritiek over zich heen. Van politici, burgemeesters, supporters ook. Geen plan, geen daadkracht, te veel eigenbelang. Hoe is de beleving nu? Kort Corona WK-ganger Verhaegh stopt Paul Verhaegh stopt met voetballen. Dat heeft de 36-jarige verdediger van FC Twente gisteren bekendgemaakt. ,,Het is abrupt en het voelt een beetje raar'', aldus de oud-in ternational voor de camera van FOX Sports. Zonder het te beseffen speelde Verhaegh al in maart zijn laatste wedstrijd als prof, tegen Vitesse. Kort daarna werd de competitie stil gelegd vanwege de corona-uitbraak. Ver- haegh kwam door blessures weinig in actie bij Twente. Hij speelde eerder onder meer voor FC Den Bosch, Vitesse, Augsburg en Wolfsburg. Verhaegh kwam drie keer voor Oranje uit en was erbij op het WK van 2014. Geen straf voor Floyd-steun Voetballers die bij wedstrijden in de Bun- desliga protesteren tegen racisme in ver band met de gewelddadige dood van de zwarte Amerikaan George Floyd, zullen niet worden gestraft. Dat heeft de Duitse voet balbond laten weten. Normaal zijn poli tieke, religieuze of maatschappijkritische uitingen van voetballers op het veld verbo den. De FIFA heeft bonden opgeroepen in deze situatie een uitzondering te maken. Ook Van den Berg naar PSV In navolging van keepster Sari van Veenen- daal heeft ook Mandy van den Berg een con tract getekend bij PSV. De 29-jarige interna tional, die voor twee jaar tekende, komt van Valencia. ,,Ik kijk er enorm naar uit om na acht jaar buitenland weer thuis te komen.'' Flitsen Quote van de dag Vooralsnog is hij slechts een outsider voor een plekje bij Mercedes Media Eerder DE POLITICUS ,,Het zou goed zijn als er inderdaad een plan ligt dat wordt gesteund door alle clubs en de KNVB'', zegt Klaas Dijkhoff, fractievoorzitter van de VVD in de Tweede Kamer. ,,Ik was begin mei kritisch, omdat 'het voetbal' de indruk wekte dat het wel steun wilde, maar niet be reid was na te denken hoe het voetbal dan precies zou worden ingericht. En wat de clubs zelf zouden doen om orde op zaken te stellen. Wij vragen van onderne mers immers doortimmerde plan nen. Neem de horeca, waar echt hard moest worden gewerkt om heropening mogelijk te maken. Dan kun je niet als betaald voetbal met alleen een uitgestoken handje naar Den Haag komen. Misschien zou je het een lesje in realisme kunnen noemen dat er nu wel een plan ligt. Ik ben ook gebeld door de KNVB en clubs om mee te denken, dat is alleen maar goed. ,,Wat ik zie, wekt vertrouwen. Ik volg PSV het meest natuurlijk. Daar heeft Daniel Schwaab bij voorbeeld gezegd: 'Ik ga weg,ik speel de laatste twee maanden niet, dus houd dat deel van mijn salaris.' Dat is een goed gebaar, zoals ook supporters hun seizoen kaart verlengen, of een kortings bon accepteren voor de fanshop in ruil voor de maanden dat ze niet naar het stadion kunnen. ,,Je staat hier immers samen Ik hoop dat de KNVB en de clubs samen met al die brancheclubjes op één lijn blijven voor, als clubs, spelers, supporters. Het is ook goed dat clubs die met flinke salarissen kunnen werken, niet aan een garantstelling willen doen. Dat zou ook onrechtvaardig zijn. Dan verkopen ze straks twee spelers voor 15 miljoen, maar moet een gemeente betalen om de club overeind te houden. Dan heb je als burger toch vooral het idee dat je die dure spelers aan het onderhou den bent. ,,Ik hoop ook dat de KNVB en de clubs samen met al die bonden op één lijn blijven. Je hebt in het voet bal heel wat groepen - er zijn zo veel brancheclubjes dat er meer af kortingen zijn dan wij in de poli tiek hebben - maar één lijn trek ken is cruciaal. ,,Ikzelf reken er niet op snel weer in het stadion te zitten, maar ik heb mijn seizoenkaart wel ver lengd natuurlijk. Dat is mijn plaats. Soms kan ik niet, als het po litiek druk is en ik heb nu ook twee jonge kinderen, maar ik wil mijn hele leven naar het voetbal künnen. Hopelijk is dat snel, maar de lege stadions zullen we gaan zien, vrees ik. Een pijnlijke remin der dat het virus nog onder ons is.'' - Tobias den Hartog De grote vraag is: wat nu, Jacco? Direct nadat gisteren bekend was geworden dat Verhaeren eind sep tember stopt als hoofdcoach van zwemnatie Australië, begonnen de speculaties. Kan de succescoach van weleer het Nederlandse zwemmen uit het slop trekken? Zou Verhaeren in het olympisch seizoen iets kunnen be tekenen voor NOC*NSF, waar vriend en oud-pupil Pieter van den Hoogenband chef de mission is? Gaat hij aan de slag voor de Interna tional Swimming League, de nieuwe competitie waarin zwem mers in teamverband tegen elkaar strijden? Of kiest Verhaeren voor een rol als hoofdcoach van een an der (West-Europees) land? Eén ding is zeker: de keuze is reuze voor de man die aan de wieg stond van de successen van Van den Hoogen- band, Inge de Bruijn en Ranomi Kromowidjojo. Verhaeren zegt zelf dat hij nog geen idee heeft waar zijn toekomst ligt. ,,Ik heb nu geen andere plan nen dan de zaken hier in Australië goed af te ronden. In oktober keer ik terug naar Nederland en dan kijk ik wat er op mijn pad komt. Alles ligt open, zelfs een sabbatical. Al moet ik eerlijk zeggen dat ik niet graag stilzit'', aldus Verhaeren, die 'Swimming Australia' weer mondi aal aanzien gaf. Van den Hoogenband reageerde opgelucht dat Verhaeren dit najaar weer in Eindhoven komt wonen. ,,Persoonlijk ben ik erg blij dat de 'verloren zoon' huiswaarts keert'', zei de man die begin deze eeuw drie olympische titels won onder Verhaeren. ,,Ofik me bij NOC*NSF hard ga maken om een beroep te doen op Jacco's expertise en erva ring? Nou, daar hebben ze mij niet voor nodig, hoor. Ook binnen donderdag 4 juni 2020 GO VOETBAL VOETBAL VOETBAL Edward Sturing wordt hoofd opleidingen bij Vitesse. Hij was er hoofdtrainer ad interim. Arjan Swinkels vertrekt bij KV Mechelen. De Belgische club verlengt zijn contract niet. Trabzonspor mag een jaar geen Europees voetbal spelen na financiële tekortkomingen. Het Duitse wielertalent Marco Brenner (17) tekent voor vier seizoenen bij Team Sunweb. —Teambaas Toto Wolff over het mogelijk inlijven van Sebastian Vettel In de Engelse Premier Lea gue is bij de laatste ronde van in totaal 1197 corona- testen één be smetting ont dekt. Het virus is gevonden bij een employee van Tottenham Hotspur. Vanaf 17 juni wordt er weer gespeeld in Engeland. De Bundesliga wil dat er meer verslaggevers bij wedstrijden worden toege laten. Het pro tocol om ver spreiding van corona tegen te gaan staat tien verslag gevers en drie fotografen toe. Uil Het Spaanse voetbal wordt één dag eerder hervat. Het res tant van Rayo Vallecano - Al- bacete is nu al op 10 juni. Dat duel werd in december ge staakt vanwege spreekkoren Betaald voetbal heeft zijn lesje nu wel geleerd Klaas Dijkhoff, fractievoorzit ter van de VVD, was zeer kri tisch omdat het voetbal wel om steun - Klaas Dijkhoff spreekkoren. pétfohasI O a 0) Na bijna zeven jaar stopt Jacco Verhaeren (51) als zwembaas van Australië. De Nederlander verkiest zijn gezin boven de uit gestelde Olympische Spelen van 2021 in Tokio. Waar ligt de toe komst van de succescoach? Natasja Weber Eindhoven/Gold Coast BRAINPORT EINDHOVEN 1 vroeg, maar nog niet zelf met een goed plan was gekomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 20