Maar wel anders... livis Li Rutte: Demonstreren is een recht, maar dan wel volgens de coronaregels Samen een EHBO-cursus volgen? JOL Vandaag bij deze krant We mogen weer op vakantie deze zomer Nu tot de 2e EHBO-cursus gratis. r k Walcheren Ssxr «5~ ffe-" spsss 5255. SKa,"*"' s£sS5~SsS" Maar in welke landen zijn we straks eigenlijk welkom? Duizenden scholieren kunnen vandaag vol trots de vlag uithangen. Leerlingen horen vandaag of ze geslaagd zijn. Hoewel de meesten dat al wel wisten. Want de lichting van 2020 is een historische. Het coronavirus verhinderde centrale examens en liet ook stunts en feestjes in het water vallen. Het meeste werk gebeurde digitaal en vanuit huis. Maar... geslaagd is geslaagd! P3enZEELAND3 Op de persconferentie na het weke lijkse crisisberaad over de corona epidemie zei Rutte gisteravond be grip te hebben dat ook veel Neder landers de straat opgaan om te de monstreren tegen racisme. Ook hier worden mensen achter gesteld op basis van afkomst, geloof, sekse of geaardheid, zei hij. ,,Dat mensen daarvoor in actie komen, snap ik 1000 procent.'' Tegelijkertijd liet hij zich streng uit over de te drukke demonstratie in Amsterdam van maandag. Vol gens Rutte moet iedereen bij de monstraties toch 1,5 meter afstand tot elkaar houden. Hij noemde dit 'ononderhandelbaar'. ,,De dood van George Floyd is onacceptabel, maar de demonstratie op de Dam was in deze vorm onverantwoord. In Am sterdam werden de regels met voe ten getreden." Rutte wilde niet zeggen of bur gemeester Halsema van Amster dam had moeten ingrijpen. Hij wees ook op de 'verantwoordelijk heid van alle demonstranten'. ,,Zij hadden kunnen zien dat ze een groot risico liepen. Ook om anderen aan te steken.'' Rutte omschrijft de problemen met racisme in Nederlands als 'sys tematisch'. Toch heeft het volgens hem geen nut om met nieuwe wet ten te komen. Die zijn er genoeg, stelt hij. ,,En toch komt ook hier ra cisme voor. Er zijn mensen die niet worden beoordeeld op wat ze kun nen, maar op hun afkomst. Niet al leen in de VS hebben mensen het gevoel dat ze niet volledig meetel len in de samenleving. Niet ieder een die hier verblijft, heeft evenveel kansen te worden en te zijn wie hij wil worden of zijn.'' In de strijd te gen racisme helpt het volgens hem alleen als de samenleving er collec tief tegen optreedt. Demonstratie ontbonden Gisteravond werd in Rotterdam een demonstratie ontbonden, om dat er onvoldoende afstand kon worden gehouden. De premier wil demonstraties niet verbieden in co- ronatijd. ,,Demonstreren is een recht. Maar dat kan ook met inacht neming van de regels. Dat is dins dag bewezen in Groningen en Den Haag.'' P4 Bekijk het aanbod op donderdag 4 juni 2020 Nieuwsmedia Hoog tiirf w*««i P8 Geslaagd! 'Racisme ook hier een probleem' Premier Mark Rutte vindt dat er ook in Nederland problemen met racisme zijn. ,,Dat zit ook in onze samenleving. Dat is niet al leen een Amerikaans feno meen." Tobias den Hartog Hans van Soest Den Haag Kans op pzc.nl regen of Ook voor het laatste een bui \sK. regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1