NYNKEDEJONG Vanaf 15 juni kan er binnen Europa weer worden gereisd KOOP NU EXTRA VOORDELIG JE NIEUWE SONY CAMERA KAMERA EXPRESS 6 EN PROFITEER VAN MAXIMAAL €500 CASHBACK Column van elkaar namen. De reden waaróm mensen de straat op gingen sneeuwt onder: dat ook in Nederland racisme overal welig tiert, en dat het tijd wordt dat we daar eens iets aan doen. En het gesprek daarover niet smoren in 'ja, maar', in vergoelijken, weg kijken en afzwakken. Ik hoop zo dat we nu het ge sprek kunnen voeren hoe wij, de witte Nederlanders, kunnen helpen deze ongelijkheid weg te nemen. Hoe we onze kinderen hierover kunnen onderwijzen. Dat we zelf onze mond opentrekken als we zien dat iemand racistisch bejegend wordt. Dat we iets meer gaan doen dan ons medeleven tonen door een zwart vlak op Instagram te zetten. Dat we eens gaan luisteren naar zij die weten hoe racistisch Neder land kan zijn. Nog nooit ben ik benadeeld vanwege mijn huidskleur Bedoeling is dat voor de landen in het Schengengebied de beper kende maatregelen worden ver soepeld. Momenteel zijn alleen noodzakelijke reizen toegestaan en geldt code oranje. Vanaf 15 juni wordt dat verlaagd naar code geel en zijn familiebezoeken en va kantiereizen weer toegestaan. De verplichting om twee weken in quarantaine te gaan bij terugkeer in Nederland vervalt. Onder het Schengengebied val len 26 Europese landen, waaron der naast de Benelux vakantielan den als Duitsland, Frankrijk, Ita lië, Noorwegen, Spanje en Zwit serland. Het besluit betekent dat voor Marokko en Turkije code oranje blijft gelden, evenals voor de VS. Ook weigeren sommige landen Nederlandse toeristen. Onder meer Denemarken, een Schen- genland, doet dat. Ook het Ver- enigd Koninkrijk blijft voorlopig op slot. Het besluit moet officieel nog vallen. Vandaag wordt de versoe peling besproken in de Ministeri ële Commissie Crisisbeheersing (MCCb). Ook wordt dan duidelijk of er voorwaarden gelden voor toeristen die hierheen komen. Al met al lijkt het echter niet mis te kunnen gaan, want dat Ne derland het toerisme weer ruim baan geeft is in lijn met veel an dere Europese landen: Portugal i Vakanties naar zonbestemmingen weer toegestaan kondigde als eerste aan weer open te gaan. Daar zijn vakantiegangers sinds eind mei al welkom. Italië opent woensdag 3 juni zijn gren zen voor Europese toeristen. Frankrijk en Duitsland willen dat per 15 juni doen. In Spanje ge beurt dat per 1 juli. Reisorganisaties maken bekend weer te gaan vliegen naar zonbe- stemmingen. Tui hoopt dat vanaf 1 juli te doen. Corendon wil dat doen vanaf 26 juni en gaat reizi gers voor vertrek op Schiphol op corona testen. Ik zette een zwart vlak op Instagram, zoals zovelen. #Blackouttuesday was een in ternationaal initiatief om je soli dariteit te tonen met de strijd te gen racisme. Het resulteerde in mijn timeline in een lange strook van zwarte vlakjes. Allemaal men sen die wel meer zouden willen doen, maar geen idee hadden waar te beginnen. Allemaal mensen die walgen van de haat en ongelijk heid, enkel en alleen geba seerd op de kleur van ie mands huid. Allemaal mensen die verdrietig zijn, omdat er al zo lang gestreden wordt om ge lijkheid, en dat het lijkt alsof er in al die jaren geen meter vooruitgang is geboekt. ben een witte vrouw, opge groeid in een witte omge ving. Nog nooit ben ik bena deeld vanwege mijn huidskleur. Als ik ergens sol liciteer, word ik niet afgewezen omdat ik een exotische achter naam heb. Als ik een toeslag aan vraag bij de Belastingdienst, kruist geen medewerker het hokje aan dat ik extra in de gaten gehouden moet worden, omdat ik misschien wel eens een fraudeur zou kunnen zijn. Als ik een controversiële co lumn schrijf, krijg ik allerlei ver wensingen naar mijn hoofd, maar wordt mij nooit verzocht om terug te gaan naar mijn eigen land. De recente Neder landse protesten zijn alweer overgenomen door discussies over of de demonstratie in Am sterdam überhaupt ge houden had moeten worden, en of de deelnemers wel genoeg afstand Sony Cybershot DSC-RX10 mark IV Sony A7 mark III body Sony Cybershot DSC-RX100 mark VA woensdag 3 juni 2020 GO ^0 @Nynke Racisme Goed nieuws voor de zomerva kantie: Nederlanders kunnen vanaf 15 juni weer op reis naar de meeste Europese landen. Het is vrijwel zeker dat het ka binet dat vandaag besluit. David Bremmer Den Haag Het voelde nutte loos, en toch deed ik het. Ik adviesprijs **Ga vooralle deelnemende producten en voorwaarden naar kamera-express.nl gratis extra accu 'Prijs na €200 cashback Art.nr: 12235666 5 jaar Complete Coverage service van Sony 'Prijs na €200 cashback Art.nr: 12249714 'Prijs na €100 cashback Art.nr: 12264804

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 6