Quakkelaar Bontbekplevier kan nu wel eieren uitbroeden 7 DORPSGEZICHT MEGAPROJECT Landschapsar chitect Robbert de Koning oogst louter lof bij de gemeenteraad bij presentatie van zijn plannen. Breng het historische sluizencom plex weer tot leven, verbindt Hans weert met nieuwe wandelroutes beter met de waterkant en bouw - als kers op de taart - een horecapa- viljoen in een duinlandschap tegen de dijk die toch al verbreed moet worden. Het zijn de eerste ideeën om Hansweert, als over een paar jaar de dijk rondom het dorp ingrijpend moet worden verstevigd, een stevige oppepper te geven. Gisteravond presenteerde landschapsarchitect Robbert de Koning zijn schetsen aan de gemeenteraad van Reimerswaal. Raadsleden reageerden zonder uit zondering enthousiast op het 'praat plaatje', al leven er wel wat twijfels over de betaalbaarheid ervan. Hansweert heeft de afgelopen de cennia behoorlijk geleden onder grote infrastructurele werken. Aan de vooravond van het nieuw mega project dat de dijkverzwaring wel genoemd mag worden, wil wethou der Kees Verburg zorgen dat het dorp nu meelift op de werkzaamhe den. ,,We hebben al drie ton opzij gezet voor deze meekoppelkansen", herinnerde hij de raadsleden. Bo vendien heeft hij goede hoop dat de gemeente diverse subsidies kan bin nenslepen. Basaal of luxe Volgens De Koning kunnen zijn plannen zo basaal of luxe worden uitgevoerd als gewenst is. Als voor beeld noemt hij het herkenbaar ma- ken van de gesloopte gebouwen die vroeger tussen de nu gedempte sluiskolken stonden. ,,Je kunt die footprint goedkoop accentueren door het grondvlak een halve meter te verhogen of alleen de hoekpunten aan te geven, maar je kunt ook muurtjes opmetselen die als zit bankjes dienen." Door het histori sche sluiscomplex wil hij verder nieuwe paden aanleggen en het oude contrast tussen land en water beter zichtbaar maken. Blikvanger in zijn ontwerp is de duinenrij tussen het oude sluizen- complex en het slibdepot. Daar moeten ook de camperplaatsen te- De zee met de grote schepen aan de voorkant, historische sluizen erachter rugkomen. Voorwaarde voor de komst van een paviljoen is natuur lijk dat zich een ondernemer aan biedt, maar De Koning maakt zich daarover geen zorgen. ,,De zee met de grote schepen aan de voorkant, de historische sluizen erachter. Dit wordt een fantastische plek waar mee Hansweert een bijzonder, nieuw karakter krijgt.'' Naast de mooie plaatjes van De Koning, kregen de raadsleden ook een update van waterschap Schelde- stromen. Het voorkeursalternatief dat een jaar geleden is gekozen, is steeds meer in detail uitgewerkt. Projectleider Alex de Smet gaf aan overal de bredere en hogere dijk zo goed mogelijk in te passen. Zo wordt onder meer duidelijk dat het eind van de Boomdijk een T-splitsing wordt. De rotonde komt dan terug op de kruising met de Eendracht en de Kanaalstraat. Een lastig punt is de zeedijk tus sen de huizen aan de Veerweg aan de ene kant en de panden van Van der Straaten aan de andere kant. Daar is nauwelijks plek om te ver breden en zal met een damwand moeten worden gewerkt. Een stukje verderop kunnen, zoals het er nu naar uitziet, het parkje en de vijvers tussen de bebouwing en de dijk zo veel mogelijk gespaard blijven. Er is ook een schets voor de gedeeltelijke verplaatsing van twee voetbalvel den. De kantine kan blijven staan en de nieuwe velden komen haaks op de dijk. Hiervoor moet grond wor den aangekocht. Als abonnee heeft u onbeperkt toegang tot alle online artikelen. Ga naar pzc.nl/inloggen Schilderbedrijf binnen- en buitenschilderwerken M: 06 430 360 55 KATTENDIJKE Vorig jaar werd haar nestje met eieren nog kapot getrapt, maar afge lopen weken kon de bontbek- plevier van Kattendijke onge stoord broeden. En afgelopen weekend kropen drie jongen uit de eieren. De bontbekplevier is een zeldzame soort, die op strand jes en langs dijken broedt. De schuwe vogels mijden door gaans drukke plekken, maar één exemplaar koos vorig jaar voor het relatief drukke strandje van Kattendijke. Die broedpoging mislukte. Het nestje werd vertrapt. De vogel keerde een paar weken geleden terug. Natuurorganisa ties besloten het strandje af te zetten met een hekwerk. ,,Ge- lukkig wordt de afzetting over het algemeen gerespecteerd. Anders was dit nestje hier bij voorbeeld met de drukte van afgelopen weekend kansloos geweest. We merken een enorme betrokkenheid en be grip bij de inwoners en passe rende recreanten", zegt Wilco Jacobusse van Nationaal Park Oosterschelde. woensdag 3 juni 2020 BE Oppepper Hansweert krijgt vorm Joeri Wisse Hansweert -Robbert de Koning Na 46 jaar nemen we vandaag 3 juni afscheid van Meester Kasse Tevens nemen we op 3 juli afscheid van Juf Anja Verhage die ook haar 40-jarig jubileum viert. We willen hen bedanken voor hun jarenlange inzet voor onze scholen. Op de websites www.hfschool.nl en www.petrusimmensschool.nl staat vermeld hoe u hen kunt bedanken. Reformatorische Basisscholen Middelburg Herman Faukeliusschool en Petrus Immensschool Een impressie van hoe de te verbreden dijk tussen het oude sluizencomplex en het slibdepot zou kunnen worden aangekleed als duin landschap (mét paviljoen). Dit betreft overigens slechts een vrijblijvend schetsontwerp.. foto robbert de koning landschapsarchitect

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 52