JONG IN SCHOONDIJKE Wereldbol is mooi om te zien 9 Hoe is het om op te groeien in Zeeland? Waar houden jongeren zich mee bezig? We laten hen op deze plek aan het woord. Vandaag Nathalie Dekker (15) uit Schoondijke. „Eigenlijk nog het meeste in en rond het landbouwbedrijf en De Groene Polderwinkel van mijn ouders. Ik help daar mee zo vaak ik kan. Ik doe er van alles, van helpen met de verkoop in de winkel tot kolen planten of asperges steken op het land. Dat vind ik ook echt leuk. En dan heb ik ook nog een bijbaantje in het horecagedeelte bij boerderij 't Klinket hier ver derop en ik help ze daar met het wieden van onkruid." „Eigenlijk wel lekker. Het is hier natuurlijk erg rustig maar daar hou ik wel van. En je kent ook bijna iedereen, dat is ook wel weer fijn en vertrouwd." ,,Ik begin na de vakantie aan mijn vervolgopleiding aan het Groen College, richting teelt en groene technologie. Dat is in Goes, aardig dichtbij, dus ik kan elke dag ge woon op en neer reizen, dat is goed te doen." „Boerin! Ja echt! Het is me natuur lijk met de paplepel ingegoten en dat blijft dan toch hangen. Boven dien denk ik dat mijn ouders het ook heel leuk zouden vinden. Sinds twee jaar weet ik zeker dat ik mijn eigen boerderij wil, liefst een gemengd bedrijf. Het is echt mijn ideale baan, want ik kan ontzet tend slecht stilzitten. Een kantoor baan zou daarom niks voor mij zijn, zo'n hele dag achter de com puter, ik moet er echt niet aan denken. Gelukkig is er op en rond de boerderij en de landwinkel ge noeg te doen." „Hobby's heb ik niet, daar heb ik eigenlijk gewoon geen tijd voor. Maar ik ga wel graag af en toe met vrienden stappen bij café Jopie in Sluis. Door corona was dat de laat ste tijd niet meer mogelijk, maar ik hoop dat we snel weer eens kun nen gaan." ,,Ik zou echt wel het liefst in Zeeuws-Vlaanderen blijven en daar mijn eigen boerenbedrijf starten of er eentje overnemen. Ik hoef niet zo nodig de provincie uit. Hier is het bekend, je hebt de rust en de ruimte en je hebt dan sim pelweg ook je familie en hopelijk veel vrienden dichtbij. Dat lijkt me echt wel heel fijn. Lezers helpen lezers Robert Asselman uit Klooster- zande heeft altijd al een interesse gehad in aardrijkskunde en topo grafie. Op de lagere school moest hij de verschillende plaatsen in de provincies uit zijn hoofd leren. Dat heeft zich later uitgebreid naar verre landen en vooral Afrika. Zijn kennis wil hij nu graag overbren gen op zijn kleinkinderen. Hij vraagt lezers om een verlichte we reldbol. ,,We hebben de Grote Bosatlas al jaren in gebruik en kochten ook dikwijls de laatste versie. Sinds we ook Google Earth Pro en Google Maps tot onze beschikking hebben is de Bosatlas niet meer in gebruik. Met een wereldbol kan ik niet al leen vrij vlug 'de wereld' overzien, maar ook makkelijk aanwijzen waar een land, zee en stad zich be vindt." Het valt Asselman op dat kinde ren geen idee hebben waar de we relddelen, landen, steden zich be- vinden ten opzichte van elkaar. ,,We kijken altijd naar de landen en plaatsen waar iedereen op vakantie gaat. Kinderen krijgen door een globe meer een idee hoe de wereld eruit ziet. Ze vinden de wereldbol mooi om te zien en ze gebruiken hem ook als schemerlamp. Vandaar mijn vraag om een wereldbol met verlichting." De Kloosterzandenaar en zijn vrouw gaan al vele jaren op vakan tie. ,,Toen we jonger waren zelfs twee of drie keer per jaar. Eerst naar het oosten van Europa en nu het ene jaar naar Kroatië, Bosnië en Montenegro en het andere jaar pro beren we naar Afrika te gaan. Nu wij allebei gepensioneerd zijn, gaan we tussen de zes en twaalf weken samen op pad. Asselman heeft inmiddels en- kele globes voor zijn kleinkinderen mogen ontvangen. Hij wil graag alle kleinkinderen(6) voorzien. Hij mocht er zelfs eentje van Duitse makelij ontvangen waarbij hij kan werken met coördinaten en tijds aanduidingen. Daar kan hij best een uurtje mee bezig zijn. ,,Het is ge weldig om steeds weer nieuwe din gen te ontdekken samen met mijn kleinkinderen." woensdag 3 juni 2020 GO 'Ik kan niet lang stilzitten, dus kantoorwerk is niks voor mij' Sheila van Doorsselaer Waar ben je vaak te vinden? Hoe vind je het om te wonen in Schoondijke? Welke opleiding wil je hierna gaan doen? Wat wil je later worden dan? Nathalie Dekker Schoondijke Geboortedatum en -plaats: 16-08-2004, Terneuzen Woont met: moeder Nata- scha (47), vader Herman (52) en zus Willemijn (17) in Schoondijke. De zussen Diny (21) en Hendrien (22) zijn al het huis uit Huisdieren: hond Bailey en ongeveer tien boerderijkatten School: Zwin College in Oost burg, VMBO-T 4 Hobby's: geen Bijbaantje: in het horecage deelte van boerderij 't Klinket in Schoondijke Verliefd: nee Wat doe je graag in je vrije tijd? Wil je na je opleiding in de streek blijven, of heb je de ambitie om de vleugels uit te slaan en elders aan de slag te gaan? Elke dag verschijnen in deze krant oproepjes van lezers die op zoek zijn naar allerlei zaken. Wat is het verhaal ach ter deze oproepjes? Van daag: Robert Asselman uit Kloosterzande zoekt een ver lichte wereldbol. Frank Gijsel A Robert As- selman met een wereldbol met verlich ting. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Het oproepje: Wie helpt mij aan een wereldbol op standaard liefst met verlich ting? Graag wil ik mijn kleinkinderen wat kennis bijbrengen van we- reldkunde en topografie. Gebruik je hem niet meer of staat hij in de weg ik kom er graag om. Robert Asselman, 06-21508819, rasselman@zeelandnet.nl Nathalie Dekker is in haar element op de boerderij. foto camile schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 41