Even stoom afblazen bij een kindercoach Die combinatie met thuis les krijgen vind ik wel gek Het is toch fijner om op school les te krijgen 5 ANOUKVANBEEK Ze moet er nog even aan wen nen. Aan het nieuwe normaal. Maar ook aan het vroege opstaan. Half maart stapte Anouk van Beek (14) voor het laatst het Goese Lyceum bin nen. En nu is ze terug in een school met slechts een vijfde van het aantal leer lingen. ,,Het geeft een raar gevoel. Je moet bij binnenkomst meteen je handen desinfecteren, an- derhalvemeter afstand houden en via pijlen op de vloer een looprichting volgen." Maar na een les aardrijkskunde van docent Peter Maas is 11 Anouk blij dat ze weer in een klaslo kaal zit met vrienden en vriendinnen. „Het is een stuk prettiger dan on line lessen volgen", zegt ze. ,,Morgen krijgen we weer thuis les. Die combinatie vind ik wel gek. Het zou prettiger zijn als we vaker dan een keer per week naar school kunnen." DOUGLAS VANISTENDAEL school kan. ,,Thuis is wel saai hoor. En de wifi werkt niet altijd even goed. Liever ga ik gewoon naar school. Jammer dat het maar vier keer is." Economie-docente Marlies van Wamelen-Delst probeert de kids nog iets bij te brengen over ar beidsproductiviteit in het bedrijfs leven. Ze verdeelt de tijd over twee lokalen. Terwijl de ene klas in alle stilte aan huiswerk bezig is, krijgt de rest van de klas uitleg. ,,Het is even wennen, maar het werkt tot nu toe best goed." Voor de leerlin gen zit over vijf weken het jaar er weer op. En net als andere jaren rijst dan de vraag: 'blijf je zitten', of 'ga je over'. Bijzondere omstan digheden vragen om een bijzon- ken. Eind van de dag had ik dertig mails, iedereen had keurig wat in geleverd. En natuurlijk zie ik dan dat ze soms antwoorden van el kaar overnemen." Mondkapje Ondertussen komt er weer een nieuwe bubs leerlingen binnen. Een enkeling met een mondkapje om. ,,We komen net uit de bus", zegt Veronika Marcheva (13) uit Zierikzee. ,,In het openbaar ver voer is dat verplicht. Op school houd ik 'm niet om, hoor." De eer stejaars is blij dat ze weer naar Het thuisonderwijs is Douglas Vanistendael (15) best goed bevallen. Toch is hij maar wat blij dat hij vanochtend weer ou derwets naar school kon. ,,School heeft dat best goed geregeld. Toch is het fijner om op school les te krijgen. We zitten nu verspreid over drie klaslokalen. Onze docent komt af en toe binnenlopen zodat we vragen kunnen stel len. Online is dat toch lastiger." „De afgelopen we ken heb ik gewerkt en veel binnen geze ten. Nu zie ik mijn vrienden weer. Die heb ik afgelopen tijd weinig ge zien." dere overgangsprocedure, vinden ze op het Goese Lyceum. ,,We han teren een soort coulanceregeling", zegt Timmermans. ,,Bij een twij felgeval zeggen we nu iets eerder 'ja'. Wat niet betekent dat je niet kunt blijven zitten. We kijken wel degelijk naar de prestaties van af gelopen jaar én naar het verdere perspectief van een leerling." Inmiddels is de pauze, die in de klas plaatsvindt, afgelopen en kijkt conciërge Monique tevreden hoe de leerlingen van klaslokaal wisse len. ,,Wat ben ik blij dat ik die ge zichten weer zie. Want een school zonder leerlingen, daar is de ziel uit." De beroepsvereniging voor kin- dercoaches heeft de hulplijn opge zet, omdat ouders als gevolg van de coronacrisis behoefte hebben om stoom af te blazen, of kampen met opvoedproblemen. ,,Bijna elke ou der weet hoe lastig het kan zijn om thuis te zijn met kinderen terwijl je moet werken of andere dingen moet doen. Dan wil je soms ge woon even je verhaal kwijt, en ho ren dat je niet alleen staat of dat je het hartstikke goed doet. Dat is vaak al genoeg om er weer met frisse moed tegenaan te gaan", zegt Marijke Homburg uit Kats. Zij is één van de drie Zeeuwse kindercoaches die zich belange loos inzetten voor de hulplijn. Op verschillende momenten in de week zijn ze beschikbaar om ou ders een luisterend oor te bieden en vragen te beantwoorden. Vol gens Homberg is er behoefte aan een hulplijn, omdat ouders in deze lockdownperiode steun van vrien den en familie missen. ,,Hun vang net is minder beschikbaar. Je stapt minder makkelijk naar een vrien din toe. Dan is het nog lastiger om tot jezelf te komen en te reflecte- Soms wil je gewoon even je verhaal kwijt, en horen dat je niet alleen staat of dat je het hartstikke goed doet ren. Een hulplijn is laagdrempelig. Ouders lopen niet zomaar binnen bij een GGD-arts. Dan zijn ze bang om een stempel te krijgen. Boven dien komen we allemaal uit de buurt, dat helpt ook." Drukker Ouders kunnen met al hun vragen terecht. ,,Hoe deel je je tijd in? Hoe voorkom je dat je overloopt? Kin deren vertonen in deze tijden soms ander gedrag: ze zijn drukker of onrustig. Maar ouders willen misschien ook weten hoe ze hun kinderen moeten uitleggen waarom ze nu even niet naar hun opa en oma kunnen. Ze zijn zelf misschien bang, en dragen dat over op hun kinderen. Het is een tijd van heftige emoties." De kindercoaches proberen ou ders zo min mogelijk te adviseren. ,,Het zijn coachende gesprekken, maar we vertellen ouders niet wat ze moeten doen", legt Homburg uit. „Iedereen ervaart dingen an ders, en vaak liggen de antwoor den bij jezelf. Met de juiste steun komen ouders er zelf wel uit." woensdag 3 juni 2020 GO echt veel leuker dan thuis' Job Schot (midden) en klas genoten Ramon Nieuwenhuize (links) en Merlijn Heins houden netjes 1,5 meter afstand. Zeeuwse ouders kunnen sinds kort met hun opvoedvragen te recht bij drie Zeeuwse kinder- coaches. Zij zetten zich belan geloos in voor een landelijke gratis hulplijn die is opgezet door 't Kindercoachgilde. Cornelleke Blok Vlissingen - Marijke Homburg, kindercoach Kindercoach Marijke Homburg is op vrijdag van 20.00 tot 21.00 uur en op zondag van 14.00 tot 15.00 uur bereikbaar op 06 22966273. Jacomina Bazen uit Sint-Annaland is beschikbaar op donderdag van 11.00 tot 12.00 uur. Stephanie Davidse uit Mid delburg kan op zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur gebeld wor den.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 37