na Coronastraat druk bezocht Medeleerling schrijft examenbrief provincie Uitdelen vuilniszakken helpt: strand schoner 2 JAN VAN DAMME Van de één op de andere dag werd hun agenda schoongeveegd Column liefde is de eerste wet ging en route met de zanger op de trappers. Fo tograaf Rem van den Bosch is evenmin van plan achter de gera niums te blijven zitten. Zijn Zeeuwse meisjes heeft hij niet voor niets gekoppeld aan het thema vrijheid. En vergeet niet de Middelburgse componist Douwe Eisenga. Hij laat zijn betoverende muziek de komende weken klin ken in een serie zomerconcerten in de kerk tegenover zijn huis. Een cadeautje, de toegang is gratis. er nog geen vaccin gevonden. Tij dens de boekenweek van begin maart werden alle lezingen, pre sentaties en voordrachten afgelast. Maar: er gloort licht. Afgelopen week kwam Wim Daniëls naar Middelburg voor de PZC/Drvkkery-lezing. Wim Dani- ëls, overtuigde Brabander en wan delend woordenboek. Nu schreef hij in recordtijd de roman Quaran taine, een verhaal waarin virus en liefde samenvallen. een lege boekhandel voor een blauwe microfoon. U kunt hem horen via de websites van de PZC en de Drvkkery. Alsof de gijzeling voorbij is. DE STELLING Vandaag: Femke Halsema valt niets te verwijten De één pakt zijn bakfiets, laadt er zijn met dialect liedjes volgeperste nieuwe cd's en lp's op en trekt als een marskramer de stad in. Trouba dour met ventvergunning. Prach tige liedjes, overigens. De ander zet een persoonlijke bezorgdienst op. Koop mijn boek en ik breng het bij u aan huis, waar ook in Zee land. Dat was de boodschap van de fotograaf die meisjes in Zeeuwse dracht had vereeuwigd. Prachtige foto's, overigens. Corona maakt heel wat los. Ze ker en vooral de culturele sector ziet zwarte sneeuw. De in hun quarantaine gevangen muzikan ten, zangers, componisten, thea ter- en filmmakers, circusarties ten, ze zijn nog steeds niet van de klap bekomen. Zomaar, van de één op de andere dag werd hun agenda schoongeveegd. Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters MENINSEN VERDEELD OVER DEMONSTRATIE OP DE DAM Motorrijder verongelukt i? Oomen kandidaat PvdA voor Kamer ARNEMUIDEN Man gewond bij val van dak woning Iedereen met klachten komt in aan merking voor een test. Maandag werd het nummer maar liefst 323.000 keer gebeld en raakte daar door overbelast. Ook in Zeeland was het gisteren druk. ,,Vanoch- tend vormde zich een rij auto's van zo'n zestig tot wel tachtig meter", vertelt arts en microbioloog Bas Wintermans van het Adrz. ,,We hadden wat opstartproblemen. Het computersysteem haperde. Toen dat eenmaal verholpen was, heb ben we met wat extra personeel de rij al snel weg kunnen werken. Waar we gisteren nog geen vijftig mensen zagen voor een test, zijn dat er nu zo'n tweehonderd." Wintermans maakt zich geen zorgen om de toestroom. Sterker nog, hij vindt het wel prettig. ,,Wij zijn er al heel lang klaar voor. We hebben weken geleden de testcapa citeit al opgeschaald met de komst van de teststraat. Het enige pro bleem was dat er niet op grote schaal getest kon worden. Nu dat wel kan is het fijn te weten dat wij ons werk ook op grote schaal kun nen uitvoeren." Volgens Wintermans is de groep mensen die zich laat testen heel di- Ik verwacht nu wel een toename van het aantal besmettingen in Zeeland vers. ,,Er zijn mensen die zich echt beroerd voelen, tot personen met lichte klachten of zelfs geen klach ten. Wij helpen iedereen die is doorverwezen. Ik verwacht nu wel een toename van het aantal be smettingen in Zeeland, maar dat is niet erg. Zolang het niet escaleert." Het is het derde jaar dat een der gelijke actie is opgezet. Bijzonder deze keer is dat de brief aan de ge slaagden voor het grootste deel is geschreven door een van de eind examenkandidaten zelf: Mitchell Warmenhoven van het Lodewijk College in Terneuzen. ,,Hij schrijft een persoonlijke brief aan zijn medescholieren en toekomstige medestudenten", zegt gedeputeerde Harry van der Maas. ,,We denken dat de tekst daardoor extra aanspreekt." Sociale media Daarnaast komt er opnieuw een campagne op sociale media. Jonge ren die vorig jaar zijn afgezwaaid, spreken filmpjes in en dagen de ge slaagden van dit jaar uit hetzelfde te doen. ,,Alles is erop gericht om contact met Zeeland te blijven houden", al dus gedeputeerde Jo-Annes de Bat. ,,De afgelopen twee jaar hebben we gezien dat de campagne qua bereik een succes was. We hopen dat dat in de toekomst ook terugkerende studenten oplevert." Het uitdelen van vuilniszakken aan jongeren helpt om te voorkomen dat het strand verandert in een af- valdumpplaats. Dat ondervond de stichting Strandexploitaite Veere afgelopen Pinksterweekeinde, al dus directeur Tim Wouters. Na het vorige weekeinde werd vooral op het strand bij Dishoek heel veel afval gevonden, achterge laten door jongeren nadat ze daar op het strand bij elkaar waren geko men. Want het strand is momen teel de plek voor de jeugd als alter natief voor de kroeg. Dit weekeinde zijn er door de strandwachten van de SSV, en de speciaal ingezette nachtbewaking van Delta Safe, vuilniszakken uit gedeeld aan groepen jongeren. ,,De volgende ochtenden troffen wij keurig ingepakte zakken aan op het strand. Ook werden tijdens de extra ingezette afvalronde de vuilniszak ken keurig direct in onze trekker gegooid. Complimenten aan de jongeren die ons helpen het strand schoon te houden." Wouters ziet wel dat de combina tie van take-away en de vele bezoe kers ervoor zorgt dat er meer afval moet worden ingezameld. ,,Het is aanpoten voor onze mensen." woensdag 3 juni 2020 In de Zeeuwse boekensector is Hij vertelde na sluitingstijd in Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik ben blij met coronacoaches Broeder Dieleman maakte er af gelopen pinksterweekeinde het beste van. Zijn vijfde album De 405 stemmen KATS Een motorrijder is gister avond om het leven geko men bij een ongeval op de Eerste Deltaweg (N256) bij Kats. De bestuurder is volgens de politie in botsing geko men met een ander voer tuig. Andere weggebrui kers moesten uitwijken, waaronder een vrachtwa gen, die hierna scheef op de weg kwam te staan. De N256 is enige tijd af gesloten geweest. Het ongeluk gebeurde rond 20.25 uur. Twee ambulan ces en een traumaheli kopter werden nog opge roepen, maar de motorrij der overleed ter plaatse aan zijn verwondingen. MIDDELBURG Barbara Oomen is door het bestuur van de PvdA Zeeland voorgedragen als kandidaat voor de Tweede Kamer voor de verkiezingen van maart 2021. Een com missie onder leiding van Wouter van Zandbrink se lecteerde Oomen uit meerdere kandidaten om Zeeland te vertegen woordigen. De oud-dean van het Uni versity College Roosevelt. is vereerd: ,,De kwestie rond de marinierskazerne heeft mij echt wakker ge schud, ik wil daar waar ik het verschil kan maken, opkomen voor alle Zeeu wen." Bij een woning in Arne- muiden is gisterochtend een man gewond ge raakt bij een val van het dak. Dat heeft de politie bevestigd. Het ongeluk gebeurde rond acht uur aan de Korenbloemlaan. Hoe het ongeluk precies is gebeurd, kan de poli tie nog niet zeggen maar een woordvoerder bevestigt dat een man van het dak is gevallen. „Voor zover bekend raakte hij niet ernstig gewond. Het gaat om een arbeidsongeval en de Arbeidsinspectie gaat onderzoek doen." De gewonde is naar het ziekenhuis gebracht. Het is druk in de 'coronatest- straat' van het Adrz in Goes. In vergelijking met voorgaande weken was het er gisteren zeker drie keer drukker dan op een ge middelde doordeweekse dag. Dit lijkt alles te maken te hebben met het landelijke afspraken- nummer dat maandag geopend is en werd platgebeld door men sen die in aanmerking willen komen voor een coronatest. Goes -Bas Wintermans, Adrz MIDDELBURG Ook dit jaar krij gen Zeeuwse eindexamenscholie ren bij hun diploma een brief van de provincie. Die moet hen warm maken om in de toekomst te kiezen voor een baan in Zeeland. Emile Calon Westkapelle HALSEMA heeft EEM SROTE BESTUURSKUM&ISE FOUT SEMAAKT...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2