MEDIA CULTUUR 29 Gratis kennismakingspakket Kinderboekerij Laat het 'nieuwe normaal' zijn dat het niet uitmaakt op wie je valt Het voordeel van PZC woensdag 3 juni 2020 lrc:£r?j&ftfe* r.VAi >r.x<vv-- zijn moeder zijn coming-out 'niet zo leuk vond', De Bruijn legt uit dat ze er niet met een negatief gevoel aan terugdenkt, hoewel ze de situatie niet leuk vond. ,,Ik kan altijd al goed met hem praten, maar soms zijn er toch gesprekken die hij heeft afge kapt, dat het te dichtbij kwam. Ik heb de indruk dat hij nu wel wat meer doorvertelde, en bij mij ging ook het interviewknopje aan en durfde ik sneller door te vragen. Het hielp ook dat Lien, de psycholoog, erbij zat. Zij stelde soms vragen die mij als moe der een beetje uit de wind hielden.'' Pijnlijk Al heeft De Bruijn geen enkel pro bleem met de seksualiteit van haar zoon, en de rest van de familie ook niet, toch zijn er momenten die het wat ingewikkeld maken. „Onhandige opmerkingen van iemand, die onbe doeld pijnlijk zijn. Of wat als iemand in een gesprek dat over iets héél an ders gaat, iets vraagt over 'het vrien dinnetje van je zoon'? Moet je dan corrigeren en zeggen: 'vriendje!'? Dat voelt zo provocerend, en het gesprek gaat helemaal niet over zijn liefdesle ven. Je ziet, ik blijf vragen hebben.'' Zorgen heeft ze in ieder geval niet om Boris. Ook niet als ze weer nare berichten leest over homogeweld. Ze hoopt dat haar zoon gewoon hand in hand loopt in Amsterdam. ,,Niet om dat ik wil dat hij in elkaar wordt ge slagen, maar omdat hij gewoon mag uiten wie hij is. Laat het 'nieuwe nor maal' zijn dat het niet uitmaakt op wie je valt.'' klemmend kan zijn voor iemand die nog een beetje zoekende is, had ik die vraag anders geformuleerd." Of neem Ronnie Tober, die al zo'n veertig jaar gelukkig is met zijn vriend, maar die nooit met zijn ouders sprak over zijn relatiestatus. „Op een gege ven moment vertelde zijn vader dat het voelde alsof hij er een zoon had bijge- kregen. Als Ronnie daar over vertelt, wordt hij daar nog emotioneel van. On voorwaardelijke liefde krijgen van je ouders, is zo belangrijk." Het is een uitermate per soonlijke podcastserie gewor den, zeker het gesprek tussen moeder en zoon. Boris vertelt bijvoorbeeld dat hij denkt dat A Evelien de Bruijn met haar zoon Boris. Betaal alleen verzendkosten Heerlijk, uren genieten van Leuke boeken! Voorlezen, samen lezen, plaatjes kijken, zelfstandig leren lezen. Het kan allemaal met de kinderboekenpakketten van de Kinderboekerij. Bestel nu een kennismakingsaanbod bij de Kinderboekerij en ontvang 4 gratis kinderboeken t.w.v. 15,95. Je betaalt alleen de verzendkosten van 5,95. Tevreden? Je wordt daarna automatisch abonnee voor maar 15,95 per maand! Het abonnement is maandelijks opzegbaar. Bekijk het aanbod op pzc.nl/kinderboekerij PC Uit de Podcast als mijn FOTOBULLET-RAY 44 K NDERBOEKERIJ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 29