Ook BN'ers delen zwarte foto 28 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV Nadat haar zoon Boris had verteld dat hij homo is, bleef nieuwslezeres en tv-maakster Evelien de Bruijn met vragen achter. Vragen waar ze on- en offline niet echt bevredigende antwoorden op kon vinden. Zo bedacht ze Uit de podcast. Toen ik hem later eens met zijn vriendje zag, dacht ik: 'dit is mijn kind'. Zo herken ik hem INTERVIEW EVELIEN DE BRUIJN W Naast het steunen van de actie om een dag stil te zijn op sociale media, zijn er meer initiatieven in het leven geroepen Quote van de dag Het is binnen de regels blijven, buiten de lijntjes denken en zo iedereen gelukkig maken Stiekem is niks zo lekker als je als kijker doodergeren aan tv. Maar er is natuurlijk nogal een verschil of het gaat om Yvon Jas pers die tegenover de nabestaanden van Anne Fa- ber uithuilt hoe zwaar zp het wel niet had of om de burgemeester van de hoofdstad die bij Opi het fe nomeen Amsterdamse arrogantie een totaal nieuwe lading geeft. Ik ga hier niet van leer trekken wat er allemaal niet klopt aan de afwegingen en redenaties van Femke Halsema. Daar zijn andere columnisten voor. En bovendien, als zelfs Nicolette van Dam - lang leve de verplichte BN'er aan tafel - al kon voorspellen dat het te druk ging worden bij de de monstratie, dan zegt dat genoeg. Laat ik me hier beperken tot Halsema's media- optreden bij Opi. Tot haar stuitende houding, die ik met verbijstering heb zitten aanschouwen. Ze ademde in alles uit wat de rest van Nederland haat aan Amsterdam, GroenLinks en het openbaar be stuur in het algemeen. Het was alsof ik naar een 17de eeuwse regent zat te kijken die zich minzaam verlaagde tot het volk. Alleen de volgevreten pens en rokende sigaar ontbraken nog. Waar is die innemende vrouw gebleven die in haar tijd als Kamerlid met haar flair en charmes moeiteloos Binnenhof-pestkop Rutger Castricum de baas kon? En anders wel de ongeïnteresseerd onderuitgezakte Jeroen Pauw in zijn Pauw en Wit- teman-tijd? Er is geen schim meer van over. Bij Opi zat een bestuurder die halsstarrig vasthield aan haar eigen gelijk en daardoor alle communicatie fouten maakte die denkbaar waren. Je moet het maar durven, janken dat opgesloten Amsterdam mers het deze periode zo zwaar hebben in hun stad. Goh, echt? Ik ben benieuwd welke intellectuele pr-adviseur haar deze mediastrategie heeft ingefluisterd en hoeveel hij daarvoor heeft gevangen. Ik geef hier gratis advies voor elke bestuurder die komende tijd aan een talkshowtafel een blunder van jewelste moet proberen recht te praten: slaak een zucht, zeg hoe duivels ingewikkeld de afweging was, dat je het achteraf natüürlijk anders had moeten aanpak ken. En het belangrijkste: stel je nederig op en bied je excuses aan. Zoals Halsema als eerste had moe ten doen. Aan alle mensen die zich afgelopen tijd wel netjes aan de coronaregels hielden en met name aan degenen die met maximaal 29 anderen hun vader en/of moeder naar het graf droegen. In de openlucht, op begraafplaatsen die ruimer zijn dan de Dam. Amsterdammers die het zwaar hebben? Dan is het tijd voor een reality check. Maak eens een rondje in een willekeurig Brabants dorp. En anders heb ik nog wel een paar kijktips. Bios in het Olympisch Foute 1500 bij Qmusic Qmusic viert het vijftienjarig bestaan van het Foute Uur met de Foute 1500. De lijst is vanaf 19 juni een week lang te horen. De num mer één van de lijst kiest de luisteraar. Vorig jaar stond Snol- lebollekes bo venaan. Hij had een eigen hotelkamer en daar maakte hij handig gebruik van: Boris nam een vakantieliefde mee voor een spannende nacht. Erna vertelde hij erover in een diner. Verdrietig, want een relatie met die leuke jongen aan de andere kant van de oceaan, dat ging natuurlijk niet werken. Dat was de coming-out van de zoon van De Bruijn. Een bonte mix van gevoelens overspoelde haar. Boosheid, want hij had hun vertrou wen beschaamd door achter hun rug om iemand mee te nemen naar zijn hotelkamer. Maar ook: het is oké jon gen, dat je homo bent. ,,Ik wilde laten weten dat ik Boris zie zoals hij is, dat het niet uitmaakt of hij op jongens of op meisjes valt. Sterker nog, toen ik hem later eens met zijn vriendje zag, dacht ik: 'dit is mijn kind'. Zo herken ik hem, dit was het ontbrekende puzzelstukje.'' Nadat haar zoon uit de kast kwam, zat De Bruijn met veel vragen. De vaste nieuwslezeres van radioshow Ekdom in de ochtend, ook bekend van Hart van Nederland en Wie is de Mol?, zocht antwoorden. Geen enkele vriendin had kinderen die gay zijn, en ook online vond ze te weinig in formatie waar ouders, familie en vrienden iets aan hebben. ,,Natuur- lijk heb je altijd vragen over het lief desleven van je kind. Homoseksuali teit geeft je alleen maar meer vra gen.'' Zo ontstond het idee voor Uit de podcast, een interviewreeks in sa menwerking met LINDA. die vanaf morgen te beluisteren is. ,,Dit is zo'n beetje mijn coming-out als homo moeder'', vertelt ze met een lach. Heftig In de serie spreekt ze met haar zoon Boris, journalist Rik van de Westela- ken, presentatrice Rivkah op het Veld, zanger Jeangu Macrooy, pro grammamaker Mirella van Markus, acteur Rick Paul van Mulligen, zan ger Ronnie Tober en presentator Jurre Geluk, die hun persoonlijke en vaak heftige ervaringen delen. Psy choloog Lien van der Lugt geeft in formatie en tips. In het gesprek met haar zoon hoort ze bijvoorbeeld dat haar directe vraag aan Boris een jaar vóór zijn coming- out - of hij op jongens valt? - mis schien wel iets te direct was. Haar zoon antwoordde dan ook ontken nend. ,,Als ik had geweten dat het be- Aanleiding voor de socialeme- dia-actie is de dood van George Floyd, de Amerikaanse zwarte man die door geweld van politie agenten om het leven is geko men. De dood van Floyd leidt al da genlang tot vaak gewelddadige protesten in de Verenigde Staten. Er heerst grote verontwaardi ging over het incident. Diverse grootheden, onder wie Beyonce, Dr. Dre en Billie Eilish hebben zich uitgesproken tegen het poli- tiegeweld en discriminatie. Ook Nederlandse sterren staan stil bij de gebeurtenis. Zij deel den een zwarte foto op hun ac count met de bijbehorende hashtags #blackouttuesday en #blacklivesmatter. Onder meer Lil' Kleine, Kim Feenstra, Saskia Noort, Marieke Elsinga, Guus Meeuwis, Shane Kluivert en John Williams betuigden mede leven. Naast het steunen van de actie om een dag stil te zijn op sociale media, zijn er nog meer initiatie ven in het leven geroepen. Zo nemen ook diverse muzieklabels maatregelen: Interscope Records brengt deze week helemaal geen muziek uit. Universal Music komt met een speciale projectgroep om meer te doen voor 'inclusiviteit en so ciale gerechtigheid'. Bij Apple Music gingen meerdere radio shows gisteren niet door. De Amerikaanse bokslegende Floyd Mayweather heeft de familie van Floyd benaderd om zijn begrafe nis te betalen. Dat aanbod is ge accepteerd. Halsema En vooruit, ook een gratis advies voor Halsema. woensdag 3 juni 2020 PC FILM In het Olym pisch Stadion in Amsterdam gaat vandaag de eerste drive- in-bioscoop van start. Bij het evenement, voor mensen met een vitaal beroep, mogen vijftien auto's met elk twee filmliefhebbers naar binnen. RADIO Marlies van Leeuwen 17 jaar was hij. Boris (nu 21) was samen met zijn moeder, presenta trice Evelien de Bruijn (45), en haar vriend Paul op reis in New York. 44 Bekend Nederland is gisteren massaal 'op zwart gegaan' om een vuist te maken tegen ra cisme en politiegeweld in Amerika en Europa. Maxime Segers - Cabaretier Guido Weijers heeft een coronaproof theater ontwikkeld waarbij drie zalen uitkijken op het zelfde podium.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 28