Profvoetbal vraagt Den Haag 24 Topfitte doelman blonk na lang blessureleed 'Nog maar 33 dagen tot aan de eerste race' Blessures hielden Justin Bijlow (22) een jaar aan de kant. Na zijn rentree in januari maakte de Feyenoord-keeper al snel weer indruk. En toen was daar het coronavirus. Gelukkig mag hij inmiddels weer trainen. ,,Ik word wat meer lek geschoten dan voorheen, haha.'' Kort Clubs akkoord over tv-geld De achttien clubs uit de eredivisie zijn una niem akkoord gegaan met de verdeling van de tv-gelden. Ze houden bij de verdeling de ranglijst aan zoals die was toen de KNVB besloot het seizoen voor beëindigd te ver klaren vanwege de coronacrisis. Het voet baljaar 2019-2020 telt voor 100 procent mee, al moesten in de eredivisie nog acht speel rondes worden afgewerkt en twee inhaal wedstrijden. Het tv-geld wordt verdeeld op basis van de eindstanden van de afgelopen tien jaar in de eredivisie. Mayweather betaalt uitvaart Boksgrootheid Floyd Mayweather heeft aan geboden de kosten te betalen van de begra fenis van George Floyd, de zwarte Ameri kaan die vorige week in Minneapolis over leed nadat een agent hem minutenlang op de grond had gedrukt met een knie in zijn nek. Het promotiebedrijf van de vijfvoudig wereldkampioen bevestigde dat de familie van Floyd het aanbod heeft geaccepteerd. Lorentzen traint met Nuis De Noor Havard Lorentzen, regerend olym pisch kampioen op de 500 meter, traint deze week mee bij Team Reggeborgh. Als de sa menwerking goed bevalt, kan er een con tract uit voortvloeien, zegt een woordvoer der van de ploeg van coach Gerard van Velde. Reggeborgh zag de topsprinters Kai Verbij en Dai Dai Ntab na afgelopen schaats seizoen vertrekken naar concurrent Jumbo- Visma. De ploeg trok wel tweevoudig olym pisch kampioen Kjeld Nuis aan. ADO haalt De Boer binnen ADO Den Haag heeft middenvelder Kees de Boer (20) aangetrokken. Hij heeft een con tract voor twee jaar ondertekend. De voor malige jeugdspeler van FC Volendam en Ajax is afkomstig van Swansea City, waar hij sinds 2017 actief was. Vorig seizoen was hij een vaste kracht in het elftal onder 23 jaar. Quote van de dag 4 'Saints' door met trainer Thiago terug bij Bayern De selectie van Feyenoord traint nog anderhalve week tot de zo mervakantie. Ondertussen koch ten al meer dan 11.000 supporters een nieuwe seizoenkaart, terwijl de start van het nieuwe seizoen hoogstwaarschijnlijk voor lege tri bunes zal plaatsvinden. Keeper Justin Bijlow, zelf jarenlang als fa natieke supporter op de tribune, snapt de mensen die toch een kaart aanschaffen. ,,Het is hun club, Feyenoord be tekent veel voor de mensen'', zegt de 22-jarige doelman van de Rot terdamse club en Jong Oranje. ,,Het is een gevoel. Ik herken dat wel. Het zegt iets over deze club, al zie ik wel meer dat mensen on danks de onzekere situatie pal achter hun club gaan staan.'' Maar als je graag naar het theater gaat, koop je dan nu ook voor hon derden euro's kaartjes voor voor stellingen die waarschijnlijk geen doorgang kunnen vinden? Bijlow lacht. ,,Kijk, als je helemaal gek bent van theater, dan zou dat toch kunnen? Voetbal is met weinig te vergelijken, maar je kunt het vol gens mij zien als steun voor iets dat veel voor je betekent. Je hoopt ook dat het er allemaal nog is als deze crisis eindelijk voorbij is. Dat je het samen doet, is belangrijk. En ik snap dat het moet kunnen, hè. Mensen moeten wel het geld heb ben in deze tijden om dergelijke beslissingen te nemen. ,,Als spelersgroep hebben we ui teraard ook besloten om salaris in te leveren. Samen met de techni sche staf en de directie. Dat doe je gewoon. Je kunt niet klappen voor de mensen die een seizoenkaart aanschaffen en zelf weigeren iets bij te dragen. Zo werkt het niet. Ik heb met Rick Karsdorp en Nick Marsman geholpen om mensen in de zorg van maaltijden te voor zien. Een kleinigheid voor ons, heel belangrijk voor de mensen die zo hard werkten toen de crisis op zijn hoogtepunt was. Marc van Deursen was de initiatiefnemer. Een ondernemer uit de reis branche, die het zelf zwaar te ver duren heeft. Toch keek hij om naar de medemens, een mooie eigen schap. Ik was onder de indruk en wilde graag helpen.'' Dat de trainer blijft, is lekker. We waren op de goede weg Terug naar het voetbal. In veel landen in Europa spelen ze weer of staan ze op het punt om te begin nen. Bijlow traint tot 12 juni en weet dat er pas in september weer echt gevoetbald kan worden in Nederland. Hoe traint hij nu op trainingscomplex 1908? ,,Een keeperstraining is vrijwel het zelfde als voor de coronacrisis. We trainen in groepen, de juiste af stand van elkaar bewaren is geen probleem. Als Nick Marsman schiet, keep ik en andersom. Het team mag volop afwerken op het doel, partijtjes zijn nog verboden. Ik word wat meer lek geschoten dan voorheen, haha. Maar het is heerlijk om weer op het veld te staan. Die periode van thuis trai- nen en wachten, ik vond er weinig aan. ,,We voelen ons weer voetballer of in mijn geval keeper. Dat is lek ker. Ook al ontbreekt de strijd nog op het trainingsveld. We weten dat we ons niet voorbereiden op wedstrijden. Maar we zijn fit, hoor. Dat zag je zelfs toen we thuis moesten trainen en de medische staf naar onze gegevens keek. Ik vind het wel lastig. Vorig seizoen keek ik lange tijd geblesseerd toe en de eerste helft van het afgelo pen seizoen ook nog. Nu ben ik echt fit, de laatste maanden van de competitie liep het heerlijk, maar ik moet wéér toekijken. Het is niet anders.'' Jaloezie Bijlow keek naar de Bundesliga, naar wedstrijden zonder publiek. Voelde hij jaloezie? ,,Nou, ik had ook heel graag nu al wedstrijden gespeeld. Ook al is het anders, want het lijken wel oefenwedstrij den, zo voor die lege tribunes. Maar straks degraderen er in Duitsland, Engeland, Italië en Spanje toch echt gewoon ploegen en is er ook eentje kampioen. Het gaat echt ergens om. Ze zeggen dat het thuisvoordeel is verdwenen. Of dat vooral Feyenoord treft? Dat denk ik niet. Wij hebben afgelo pen seizoen laten zien dat we in uitwedstrijden ook goed voor de dag komen. Natuurlijk duwt thuispubliek ploegen doorgaans een stuk naar voren, daar is nu geen sprake van. Begrijp me goed, Feyenoord zal de supporters mis sen. Heel erg zelfs. Maar dat wil niet zeggen dat we geen resultaten kunnen boeken. ,,Hoe het is om bij ADO Den Met een uitermate gedetailleerd plan willen de gezamenlijke par tijen in het betaald voetbal een be roep kunnen doen op overheids steun. Maximaal is zo'n 150 miljoen euro nodig als er een heel seizoen zonder publiek moet worden ge voetbald. In het reddingsplan pro beren de clubs allereerst zelf oplos singen te vinden voor financiële, woensdag 3 juni 2020 GO VOETBAL BOKSEN r SCHAATSEN VOETBAL —Max Verstappen telt af naar de eerste race van het Formule 1-seizoen, de Grand Prix van Oostenrijk VOETBAL Trainer Ralph Hasenhüttl (52) heeft zijn contract bij de Engelse club Sout hampton ver lengd tot de zomer van 2024. De Oostenrijker werkt sinds eind 2018 bij de 'Saints'. Hasenhüttl leidde de ploeg vorig seizoen als opvolger van de ontslagen Mark Hughes uit de degra datiezone. VOETBAL Bayern Mün- chen kan in de resterende weken van het seizoen weer beschik ken over Thiago. De Spaanse mid denvelder heeft de groepstrai ning hervat, nadat hij door een spier blessure de laatste drie duels had moeten mis sen. Bayern speelt zater dag uit tegen Leverkusen. O a 0) Bijlow: 'Wéér Mikos Gouka Rotterdam - Justin Bijlow (22) Sam Lammers (l) en Joël Veltman duelleren tijdens Ajax - PSV op 2 februari (1-0). Het steekt veel clubs dat Ajax nu als de grote wel doener van het Nederlandse voetbal wordt neergezet. foto bsr agency bal overhandigt deze week zijn reddingsplan aan politiek Den Haag. De topclubs blijken een forse inspanning te willen doen om de crisis te overleven. Mikos Gouka Zeist Het Nederlandse betaald voet-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 24