Zelfstandige reisagent vangt klap op 3 dagen Drenthe diner 5 dagen Moers <de) E 21 Touroperator zonder personeel staat het water aan de lippen O reiskatern.nl Moers en Drenthe Exclusieve Lezersreizen naar Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc De reisbranche is een bont gezel schap van zzp'ers vanuit huis, het reisbureau op de hoek en multina tionals met hun eigen vliegtuigen en hotels. Met één gemene deler: de uitbraak van het coronavirus treft alle twintigduizend medewerkers in de Nederlandse reiswereld. Maar waar de een volop in aanmerking komt voor steunmaatregelen, daar vist de ander achter het net. ,,Ik heb geen aparte voordeur en sanitair voor mijn klanten. Dus dan houdt het al op'', vertelt Marina Loeve. Loeve is een touroperator zonder personeel. Jaarlijks boeken zo'n 250 mensen met haar organisatie een reis naar Argentinië, Chili of Uru guay. Zij maakt voor elke klant een trip op maat. Net als Thea van Spaandonck, die al tien jaar zelf standig reisadviseur is. Specialisme Reis-zzp'ers als Loeve en Van Spaandonck blinken vaak uit in hun specialisme: lokale contacten en persoonlijke aanpak. ,,De reis wereld is veel meer dan alleen KLM en de bonus voor de topman, vou chers of de staatssteun voor Boo king'', licht Loeve haar ergernis over de beeldvorming toe. Die red den zich wel, zo klinkt het. Van Spaandonck organiseert 'normaal' jaarlijks zo'n 150 reizen. De klant boekt en betaalt bijvoor beeld een reis in oktober en ver trekt in juli. Als reisadviseur betaalt Aan alle handelingen verdien ik geen cent. Ik betaal mijn salaris van mijn pensioen zij met dat geld meteen haar leve ranciers. Denk aan lokale vlieg maatschappijen, dat ene onont dekte hotelletje en een excursie ter plekke. De reisadviseurs en tour operators krijgen hun commissie pas als de klant op reis is geweest. Maar alle reizen komen nu te ver vallen, terwijl alles vooruitbetaald is. ,,Ofwel: nul omzet, hoge annule ringskosten en geen nieuwe boe kingen'', vat Loeve het samen. Van Spaandonck: ,,We worden heel hard getroffen. To t 18 juni heb ik 48 reizen geannuleerd. Dat is nog vóór het hoogseizoen hè? Aan alle han delingen verdien ik geen cent. Ik ben gratis aan het werk en betaal mijn salaris van mijn pensioen. Mijn leveranciers sturen mij vou chers en die geef ik door.'' Als de klant geen voucher wil, maar geld eist, dan is het maar de vraag of de vooruitbetaalde kosten worden teruggestort aan de reis agent. Veel lokale leveranciers zijn zo hard getroffen dat ze het niet te rug kunnen betalen. En dus draait de touroperator of reisadviseur zelf voor deze annuleringskosten op. Daarmee staat bij vele kleine reis- ondernemers het water aan de lip pen. Met mogelijke faillissementen verdwijnen de specialisten en wordt de monopolypositie van de grote reisorganisaties sterker. Reisbrancheorganisatie ANVR vertegenwoordigt driehonderd touroperators, duizend zelfstandig reisadviseurs en duizend reisbu reaus. De steunmaatregelen vanuit de overheid zijn niet voldoende, vindt de ANVR. Zij pleit voor een sectorspecifieke regeling voor ge noemde annuleringskosten 'anders gaan velen het niet overleven'. Ge schatte kosten: half miljard euro. City Hotel de Jonge, Assen Van der Valk Hotel Moers woensdag 3 juni 2020 PC Faillissementen dreigen, maar zielig vinden ze zichzelf niet. Kleine touroperators en zelf standig reisadviseurs willen vooral dat Nederland begrijpt hoe ze werken en hoe de coro nacrisis hen raakt. Peter Schouten Rotterdam In de beeldvorming en de praktijk boksen zij op tegen de grote jon gens uit de reiswereld. Meer begrip en actie is nodig. - Thea van Spaandonck, zelfstandig reisadviseur A Juist voor specialistische rei zen, zoals naar de Incastad Machu Picchu in Peru, zijn zelf standige reisagenten de aange wezen adviseurs. foto epa Moers en omgeving Sinds 15 mei zijn Nederlandse toeristen weer welkom in Noord-Rijnland Westfalen. Het plaatsje Moers ligt net over de grens bij Venlo, midden in de Niederrhein. Het ligt tevens aan de Oranjeroute, een bekende fietsroute die loopt langs plekken die historische banden hebben met het huis van Oranje. De bekende Duitse steden zoals Duisburg, Keulen en Düsseldorf liggen op korte afstand. Van der Valk Hotel Moers Het hotel (gastbeoordeling 8,2) beschikt over 127 comfortabel ingerichte kamers. Begin je dag goed met het live cooking ontbijtbuffet met uitgebreide keuzes. Ook in de avond kun je hier terecht voor een heerlijk diner. Sluit de dag af met een drankje in de altijd gezellige Toukanbar. Genoeg opties voor cocktails en lekkere snacks. Inbegrepen: 4 nachten in een tweepersoonskamer 4 keer uitgebreid ontbijtbuffet Incl. welkomstdrankje en late check-out Gratis parkeren en gebruik van wifi Aankomst zo ma 79,- overige dagen 99,- Van jul. t/m sep. geldt een toeslag van 5,- p.p. Prijs p.p. en o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, excl. 20,- reserveringskosten en incl. toeristenbelasting Aankomsten t/m oktober 2020 2 nachten incl. ontbijt en lx 3-gangen diner Gratis annuleren en bij aankomst betalen Assen en omgeving Gelegen in hartje centrum van de mooie stad Assen, in de provincie Drenthe. Te midden van de sfeervolle winkelstraten met vele boetiekjes en restaurants. Maar ook de rust van de prachtige Drentse natuur ligt binnen handbereik. Fiets door de mooie natuurge bieden, zoals bijvoorbeeld het Drents-Friese Wold en ga langs bij het Drents Museum en bewonder de archeologische collectie. City Hotel de Jonge Het City Hotel de Jonge (gastbeoordeling 8,4) beschikt over 72 kamers en is gevestigd in een historisch gebouw met vele verschillende gangetjes en trapjes (lift aanwezig). In het hotel is een uitstekend restaurant aanwezig, waar elke dag weer culinaire hoogstandjes worden geserveerd. Bij lekker weer is het goed toeven op het grote terras. Inbegrepen: 2 nachten in een tweepersoonskamer 2 keer uitgebreid ontbijtbuffet 1 keer een 3-gangen diner Gratis fietsroutes en gebruik van wifi Aankomst juni alle dagen 59,50 p.p. Aankomst jul. t/m okt. van zo - do 64,50 p.p. Aankomst jul. t/m okt. op vr za 69,50 p.p. Prijs p.p. en o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, excL. 20,- reserveringskosten en toeristenbelasting 1,35 p.p.p.n. Meer informatie en boeken: Ga voor 5 dagen Moers naar onze website reiskatern.nl/pzc/zoweg2009 en voor City Hotel de Jonge naar reis- katern.nl/pzc/zoweg2010 of bel met Zoweg.nl 0900-9693 0,70 per gesprek) Aankomsten t/m september 2020 V 4 nachten incl. uitgebreid ontbijt V Gratis annuleren en bij aankomst betalen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 21