Dankzij de traplift kom ik weer veilig boven. Net als mijn partner" 6 Zon, een vrije dag en de terrassen vol. Na 2,5 maand van verplichte horecasluiting was het eindelijk weer vertrouwd gezellig in de cafés, strandtenten en restaurants. ,,Het heeft veel te lang geduurd." 0800-5003 trapliften.nl HORECA WEER OPEN TERRASSEN STROMEN VOL Zondagavond 15 maart, 18.00 uur: in de Zeeuws-Vlaamse horecage- bieden hing een onwerkelijke sfeer. Een uur eerder werd toen de verplichte sluiting afgekondigd. De cafés en restaurants stroomden leeg. Horeca-ondernemers zaten met de handen in het haar. Het werd stil en zo bleef het ook elf weken lang. Tot gisteren 12.00 uur. Toen ging de tap weer open, klonk er het geroezemoes als vanouds en kwam de ziel weer terug. Edwin en Marion de Kort van café De Kastanje in Kloosterzande hebben ontzettend uitgekeken naar wat in de volksmond '1 juno' was gaan heten. Half april namen ze het café over, midden in de co ronasluiting. Kijken Op de terrassen op de Grote Markt in Hulst bleef gisteren geen plekje lang onbezet. Al vóór 12.00 uur was het er druk. Niet alleen was er veel volk op de been dat aasde op een stoel, minstens zoveel men sen kwamen kijken hoeveel men sen niet konden wachten om weer een versgetapt pintje te bestellen. Amanda Ras van De Koren beurs liep zich het vuur uit de sloffen met volle dienbladen. ,,We hadden het druk verwacht en dat is het ook geworden. Het is weer zoals vanouds, gelukkig. Het was allemaal zo beladen, maar het valt onzettend mee. De gasten houden goed rekening met elkaar en met ons." Jacqueline Kints en Pascal Mas- schelein uit Clinge zijn vaste gas ten van De Korenbeurs en namen het er meteen van. Borrelplank op tafel en een wijntje erbij. ,,Dat werd toch tijd? Het heeft veel te lang geduurd, de mensen waren hier aan toe, hoor!" Ook Eduard van de Wiele van café 't Anker was in zijn nopjes. ,,Het gaat supergoed. Gasten ko men soms in wat grotere groepen, maar als je hen erop wijst dat ze niet te dicht bij elkaar mogen zit ten, verzetten ze netjes de stoelen. De gasten houden goed rekening met elkaar en met ons Iedereen is relaxt. Heerlijk!" In Sluis genoten Fredrik Van Mal- deren en zijn vrouw uit het Vlaamse Oudenaarde weer sinds lange tijd van de Zeeuwse mosselen op een terras aan de Kaai in Sluis. De openstelling van de grens met België en het weer opengaan van de horeca zorgden in het grensstadje nog niet meteen voor grote hordes toeristen. Wel zaten de terrasjes vanwege het mooie weer al snel na 12.00 uur op sommige plaatsen aar dig vol. De gemeente had een batterij aan verkeersregelaars, boa's, politie agenten en gemeenteambtenaren ingezet om alles in goede banen te leiden. Lappie Lapstok wees bezoe kers er met de nodige humor op om zich te houden aan de 1,5 meter maatregel. Advertentie Een traplift van thyssenkrupp houdt de trap begaanbaar voor iedereen dinsdag 2 juni 2020 VL Het is weer als vanouds, gelukkig Sheila van Doorsselaer, Edy de Witte en Frank Gijsel Hulst -Amanda Ras, De Korenbeurs 25% van de senioren hebben moeite of pijn met traplopen, blijkt uit onderzoek. Verhuizen naar een gelijkvloerse woning is dan niet de enige oplossing. U kunt gewoon zelfstandig thuis blijven wonen met een voor u op maat gemaakte traplift, waarbij de trap begaanbaar blijft voor uw partner, kinderen of mantelzorger. De traplift voor iedere trap Onze Swing-traplift heeft al veel mensen hun mobiliteit in huis teruggegeven. Het maakt niet uit of u een trap met boch ten, een smalle opgang of een wenteltrap heeft. De traplift kan zelfs naar zolder worden doorgetrokken. We meten uw trap zeer nauw keurig op met behulp van onze HoloLinctechnologie, waar bij we ook rekening houden met verwarmingselementen of stopcontacten. Uw traplift wordt helemaal op maat ge produceerd en in principe bin nen twee weken gemonteerd*. Daarbij heeft elke thyssenkrupp traplift een levenslange garan tie, zolang u het jaarlijks onder houd door thyssenkrupp Home Solutions laat uitvoeren.* thyssenkrupp Home Solutions is gespecialiseerd in het ont wikkelen van trapliften met meer dan 65 jaar ervaring in Nederland. Al onze trap liften worden in Krimpen aan den IJssel 100% op maat gemaakt. Voor onderhoud en reparatie is ons lande lijk service nummer 24 uur per dag, 7 dagen per week bereikbaar. 100% traplift op maat. 100% aanbieding op maat. We gaan voor maatwerk - in alles. Speciaal voor uw situatie en wensen maken we een aan trekkelijke offerte met de beste aanbieding voor de beste trap lift. Nieuwe acties Sinds deze maand hebben we de mogelijkheid van een video bezoek. En in samenwerking met onze fabriek een extra actie. Bel voor meer informatie gratis met of voer uw gegevens in op *Voor de voorwaarden, zie trapliften.nl Lappie Lapstok legt, met humor, de 1,5 meterregel uit aan de terrasgangers in Sluis. De high five op afstand, bijvoorbeeld. foto anne hana 'ïbto# Gezelligheid troef op de Grote Markt in Hulst. foto anne hana

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 47