II "Dankzij veilig bo traplift kon' Net als mi ik weer 1 partner" 6 HEROPENING HORECA Zodra de restaurants en cafés open mogen, bezetten mensen de terrassen. ,,Een biertje kun je overal krijgen, maar de sociale contacten heb ik wel gemist." 0800-5003 trapliften.nl We mogen weer! Na de maandenlang noodgedwongen dicht te zijn ge weest, stroomt maandag om klokslag 12.00 uur bij tal van kroegen en restaurants weer bier uit de tap. Van een mas sale stormloop op de horeca is geen sprake, maar de meeste ter rassen zijn wel snel goed gevuld. Terwijl eigenaresse Monique Verschuure - gewapend met de anderhalve meter stok - burge meester José van Egmond en wet houder Kees Verburg uitleg geeft over haar op het parkeerterrein uitgebreide terras, ploft Rinie Deil neer op de loungebank van De Sportvisser. Voor zich een versge- tapt vaasje Amstel bier. Of hij het gemist heeft? ,,Een biertje kun je overal krijgen, maar de sociale contacten heb ik wel gemist." Tot tevredenheid van Ver- schuure stromen ook de andere ta feltjes snel vol. ,,Ik ben heel blij dat ik dit parkeerterrein mag gebrui ken, maar het was wel even een uitdaging om hier iets leuks van te maken." Geven en nemen Van Egmond is zich ervan bewust dat de tien parkeerplaatsen in de dichtbebouwde wijk gemist zul len worden. ,,Het is een beetje ge ven en nemen." Het zal wennen worden, voorspelt Verschuure. ,,Aan zo'n hoge tafel staan nu twee krukken. Normaal staat daar op een mooie dagen wel tien, vijftien man omheen." In buurdorp Wemeldinge is Alice Bezuijen van Happerij Juno blij dat ze weer open mag. ,,Dat minister Grapperhaus het al die tijd over 1 juno had, vonden wij natuurlijk wel heel toepasselijk!" Ad en Monique Boden uit Halste ren stonden om 12 uur klaar om het terras op te mogen. ,,Om ze te steunen, we hebben afgelopen we ken ook maaltijden afgehaald", zegt Ad. Eten in de kuip van hun boot in de naastgelegen haven heeft z'n charme, vindt Monique Boden. ,,Maar het terras is toch een stuk gezelliger." Een paar kilometer verderop had Peter Hoondert de openingsdag heel anders voorgesteld. Het grote parkeerterrein naast zijn restau rant Casco is op last van de burge meester afgesloten, nadat het za terdag uit de hand liep op het Dat minister Grapperhaus het al die tijd over 1 juno had, vonden wij wel toepasselijk strandje aan de andere kant van de dijk. ,,Van de gemeente mochten we onze gasten een vergunning geven. Op zo'n dag heb je al ge noeg aan je hoofd. Een nieuwe kaart, het naleven van de regels. Dan wil je dit er niet ook nog bij hebben." In Goes gaat het er gemoedelijk aan toe. De boa's stonden vanaf 12.00 uur paraat op de Grote Markt, maar hoefden niet in te grijpen. Terwijl alle terrassen halverwege de middag voor de helft gevuld zijn, is het bij Knelske Brandsma van De Kluizenaer nog rustig. ,,We zitten in de hoek, dus hebben we het kleinste terras van de Grote Markt." 's Avonds verwacht ze meer drukte: alle dertig plaatsen zijn de komende dagen gereser veerd. Bij café La Strada heeft eige naar Eric van de Linde het meubi lair - inclusief vloerkleedjes - over de halve Sint Jacobsstraat ver spreid. ,,We wisten pas vrijdag de finitief dat dit mocht", vertelt hij. Zolang het mooi weer is, blijft het café zelf dicht. Van de Linde hoopt dat de maatregelen voor de horeca snel versoepeld worden. ,,In win kels mogen ze wel gebruikmaken van plastic schermen. Het is een goede oplossing om tafels van el kaar te scheiden zonder 1,5 meter afstand te houden." Advertentie Een traplift van thyssenkrupp houdt de trap begaanbaar voor iedereen dinsdag 2 juni 2020 'De sociale contacten heb ik gemist' Joeri Wisse Yerseke - Alice Bezuijen, Happerij Juno Monique Verschuure van De Sportvisser op haar tijdelijke terras. Vorige week stonden hier nog tien auto's geparkeerd. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Café La Strada heeft ontheffing om de straat dagelijks vanaf 14.00 uur te gebruiken als terras. foto johan van der heijden 25% van de senioren hebben moeite of pijn met traplopen, blijkt uit onderzoek. Verhuizen naar een gelijkvloerse woning is dan niet de enige oplossing. U kunt gewoon zelfstandig thuis blijven wonen met een voor u op maat gemaakte traplift, waarbij de trap begaanbaar blijft voor uw partner, kinderen of mantelzorger. De traplift voor iedere trap Onze Swing-traplift heeft al veel mensen hun mobiliteit in huis teruggegeven. Het maakt niet uit of u een trap met boch ten, een smalle opgang of een wenteltrap heeft. De traplift kan zelfs naar zolder worden doorgetrokken. We meten uw trap zeer nauw keurig op met behulp van onze HoloLinctechnologie, waar bij we ook rekening houden met verwarmingselementen of stopcontacten. Uw traplift wordt helemaal op maat ge produceerd en in principe bin nen twee weken gemonteerd*. Daarbij heeft elke thyssenkrupp traplift een levenslange garan tie, zolang u het jaarlijks onder houd door thyssenkrupp Home Solutions laat uitvoeren.* thyssenkrupp Home Solutions is gespecialiseerd in het ont wikkelen van trapliften met meer dan 65 jaar ervaring in Nederland. Al onze trap liften worden in Krimpen aan den IJssel 100% op maat gemaakt. Voor onderhoud en reparatie is ons lande lijk service nummer 24 uur per dag, 7 dagen per week bereikbaar. 100% traplift op maat. 100% aanbieding op maat. We gaan voor maatwerk - in alles. Speciaal voor uw situatie en wensen maken we een aan trekkelijke offerte met de beste aanbieding voor de beste trap lift. Nieuwe acties Sinds deze maand hebben we de mogelijkheid van een video bezoek. En in samenwerking met onze fabriek een extra actie. Bel voor meer informatie gratis met of voer uw gegevens in op *Voor de voorwaarden, zie trapliften.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43