Drie partijen willen plan tegen belangenverstrengeling 7 Gasten kunnen in Scharendijke volledig zelf inchecken De receptieloze Camperplaats Brouwersdam aan de Kuijerdamseweg in Scharendijke verwelkomt vanaf vandaag gasten. De opening werd door de coronaperikelen een maand uitgesteld. Met 53 verharde plaatsen is dit het grootste drive- incamperpark van Schouwen-Duiveland. Campers met eigen voorzienin gen zijn het hele jaar door wel kom. Ze kunnen via de camper kiosk inchecken. Daar krijgen ze codes en bijvoorbeeld douchemunten. De toegestane lengte van de campers is tot maximaal 13 meter. „Mensen die zeker willen zijn van een plekje kunnen van tevoren ook boeken", legt eigenaar Gerard Kobussen uit. Kobussen beheert ook de naastgelegen camping Duin en Strand. In oktober vorig jaar be gon hij met het uitwerken van deze drive-incamperplaats. Uit eindelijk kreeg hij ook de bank en gemeente mee. „Campers zijn de toekomst. Gedurende het hele jaar is er vraag naar plaatsen. Gas ten met campers stappen al in fe bruari hun campers in en hebben alle tijd van de wereld." Kobussen weet uit ervaring dat de pieken op campings liggen met Pasen, Hemelvaart, Pinkste ren en in het hoogseizoen. ,,Dan krijg je de normale vakantiegan- Gasten met campers stappen al in februari hun campers in en hebben alle tijd van de wereld gers, die ook wel in een huisje of tentjes slapen. In andere jaarge tijden is dat te koud. Gasten met een camper spreiden hun bezoek over het jaar. Begin dit jaar, op 2 januari om 12.00 uur 's nachts, klopten hier mensen aan met een camper. Om in te checken. Zonder een spier te verrekken." Met de onbemande camper plaats is dat euvel verholpen. Aanmelden gaat bij de camper kiosk. Daar kan een beschikbare plaats worden gekozen. Na het contactloos betalen gaat de slag boom open. Op de camperplaats is een toiletgebouw aanwezig en er is gratis wifi. Alleen reizende groepen jongeren onder de 25 jaar zijn niet toegestaan. Donderdag wordt het onderzoeks rapport Samenspel op Schouwen- Duiveland besproken. Bemoeienis van raadsleden bij sommige (ruim telijke) projecten gaat soms zover dat het op belangenverstrengeling lijkt, concludeerde dat rapport. De PvdA vindt het onderzoek en het recente aantreden van burgemees ter Jack van der Hoek een goed mo ment om lessen te trekken uit het verleden. De nauwe betrokkenheid van raadsleden, die regelmatig contact PvdA, VVD en LSD willen dat er in het najaar een actieprogramma is opnamen met het college en amb tenaren, werd soms gevoeld als be langenverstrengeling. Ook al is er geen sprake van financieel gewin. Het gemeentebestuur worstelt ook met haar eigen rol. De PvdA, VVD en LSD dienen donderdag gezamenlijk een motie in voor een actieprogramma om daar meer duidelijkheid in te ver schaffen. ,,Uiterlijk in het vierde kwartaal moet dat programma aan de raad worden aangeboden. De in breng van de ambtelijke organisa tie moet ook worden meegeno men", pleit Petri d'Anjou (PvdA). ,,Het is van belang dat niet alleen de raad en het college met elkaar in gesprek gaan, maar dat ook de amb- telijke organisatie erbij betrokken wordt. Ambtenaren moeten met de uitkomsten van die gesprekken gaan werken. Het is verstandig om van de aanwezige kennis en erva ring binnen de organisatie gebruik te maken. Dus niet alleen over ambtenaren praten, maar juist ook met ze spreken." Glazen stolp Er moet per onderwerp een zogehe ten 'eigenaar' komen. Robbert Lie- vense (LSD) legt uit: ,,Een aantal ja ren geleden hebben wij al aangege ven dat het wenselijk is dat ambte naren met hun specialisatie in de openbaarheid mee moeten kunnen spreken. Veel ruimtelijke bevoegd- heden van het college zijn ook te ruggehaald naar de raad. Dit zou een logische vervolgstap zijn. Met het terughalen van bevoegdheden naar de raad gaat de behandeling van projecten van besloten (onder het college en organisatie) naar volledig openbaar. Zo wordt de gevoelde gla zen stolp rondom het gemeente huis opgeheven. En je voorkomt de schijn van belangenverstrengeling, omdat er een openbare, democrati sche controle op rust." Het actieprogramma moet door een deel van de raad, een deel van het college, de gemeentesecretaris en door haar aan te wijzen ambte naren worden opgesteld, vinden de drie politieke partijen. dinsdag 2 juni 2020 SD Grootste drive-incamperpark van Schouwen gaat open Gerrit van Loon Scharendijke -Gerard Kobussen Algemeen medewerkers Wouter Smits (links) en Stephan van Baren zijn klaar om vanaf vandaag gasten te verwelkomen op Camperplaats Brouwersdam. foto ernesta verburg Schouwen-Duiveland moet in het najaar een actieprogramma tegen belangenverstrengeling binnen de eigen organisatie klaar hebben liggen. De PvdA, VVD en Leefbaar Schouwen- Duiveland (LSD) roepen daartoe op. ,,De behandeling van projec ten moet van besloten (onder het college en organisatie) naar volledig openbaar." Gerrit van Loon Zierikzee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 42