1 'i Dankzij de traplift kom ik weer veilig boven. Net als mijn partner" f 6 HEROPENING HORECA Op de dag dat de restaurants en cafés weer open gaan, wordt er volop genoten. ,,Dit hebben we echt gemist." De 1,5 meterregel blijkt lastig na te leven. J* 0800-5003 trapliften.nl eeuwen zijn nuchter. 1 Waarom om klokslag 12.00 uur op een ter- .rasje neerzijgen? Doe I maar normaal, dan doe je al gek genoeg. Op de terras sen van Schouwen-Duiveland waren daarom gisteren vooral toeristen aanwezig. Er werd met volle teugen van de heropening van de horeca genoten. ,,We mo gen weer." Een half uur van tevoren zit Gerd Radermacher (69) op zijn favoriete terras in hartje Renesse. Vrouw Ulrike (69) shopt nog even door. ,,Ik kan niet wachten", lacht de Duitser uit Gummersbach. Dat ligt zo'n 50 kilometer ten oosten van Keulen. Het dondert niet dat hij echt tot twaalven moet wach ten voordat zijn biertje en cap puccino voor zijn vrouw worden voorgeschoteld. „Proost", klinkt het later van de vakantieganger die al tien jaar een chalet heeft op De Julianahoeve. ,,Onwerkelijk was het, al die lege terrassen", vindt Patty van Brunschot uit Den Bosch. Met partner Thom Riksen drinkt ze koffie bij Het Wapen van Zeeland. ,,Eten en drinken buiten de deur draagt bij aan mijn vakantiege voel." Eigenaresse Nadia van Lith was niet huiverig. ,,De horeca gaat heel verspreid open. We zijn blij dat we weer aan de slag kunnen. Dat was hard nodig." Lekkere trek Franco en Netty Nichela komen ook uit Brabant. ,,Uit Best. Even lekker weg. We rijden de ANWB- route Schouwen-Duiveland. Voor het geval dat, hebben we boter hammen mee. Nu het kan, kiezen we voor de lekkere trek", zegt het paar op het terras van Fritureluur aan De Schelphoek. Bij De Heerenkeet in Kerkwerve komen Jeannette de Jong en Rudi in 't Veen uit Burgh-Haamstede met de volgende woorden het ter ras op kachelen. ,,We mogen weer. Hebben jullie ons een beetje ge mist?" Ze komen hier vaker. ,,Dan springen we op de fiets en zien we wel waar we een drankje onder weg doen. Dit hebben we echt ge mist", vertelt Jeannette. Ook in Zierikzee is het gezellig druk. Eens te meer blijkt dat de 1,5 meterregel een papieren werke lijkheid is. Op straat wordt amper We komen met bedienen toch in die 1,5 meter. Dit is uit fatsoen om elkaar heen gelopen. Het me rendeel van de mensen vertoont normaal gedrag. Op terrassen staan tafeltjes netjes op afstand. Bij café De Biet dragen serveer sters mondkapjes. Eentje heeft zich voor niets met lippenstift op gedoft. ,,We komen met bedienen toch in die 1,5 meter", aldus eige naar Robbert Roggeband. ,,Dit is uit fatsoen. Om mensen vertrou wen te geven. Te laten zien dat de horeca er goed in staat. Na enkele weken evalueren we." Kater Bart van de Velde (20), Nick den Boer (17) en Remco Hanse (22) uit Kerkwerve geloven die 1,5 meter ook wel. Ze genieten van een maaltijd bij De Banjaard. Uitzicht H 'ij? over het water. ,,We hebben ons de afgelopen tijd vermaakt met ga- men, netflixen, voetballen en zwemmen. Bier hadden we wel, maar een koud tapje op een terras is beter. Gisteren was Remco jarig. Feestje gehad. We spoelen nu onze kater weg." Advertentie Een traplift van thyssenkrupp houdt de trap begaanbaar voor iedereen dinsdag 2 juni 2020 SD Vooral toeristen op de terrassen Gerrit van Loon Renesse -Robbert Roggeband, De Biet De Duitse toeristen Gerd en Ulrike Radermacher heffen het glas bij De Wig in Renesse. Gerd nestelde zich al om half twaalf op het terras. ,,Ik kan niet wachten." FOTO'S ERNESTA VERBURG Êf Remco Hanse, Bart van de Velde en Nick den Boer op het terras van De Banjaard, in Zierikzee. 25% van de senioren hebben moeite of pijn met traplopen, blijkt uit onderzoek. Verhuizen naar een gelijkvloerse woning is dan niet de enige oplossing. U kunt gewoon zelfstandig thuis blijven wonen met een voor u op maat gemaakte traplift, waarbij de trap begaanbaar blijft voor uw partner, kinderen of mantelzorgen De traplift voor iedere trap Onze Swing-traplift heeft al veel mensen hun mobiliteit in huis teruggegeven. Het maakt niet uit of u een trap met boch ten, een smalle opgang of een wenteltrap heeft. De traplift kan zelfs naar zolder worden doorgetrokken. We meten uw trap zeer nauw keurig op met behulp van onze HoloLinctechnologie, waar bij we ook rekening houden met verwarmingselementen of stopcontacten. Uw traplift wordt helemaal op maat ge produceerd en in principe bin nen twee weken gemonteerd*. Daarbij heeft elke thyssenkrupp traplift een levenslange garan tie, zolang u het jaarlijks onder houd door thyssenkrupp Home Solutions laat uitvoeren.* thyssenkrupp Home Solutions is gespecialiseerd in het ont wikkelen van trapliften met meer dan 65 jaar ervaring in Nederland. Al onze trap liften worden in Krimpen aan den IJssel 100% op maat gemaakt. Voor onderhoud en reparatie is ons lande lijk service nummer 24 uur per dag, 7 dagen per week bereikbaar. 100% traplift op maat. 100% aanbieding op maat. We gaan voor maatwerk - in alles. Speciaal voor uw situatie en wensen maken we een aan trekkelijke offerte met de beste aanbieding voor de beste trap lift. Nieuwe acties Sinds deze maand hebben we de mogelijkheid van een video bezoek. En in samenwerking met onze fabriek een extra actie. Bel voor meer informatie gratis met of voer uw gegevens in op *Voor de voorwaarden, zie trapliften.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 41