Einde dreigt voor eredivisie driebanden in Kwadendamme Van Drongelen en Boere hebben hun eerste driepunters binnen V^SeST O O) CD O ZEELAND 11 Sponsoring wordt stopgezet door lokaalhouder op recordlijst HWP Transfers Joop van den Oudenhoven Kwadendamme Peeters wordt daartoe gedwongen door de coronacrisis. Het voortbestaan van zijn tapperij 's Lands Welvaren staat onder druk. ,,Ik wil mijn zaak redden en kan daarom het komende jaar geen teams meer sponsoren. Daarna zie ik wel hoe de situatie ervoor staat.'' Het team zelf wil wel verder op het hoogste niveau, zegt speler Dirk Weeremans. Hij heeft samen met twee andere spelers (Ronny Brants en Mar cel Hopmans) een sponsorvoorstel ge daan waarover Peeters komende week gaat nadenken. „Francis Forton (ook een speler) twijfelt nog. Hij leeft van biljarten, dus voor hem is het moeilij ker. Nico heeft veel voor ons betekend en gedaan en dat waarderen wij heel stekker er alsnog uit moet.'' Voor het tweede team van 's Lands Welvaren lijkt het einde verhaal, omdat erg. We hopen dat we door kunnen en het liefst bij hem.'' Peeters is daar als licentiehouder van het team nog niet uit. ,,Ik moet mijn zaak overeind zien te houden en wil niet dat halverwege de competitie de Ik wil mijn zaak redden en het komende jaar geen teams meer sponsoren voor het merendeel van de spelers bil jarten zonder vergoeding geen optie is. Topteam In de tapperij in Kwadendamme speelt ook het Topteam zijn thuiswedstrij den. Ook de sponsoring daarvan moet Pee ters noodgedwongen stoppen. Voor Pe ter de Bree, de teamleider, lijdt het geen twijfel dat de ploeg doorgaat. ,,Wij zijn een vriendenclubje en vinden het geld niet zo belangrijk. Natuurlijk is het fijn als er wat van j e kosten worden vergoed, maar wat niet kan, kan niet.'' HAMBURG Voetballer Rick van Drongelen uit Axel heeft zondag de eerste overwinning met HSV be haald sinds de herstart van de Tweede Bundesliga. Thuis tegen Wehen Wies baden werd het 3-2 voor de Hamburgers. Een kwartier voor tijd maakte David Kinsombe de winnende treffer. HSV keek al vroeg tegen een 1-0- achterstand aan, maar had die halverwege al gerepareerd (2-1-voor- sprong). Na de pauze werd het eer ste 2-2, waarna Kinsombe de matchwinnaar werd. Bij beide tegendoelpunten (beide van Manuel Schaf- fler, die daarmee topscorer in de Tweede Bundesliga werd) trad Timo Letschert ongelukkig op. Bij de eerste leverde hij de bal zomaar in, bij de tweede veroorzaakte hij de strafschop. Na een uur werd Letschert gewis seld. Zijn Zeeuwse kom paan centraal achterin, Rick van Drongelen, speelde de hele wedstrijd. De overwinning houdt HSV in de race voor pro motie naar de Bundesliga. Ook de andere topploegen wonnen, waardoor HSV derde blijft op twee punten van num mer twee VfB Stuttgart. De bovenste twee ploegen promo veren aan het einde van de compe titie di rect. De nummer drie speelt play offs voor promotie. Er staan nog vijf speelrondes op het programma. Tom Boere In de Derde Bundesliga maakte Tom Boere uit Ter- neuzen een winnende start met KFC Uerdingen. Op bezoek bij Waldhof Mann heim werd het 1-2 voor Uer dingen. Boere startte in de basis en werd in de slotfase gewisseld. Formeel staat Uerdingen met 42 punten op de elfde plaats in de Derde Bundesliga. Het heeft echter slechts drie punten minder dan nummer drie TSV i860 München en vijf min der dan de koplopers Duis burg en Unterhaching. Vandaag speelt Boere de volgende wedstrijd, thuis tegen SV Meppen. Die club heeft eveneens 42 punten. dinsdag 2 juni 2020 45 De schakers van Het Witte Paard uit Sas van Gent heb ben zondag de wekelijkse, lan delijke internet- competitie ge wonnen. Deze vorm is opge start nadat het coronavirus op dook en het re guliere seizoen moest worden stilgelegd. Waar HWP een week eerder op het tandvlees nog zevende werd, was het team van kop man Koen Leen- houts deze keer erg op dreef. Vanaf het begin stond de ploeg aan kop. Leen- houts werd met 45 punten teamtopscorer. 2 Voetbalvereni ging Hans- weertse Boys neemt twee spelers van We- meldinge over. Vagelis Spirou en Kevin Del- gado komen na de zomer uit voor de zater dag-vierdeklas ser. De Noormannen uit Westkapelle raakt Luuk van den Berg kwijt aan Kloetinge O23. Driebanden op het hoogste niveau in Kwadendamme lijkt zijn einde te naderen. Nico Peeters, lokaalhou der en hoofdsponsor van het eredi visieteam 's Lands Welvaren, zet de sponsoring stop. Het team van 's Lands Welvaren, met vlnr Dirk Weeremans, Ronny Brants, Marcel Hopmans en Francis Forton. foto joop van den oudenhoven -Nico Peeters, lokaalhouder MAINZ Rick van Drongelen is zaterdag een plaatsje gezakt in de lijst van jongste debutanten in de Duitse Bundesliga. Hij staat nu vierde. De Axelaar werd in 2017 de jongste Nederlandse debutant toen hij bij HSV in de seizoensopening tegen FC Augsburg in de basis startte. Hij was die zomer overgestapt van Sparta en was toen 18 jaar en 242 dagen. Sindsdien zijn er drie spelers voorbij gekomen, alle drie dit sei zoen. Daishwan Redan (Hertha BSC) was op de openingsdag de eerste, in december was Joshua Zirkzee (Bayern München) de tweede en zaterdag nestelde de net 18 geworden Melayro Bo- garde (Hoffenheim) zich aan kop. Hij is het neefje van oud-interna tional Winston Bogarde. De top 5 van jongste Nederlanders in Bundesliga: 1. Melayro Bogarde (Hoffenheim, 19/20) 18 jaar en 2 dagen 2. Daishwan Redan (Hertha BSC, 19/20) 18 jaar en 204 dagen 3. Joshua Zirkzee (Bayern München, 19/20) 18 jaar en 210 dagen 4. Rick van Drongelen (Hamburger SV, 17/18) 18 jaar 242 dagen 5. Jeffrey Bruma (Hamburger SV, 11/12) 19 jaar 273 dagen A Rick van Drongelen (rechts) in actie tegen Wehen Wiesbaden. FOTO BSR AGENCY a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35