1 Dankzij de traplift kom ik weer veilig boven. Net als mijn partner" 6 Restaurants, cafés en strandtenten gingen gisteren weer open. De uitbaters ontvingen een blij publiek. HEROPENING HORECA 0800-5003 trapliften.nl De parkeerplaats aan het Damplein kon niet worden geslo ten, want er mocht geen verkeersinfarct in het hart van Middelburg ont staan. Maar Koen Funk mocht op tweede pinksterdag wel zeven par keerplekken inpikken om het ter ras van biercafé De Vliegende Hol lander de ruimte te geven. De van zwarte handschoentjes voorziene Funk toonde zich heel tevreden over de medewerking van de gemeente Middelburg. Co ronamaatregelen zijn voor nie mand makkelijk, maar het is fijn dat er wordt meegedacht, stelde hij. Jens van Stee was het roerend met hem eens. De brouwmeester van Slot Oostende in Goes contro leert of Koen Funk zijn bieren wel op de kaart had staan. Het ant woord stemde Van Stee zo tevre den dat hij er een Oude Geuze van Boon op dronk. Een eindje verder op de Markt maakten uitbaters van horeca-eta- blissementen er ook het beste van. De cafés Tympaan en Brooklyn hebben de terrasruimtes bij elkaar gevoegd. ,,Zo kunnen we allebei zo'n zestig procent van onze nor male capaciteit aan stoelen aan de Markt zetten." Marc Antheunisse van Tympaan constateerde dat vooral Duitsers heel blij zijn dat ze ergens kunnen neerploffen voor een drankje of een goede maaltijd. Door de klanten op te vangen bij de Markt en uitleg te geven, verlie pen de zaken zo soepel als moge lijk. Antheunisse: ,,We gaan ook uit van gezond verstand. Bij mijn collega kunnen ze een looproute maken bij de toiletten, bij mij moeten ze vaak even wachten. Mensen kunnen zelf het toilet voor en na gebruik schoonmaken en mensen die daar prijs opstellen, kunnen achter de bar een mond kapje krijgen. Het gaat erom het voor iedereen leuk te houden." Die houding apprecieerden Mi chel Kloeg en Peter Arkenbout. De landelijk vice-voorzitter en de re giomanager Zeeland van Konink lijke Horeca Nederland bezochten enkele uitbaters van zaken om hen een hart onder de riem te steken en even te keuvelen over proble men waarmee etablissementhou ders kampen. De drie broers Da- men openden op tweede pinkster dag het restaurant van Boulevard Mensen kunnen zelf het toilet voor en na gebruik schoonmaken 17. De mannen stonden eind maart al te trappelen, maar moesten uit eindelijk ruim twee maanden wachten. Voor Pier 7 houden de broers de terrasschade beperkt, omdat het 'zandpaviljoen' een wat ruimer deel van het strand in beslag mag nemen. ,,We kunnen dus even veel tafels en stoelen neerzetten als voorheen", meldde Jelle Damen. Bij Boulevard 17 gaat dat niet. De Damens hopen op uitbreiding aan de overkant van de boulevard op het plankier boven Pier 7. ,,Maar dan moet het eerst hier een beetje marcheren. Als het op rolletjes loopt, bekijken we de mogelijkhe den." Geen kloktijden Ook bij paviljoen De Strandzot in Zoutelande denken ze vooral in mogelijkheden. Een nieuw open en dichtgaand serredak biedt Ma- rijn Faasse en Judith Ovaa de kans om mensen langer binnen te hou den. Door het restaurant binnen en het terras buiten meer te scheiden en duidelijke looplijnen aan te ge ven, die zelfs toiletbezoek soepel laat verlopen, kunnen ook nu nog meer dan honderd gasten een plek vinden. Net als veel andere Walcherse zaken hanteren Ovaa en Faasse geen kloktijden. ,,We vinden het niet gastvrij om tegen mensen te zeggen dat ze binnen een bepaalde periode weer weg moeten." Of ze die filosofie kunnen blijven hand haven, is niet helemaal zeker. ,,Als het in juli straks heel druk is, wor den we misschien gedwongen om bepaalde regels in te voeren. Nu in elk geval nog niet." De uitbaters proberen er het be ste van te maken, maar ze krijgen wel hulp van vele gasten. Voor de deur van Boulevard 17 stond om kwart voor twaalf al een rijtje. Christina Cramers zat als eerste op het terras van Boulevard 17. Ze gaf grif toe dat ze niet wist dat het café-restaurant geheel nieuw is. ,,We komen uit Krefeld en zijn een weekje op vakantie. De boulevard is prachtig en het zag er hier heel gezellig uit", bevestigde ook part ner Carsten Grolms. ,,Dat er coro- naregels zijn, is niet echt leuk. Maar we zijn heel blij dat er cafés en restaurants open zijn. De sfeer en de bediening zijin ook onder de bijzondere omstandigheden uit stekend." Advertentie Een traplift van thyssenkrupp houdt de trap begaanbaar voor iedereen dinsdag 2 juni 2020 Het terras van Pier 7 in Vlissingen is nu ruimer van opzet. Isabelle Oosterweghel ontvangt enkele van de eerste gasten van Boulevard 17 in Vlissingen. fotos dirkjan gjeltema Kwart voor twaalf staat er al een rij René Hoonhorst Middelburg - Marc Antheunisse, Tympaan 25% van de senioren hebben moeite of pijn met traplopen, blijkt uit onderzoek. Verhuizen naar een gelijkvloerse woning is dan niet de enige oplossing. U kunt gewoon zelfstandig thuis blijven wonen met een voor u op maat gemaakte traplift, waarbij de trap begaanbaar blijft voor uw partner, kinderen of mantelzorgen De traplift voor iedere trap Onze Swing-traplift heeft al veel mensen hun mobiliteit in huis teruggegeven. Het maakt niet uit of u een trap met boch ten, een smalle opgang of een wenteltrap heeft. De traplift kan zelfs naar zolder worden doorgetrokken. We meten uw trap zeer nauw keurig op met behulp van onze HoloLinctechnologie, waar bij we ook rekening houden met verwarmingselementen of stopcontacten. Uw traplift wordt helemaal op maat ge produceerd en in principe bin nen twee weken gemonteerd*. Daarbij heeft elke thyssenkrupp traplift een levenslange garan tie, zolang u het jaarlijks onder houd door thyssenkrupp Home Solutions laat uitvoeren.* thyssenkrupp Home Solutions is gespecialiseerd in het ont wikkelen van trapliften met meer dan 65 jaar ervaring in Nederland. Al onze trap liften worden in Krimpen aan den IJssel 100% op maat gemaakt. Voor onderhoud en reparatie is ons lande lijk service nummer 24 uur per dag, 7 dagen per week bereikbaar. 100% traplift op maat. 100% aanbieding op maat. We gaan voor maatwerk - in alles. Speciaal voor uw situatie en wensen maken we een aan trekkelijke offerte met de beste aanbieding voor de beste trap lift. Nieuwe acties Sinds deze maand hebben we de mogelijkheid van een video bezoek. En in samenwerking met onze fabriek een extra actie. Bel voor meer informatie gratis met of voer uw gegevens in op *Voor de voorwaarden, zie trapliften.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 30