Facebook b i Marina Beach komt over brug Zierikzeeënaar (35) komt om bij ongeluk 2 WENDY WAGENMAKERS Column Het land door een taaie tijd loodsen en intussen nog af scheid van je moeder moe ten nemen ook. Wat je ook van Mark Rutte vindt, ik geloof dat momenteel niemand graag met hem zou willen ruilen. Toch von den mensen, ook in Zeeland, het nodig digitale rotopmerkingen te maken over de minister-president op de dag dat bekend werd dat zijn moeder was overleden. 'Nu hij nog' of 'Zal ons een rotzorg zijn'. RTL nieuws zocht wat van deze reaguurders op en vroeg ze naar de reden van hun boosheid. De een hing direct de hoorn op, de ander betuigde spijt en de rest was ge woon boos. ,,Ik mag die vent niet." Diezelfde dag verscheen een re actie op mijn column over kampe ren. 'Kamperen is voor sloebers, zei mijn vader altijd' stond daar als kop boven. Het stukje was een ode aan de camping. Een man met hondjes en de stormvloedkering op zijn profiel schreef: 'Je vader is of was een zielige man. En jij met je volgevreten kop ook'. wat in. Maar kom niet aan ons pap. Dus toen ik na enig onderzoek het adres van deze meneer had achter haald, ben ik ernaartoe gereden. Gewoon, om te vragen waarom hij zo had gereageerd. De man woonde op een pitto resk dreefje, in een huis met heel veel camera's aan de buitenkant. Op de oprit stonden twee scooters. Uit het huis dreunden zomerse deuntjes uit de jaren negentig. Een aardige dame deed open. Nee, haar man was niet thuis. Na zessen pas. Een zucht. Heeft-ie weer op Face book gezeten? Toen ik 's avonds te rugkeerde, trof ik een boze me neer. Zonder spijt. Hij had niet meer dan één regel nodig om te weten waar een stuk over gaat. Ie dereen mag toch zeker zelf weten wat die schrijft? dat meer media het voorbeeld van RTL Nieuws zullen volgen. En boze meneer, pak je tentje en trek erop uit. Daar knapt een mens van op. Volgevreten kop, oké, maar kom niet aan ons pap DE STELLING Vandaag: Ik ben blij met coronacoaches Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters t>E RU&EN&E RECHTER Hardleerse visser kost een hoop geld De Deckere tot priester benoemd Goes Bonte avond voor Rotterdamse Oostappen wilde de ongeveer vijf tig bungaloweigenaren compense ren met het geld van de verkoop van het park. In december 2019 werd het koopcontract met Braak maneiland Projectontwikkeling BV gesloten, alles zou in april rond zijn, maar dat is niet gebeurd. Diverse bungaloweigenaren wil den Oostappen juridisch aanpak ken om de eigenaar te houden aan de afspraken. Nu ligt er een regeling en de bungalowbezitters zullen ie der tussen de 40.000 en 200.000 euro ontvangen. Joris Bracke, voor zitter van de Vereniging van Bun galoweigenaren op de Braakman is voorzichtig positief. ,,Eindelijk goed nieuws, maar het is pas rond als het geld op de rekening staat." Bracke stelt dat de lange on zekerheid veel bungalowbezitters niet in de koude kleren is gaan zit ten. ,,Wij hebben immers geen zicht op het proces wat op de ach tergrond speelt." Volgens Henk Siersema, woord voerder namens Braakmaneiland Projectontwikkeling BV zal de koop ,,in de loop van dit jaar" echt helemaal rond zijn. ,,Het is een lij- Het is pas rond als het geld op onze rekeningen staat vig dossier met veel voorwaarden en dan duurt het nou eenmaal lang." Stukken van de Kamer van Koophandel wezen eerder uit dat de ontwikkelaar geen kapitaal krachtige partij is en de koopsom van Marina Beach bedraagt ruim 61 miljoen euro. Siersema: ,,Het geld is er. We hebben investeerders die het project willen dragen." Wie die in vesteerders zijn, wil Siersema niet zeggen. Een 35-jarige Zierikzeeënaar is za terdagavond om het leven gekomen bij een zwaar auto-ongeluk op de N59 in Zierikzee. Twee auto's bot sten frontaal op elkaar. Eén van de auto's vloog daarna in brand, de an dere brak door midden. Volgens getuigen kwam de auto van de man uit Zierikzee plots op de verkeerde weghelft terecht en botste frontaal op zijn tegenligger. Daarin zat een 42-jarige man uit het Duitse Aken. De Duitser kon zijn auto snel verlaten, maar liep wel verwondingen op. De man is afge voerd naar het ziekenhuis. Uit een ademanalyse blijkt dat hij niet had gedronken. De auto van de man uit Zierikzee brak door de aanrijding door mid den. Vermoedelijk is de 35-jarige bestuurder uit de auto geslingerd. Hij overleed ter plekke. Zijn familie is meteen in kennis gesteld van zijn overlijden en kwam die avond nog naar de plek van het ongeval. Moeite met blussen De brandweer rukte uit met meer dere voertuigen. Het duurde tot na middernacht voordat de brand vol ledig was geblust. Het blussen van de Duitse auto, een Toyota Prius, ging moeizaam omdat het een semi-elektrische auto is. Het ongeluk gebeurde zaterdag avond rond half elf op de N59, vlak bij het tunneltje bij de kruising Caustraat. De weg werd afgesloten en het verkeer omgeleid. De politie heeft inmiddels ver schillende getuigen gehoord. Het onderzoek loopt nog. Beide voer tuigen zijn in beslag genomen voor onderzoek. dinsdag 2 juni 2020 Oké. Dat van die kop, daar zit Helemaal waar. Ik hoop dan ook Reageer op pzc.nl Weekeinde: Restaurant of terras mijd ik voorlopig nog 1841 reacties KAMPERLAND Een hardleerse sportvis ser is zondag aangehou den bij de Oosterschel- dekering omdat hij weer stond te hengelen op een plek waar dat niet mocht. Een voorbijganger had de visser aangezien voor ie mand die van de kering wilde springen, waardoor een grote zoekactie werd opgetuigd. Het gaat om een 53-jarige man uit Rotterdam, die al meer maals gewaarschuwd was dat je niet op die plek mocht vissen. Bij de zoekactie die een half uur duurde, werden een reddingboot, twee heli kopters en een vliegtuig ingezet. <T»Ï VLISSINGEN Pater Thaddeus De Dec kere is per 1 juni door bis schop Jan Liessen van Breda benoemd tot priester en teamlid voor de H. Pater Damiaanpa- rochie en voor de H. Ma- riaparochie Walcheren. Hij zal in beide parochies deelnemen aan de alge mene pastorale taken en taken op zich nemen die passen bij zijn ervaring als missionaris. Den Dec- kere (60) is geboren in Hulst en opgegroeid in Zeeuws-Vlaanderen. In 1991 werd hij tot priester gewijd voor de congrega tie van Mill Hill. Tot 2010 was hij als missionaris werkzaam in India. Rijden zonder rijbewijs, identiteitsfraude én ver moedelijk harddrugs op zak. Een 23-jarige Rot terdamse maakte het in de nacht van zaterdag op zondag wel heel bont in Goes. De auto werd aangehouden, omdat een van de agenten ver moedde dat de vrouw geen rijbewijs had. Des ondanks toonde ze een rijbewijs, maar dat bleek niet van haar te zijn. De Rotterdamse is aange houden op verdenking van identiteitsfraude en het rijden zonder rijbe wijs. Later werden ook nog zakjes met wit poe der bij haar gevonden. Bungaloweigenaren op Marina Beach gaan eindelijk hun geld zien. Zij wachten al maanden op een vergoeding sinds het erf pachtcontract van de grond waar de bungalows op zijn ge bouwd, is opgezegd. Hoewel de verkoop van het park nog niet officieel rond is, hebben parkei genaar Oostappen en de be oogd koper een regeling getrof fen waardoor er nu genoeg mid delen zijn om de vergoeding uit te betalen. Sheila van Doorsselaer Hoek -Joris Bracke, voorzitter vereniging bungaloweigenaren Maurice Steketee Zierikzee Het blussen van de Prius kostte veel moeite. foto as media DUS OM 6.00 UUft vanochtend heeft V. ..AL HANDDOEKEN OP DEZE 2 STOELEN ©ELESD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2