i - I K11111 Duur laatste ritje voor stuntman —aas 5 WALK INN INLOOPVOORZIENING IS WEER OPEN Ruim twee maanden moest hij het zonder stellen. Maar nu kan Gerard (64) weer terecht bij de Walk Inn in Goes. De inloopvoorziening voor onder meer ex- verslaafden in de Bleekerstraat is met enige aanpassingen weer open. Een hapje eten kan er nog niet. Een maaltijd ophalen wel. „Fijn dat ik hier weer terechtkan, het was een eenzame periode", zegt Gerard. >s Al pratende merk je dat eenzaamheid vaak het grootste probleem is Maak het thuis gezellig Het is rustig in de Bleek erstraat. Gerard rookt buiten met clusterma nager Angelo de Bruijn een sigaretje. Hij is vaste gast in de Walk Inn. Kwam er tot voor de coronacrisis drie, misschien wel vier keer per week. Voor een praatje en een hap eten. Zodat hij even zijn gedachten kon verzetten. Maar daar kwam half maart abrupt een einde aan. De in loop ging op slot. Het is een periode waar Gerard met gemengde gevoelens op te rugkijkt. ,,Je mist het toch, even er tussenuit. Thuiszitten doe ik wei nig. Normaal ben ik altijd op pad. Ik vind het fijn om onder de men sen te zijn. Misschien kwam ik hier voorheen wel iets te vaak. Vooralsnog heb ik mezelf voorge- - nomen het bij één dag in de week te houden: de donderdag, kan ik meteen wat eten." Voor mensen als Gerard, met een psychiatrisch verleden, kwam het sluiten van de Walk Inn, on derdeel van het Leger des Heils, als een onaangename verrassing. „Sommige mensen komen hier dagelijks voor de lunch en een keer in het week voor avondeten", zegt Angelo de Bruijn. ,,Dat viel plots weg. Ineens moesten ze zelf een maaltijd regelen. Voor wie moet rondkomen van een paar tientjes is dat al snel een probleem." De Bruijn en zijn collega Sjoerd Bin zien de toestroom weer lang zaam op gang komen. ,,Het is niet zo dat we het nu drukker hebben dan voor de corona-uitbraak", zegt Bin. Hij verwacht dat de grootste klap nog moet komen. ,,Genoeg mensen met uitzendwerk en een laag inkomen die in de problemen raken zodra ze minder werk aan geboden krijgen of hun baan kwijtraken. Daar gaan we hoe dan ook iets van merken." De Walk-Inn is nu nog beperkt toegankelijk. Was er voorheen plek voor een man of 25, nu zijn er hooguit 6 mensen tegelijk wel kom. En dat brengt de nodige be perking mee, zegt Bin. ,,Het laag drempelige karakter, dat je zomaar even binnen kunt lopen, daar moeten wij het van hebben. Dat is nu even wat minder. Als straks de horeca weer open gaat, hopen we hier weer meer mensen te mogen ontvangen." Huisbezoeken Dan kan er ook weer gegeten wor den. Nu kunnen bezoekers er al leen terecht voor een kopje koffie. ,,We moeten nog een plan beden ken hoe we dat eten gaan vormge- ven", zegt De Bruijn. Afgelopen maanden hebben hij en Bin niet stilgezeten en zoveel mogelijk contact gehouden met de bezoe kers van de Walk Inn. ,,We hebben huisbezoeken gedaan. Al pratende merk je toch dat eenzaamheid vaak het grootste probleem is." Dat is ook de ervaring van Ge rard. ,,Je kunt tegenwoordig wel beeldbellen, maar dat is toch an ders dan even dat menselijke con tact. Soms heb je dat gewoon no dig. Daarom ben ik blij dat ik hier nu af en toe weer binnen kan lo pen." SCHARENDIJKE Dat hij het braafste j ongetj e van de klas niet is, weet hij zelf ook wel. Rico de Jonge springt van hoge bruggen en drift er regelmatig op los met één van zijn auto's. Soms gaat dat goed, maar vaak ook mis. Zoals zaterdag middag op de Brouwersdam, waar hij het gestunt moest bekopen met drie bekeuringen van bij elkaar zo'n 1000 euro én een verplichte rijvaardigheidscursus. Goed, de apk van de grijze Peu geot was verlopen. En ja, daar had den agenten Rico al eens op aange sproken. Plannen om de Fransoos naar de sloop te brengen had de Scharendijkenaar gemaakt. Maar hij wilde in stijl afscheid nemen van zijn geliefde 206. ,,Hij was ei genlijk nog te goed voor de sloop, dus we hielpen 'm een handje", fti i&ÈÊËÊÈ lacht Rico. Met een vriend reed hij naar de Brouwersdam, met als doel wat stunten en dat filmen voor zijn YouTube-kanaal, waarop hij de gekste capriolen deelt. Dit keer zie je Rico via het raam uit zijn auto klimmen, tegen een dijkje oprijden en uit de auto springen. ,,Dat ging een aantal keren goed, maar uiteindelijk begaf de radia- teur het en liep de motor warm." Het ding afvoeren, lijkt voor de hand liggend. Niet als je Rico de Jonge heet. ,,Het leek ons leuk uit te proberen hoe lang die motor het volgas, met een lekkende radia- teur, vol zou houden. Verbazing wekkend lang kan ik je vertellen. We dachten: dat duurt hooguit een paar minuten, maar na tien minuten deed-ie het nog." Wel kwamen er op den duur vlammen uit de wagen. Rico: ,,Dat moeten mensen gezien hebben, waarop ze de politie inschakelden." Net nadat hij het oververhitte motorblokje liet afkoelen met een emmer water, kwam de politie. ,,Tja, ze hebben me vorige week al gewaarschuwd vanwege die verlo pen apk. Logisch dat ik nu op de bon ben geslingerd. De politie kan niet blijven waarschuwen." Het voordeel I van PZC I dinsdag 2 juni 2020 PC 'Soms heb je gewoon contact nodig' Timo van de Kasteele Goes v. I i' W i Medewerker Sjoerd Bin in gesprek met Gerard, die inmiddels tot de inboedel van de Walk Inn in Goes behoort. foto marcelle davidse -Angelo de Bruijn, clustermanager Walk Inn De Walk Inn is van maandag tot en met vrijdag open van 10.00 tot 16.00 uur. Kijk op pzc.nl/video Ir J Laatste ritje in Peugeot... Een heLeboel vermaak voor de thuisblijvers! Van boeken tot aan wijnpakketten. Bestel nu op pzc.nl/thuis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 29