intermediair ZEELAND 3 Ontwikkel jouw kennis. Kies voor online klassikaal, e-learning of onbeperkt online leren als abonnee. Wie op het terras zit, staat niet op straat. Het publiek verdeelt zich beter dan bij Hemelvaart Crowdmanagement in Domburg. Die ander halve meter afstand van elkaar bewaren, is deze tweede pinkster dag niet bijster moeilijk. Het is ge zellig, maar niet overdreven druk in Domburg. Toch is de sfeer an ders. Straten in en rond het klop pend hart van de badplaats zijn af gesloten met hekken. Bij elk hek staat een verkeersregelaar. Auto mobilisten, onder wie een redelijk aantal Duitsers en een handvol Belgen, worden door de regelaars begeleid naar parkeerplaatsen. Ge lukkig is er plek zat. Lang niet alle parkeerterreinen lopen vol, dus opstoppingen doen zich niet voor. Bij de Ooststraat, de toeristische halsslagader van Domburg, houdt Frans Langenberg een oogje in het zeil. Vooral fietsers spreekt hij aan. ,,Goedemiddag, afstappen en fiets aan de hand alstublieft!" Gedwee volgt het echtpaar de aanwijzing van Langenberg op. Fietsen door de Ooststraat is verboden, anders wordt het een chaos in de 1,5 me tersamenleving. ,,Tot nu toe doet iedereen dat netjes. Mensen be grijpen dat het noodzakelijk is." De gemeente Veere heeft deze dag coronacoaches op de been in de toeristische plaatsen Domburg, Oostkapelle, Westkapelle, Veere en Zoutelande. Onder hen bevin den zich veel vrijwilligers, ook van buiten de gemeente. Zoals Henry Schokken en Rob Hagen. Schok ken: ,,Ik had in de tuin kunnen gaan zitten, maar ik help graag om de boel hier in goede banen te lei den. Noem het maatschappelijke verantwoordelijkheid." Laurence Haack, coördinator van de coronacoaches, hoeft niemand op het vestje te spugen. ,,Corona- coaches zijn geen politieagenten hè. Alleen bij excessen grijpen we in. Uitgangspunt is een gastvrij en veilig verblijf in Domburg. Er zal wel eens iemand te dicht in de buurt van een ander komen. Soms vergeet je dat even. Dat heeft ie dereen zo en nu dan, toch? Het lijkt me geen drama, aangezien re cent onderzoek aantoonde dat het coronavirus zich nauwelijks in de open lucht verplaatst. Buiten is de kans op besmetting klein." Dat de terrassen gasten mogen verwelko men, helpt om die cruciale 1,5 me ter afstand te bewaken, zegt ze. ,,Wie op het terras zit, staat niet op straat. Het publiek verdeelt zich zo beter dan bij Hemelvaart." Overal in Domburg zijn brede glimlachen te zien. Mensen zijn ogenschijnlijk blij dat ze weer kunnen flaneren en een terrasje pikken, zij het dat het verplicht is een tafel te reserveren. Dat hebben Gregor en Sonja Jaschke uit Keu len zekerheidshalve gedaan, waar door het stralende stel nu bij In den Walcherschen Dolphijn het beste tafeltje bezet: op dik drie meter afstand van de 'buren'. Gregor en Sonja: „Eigenlijk had den we dit jaar met een groep van zestien mensen een weekend in Domburg willen vertoeven. Toen het coronavirus uitbrak, leek ons dat idee niet meer zo verstandig. Dus boekten we voor ons tweetjes een hotelkamer. Het is heerlijk hier, we zitten in de zon een hapje te eten. Wat wil je nog meer?" Tranen Een biertje drinken op het terras, een vorkje prikken, onbekommerd kletsen. Het is een mentale bevrij ding voor velen, signaleert Petra Bonte, die samen met man Gom- mert restaurant El Fuego uitbaat. Voor haarzelf ook. De tekst op haar T-shirt spreekt boekdelen: 'Dom burg is blij u weer te zien!' Met een hartje eronder. ,,Kijk, wij zaten lange tijd in on zekerheid hoe lang de horecaslui- ting zou duren en of we het zou den redden. We zetten vol in op afhalen en bezorgen. Dat werkte. Maar het is zo fijn dat het restau rant weer open is, zeker voor onze gasten. Om 12.00 uur heeft het team zich te goed gedaan aan olie bollen en champagne; daarna zijn we aan de slag gegaan. Ik zie van daag alleen maar blije gezichten en ontmoet alleen maar begrip voor de regels die we moeten nale ven. Ja dat doet wat met je. Tranen in mijn ogen!" dinsdag 2 juni 2020 M Coronacoach Laurence Haack (r) beantwoordt vragen van een fietser. In de Ooststraat mocht niet worden gefietst. Gregor en Sonja Jaschke uit Keulen hadden gereserveerd en dus een mooi plekje op het ter ras van In den Walcherschen Dolphijn. -Laurence Haack, coördinator coronacoaches eerbiedigt de 1,5 meter' Frank Balkenende Domburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 27