s? Droogte te lijf met nieuwe ideeën Ambulance Wens biedt Rehoboth excuses aan Tl Twee gewonden bij schietpartij Vlissingen Emancipatie 2 CORONACOACH EERSTE TERRASDAG Domburg kwam weer helemaal tot leven toen gisteren om klokslag 12.00 uur de terrassen openden. Toeristen en dagjesmensen sijpelden de straten in. Tientallen coronacoaches, boa's en verkeersregelaars zagen erop toe dat gasten zich aan 'het nieuwe normaal' hielden. Coördinator Laurence Haack: ,,Het is opvallend hoe goed mensen de afstandsregels eerbiedigen. Je ziet zelfs dat ze elkaar corrigeren." Commentaar De meteorologische zomer begon gisteren zoals de lente eindigde: zonnig en droog. Voor het derde achtereenvol gende jaar lijkt Zeeland af te stevenen op een uiterst droge zomer. Het tekort aan zoet water wordt elk jaar groter. Waterbedrijf Vitens zag zich enkele dagen geleden genood zaakt om mensen in Gelderland en Overijssel op te roepen de tuin niet te besproeien, kort te douchen en de auto even onge wassen te laten. Door de droogte en de warmte waren mensen extra water gaan gebruiken en dat merkte het waterbedrijf di rect. Dus werd aangedrongen op spaarzamheid én op actie van de overheid voor de langere termijn. Zeeland is niet gebouwd op hoge zandgronden, dus het pro bleem is nog niet zo nijpend als in het oosten. Maar deze pro vincie is wel omgeven door zout water, wat het beschikbaar houden van voldoende zoet water nu al, maar zeker op de lan gere termijn, tot een snel groeiende uitdaging maakt. Den Haag lijkt er niet veel haast mee te maken: pas vanaf 2022 kunnen we op echte maatregelen hopen. Gelukkig komen er in Zeeland al wel eigen ideeën van de grond. Zoals de druppelirrigatie in de aardappel- en uienteelt, die de agrarische adviesorganisatie Delphy gaat testen in Co- lijnsplaat. Zuinig water geven aan gewassen en alleen als het noodzakelijk is: dat is het soort oplossingen dat we nodig heb ben. Al kan het natuurlijk geen kwaad als ook wij wat korter douchen en de auto wat minder vaak wassen. Het kan natuurlijk geen kwaad als ook wij wat korter douchen en de auto een keer minder wassen GOES De Stichting Ambulance Wens Nederland biedt haar excu ses aan tegenover het personeel van het Goese woonzorgcentrum Re hoboth. De stichting erkent dat ze het personeel er eerder deze week ten onrechte van betichtte, niet te willen meewerken aan de laatste wens van een stervende man om zijn vrouw nog één keer te zien. De vrouw woont in Rehoboth. Haar terminaal zieke echtgenoot en zij hadden eerder deze maand al twee keer afscheid genomen, waar aan Rehoboth ook had meege werkt. Vorige week maandag wilde de man plotseling zijn vrouw nog een laatste keer zien, maar toen Ambulance Wens met hem voor de deur stond bij Rehoboth, kregen ze te horen dat er eerst even overleg moest worden gepleegd met een arts. De vrouw moest eigenlijk nog enkele dagen in quarantaine ver- ALMANAK blijven na het vorige bezoek. De medewerkers van Ambulance Wens wachtten de uitkomst niet af en vertrokken, waarna de stichting dezelfde dag een felle klacht over Rehoboth op Facebook plaatste. Vrijdagavond is de stichting daarop teruggekomen. Nadat de boze Facebookpost donderdag al werd verwijderd, heeft Ambulance Wens Nederland een nieuwe post geplaatst, waarin ze duidelijk maakt dat ze fout zat. ,,Wij bieden onze oprechte excuses aan aan di rectie en zorgverleners werkzaam bij Rehoboth die wij ten onrechte in een verkeerd daglicht hebben ge plaatst" schrijft de stichting. Zorgkoepel Cedrah, waaronder Re- hoboth valt, laat op zijn website weten, blij te zijn met de excuses. ,,We waarderen het dat we dit nare voorval op deze manier af kunnen sluiten.'' Het is een schat van een jong, Hugo uit Vlissingen, maar op het gebied van emancipatie kan de 5-jarige knaap nog wel wat bijspijkeren. Dat merkte zijn moeder onlangs wel weer. Vol spanning lag zij op de och tend van Moederdag boven te luisteren naar gekletter van pannen en gekwetter van kin deren tot zij eindelijk naar be neden mocht komen. Mag ik al komen, informeerde ze na an derhalf uur voorzichtig, gevolgd door: ik verveel me een beetje. Dat leek Hugo niet nodig. ,,Als je je verveelt, dan ga je toch ge woon even de was vouwen?" Jongen (12) na poging straatroof aangehouden De politie heeft zaterdag een 12-jarige jongen aan gehouden na een poging tot straatroof een dag eerder in de Spaarlings- traat in Kapelle. Een in woonster van Kapelle fietste rond 17.15 uur vanaf het station naar haar woning. In de Spaar- lingstraat merkte ze dat een jongen van rond de 12 jaar oud haar achter volgde. Toen hij langs haar reed probeerde hij de tas van de vrouw te pakken. Zij had haar tas stevig aan haar fiets vast gemaakt, dus mislukte de beroving. De jongen fietste daarna weg. Automobilist betrapt met flessen lachgas De politie Zeeland heeft op de A58 bij Rilland een automobilist betrapt op het vervoeren van 30 ci linders lachgas. De auto werd voor een gewone controle meege nomen. Achter de stoel van de bestuurder bleek een lachgascontainer te liggen. Bij het doorzoe ken van de rest van de auto vond de politie nog tientallen cilinders. De bestuurder, een 22-jarige Terneuzenaar, had geen papieren of opleiding, die wel nodig zijn om gevaar lijke stoffen te mogen vervoeren, dus moest hij het lachgas inleveren. Bij nader inzien Timmerfabriek Vlissingen VLISSINGEN Bij een schietpartij in Vlissingen zijn in de nacht van zaterdag op zondag twee mannen gewond geraakt. De politie heeft drie mannen aangehouden. Getuigen meldden rond 02.10 uur dat er werd geschoten in de Lam mensstraat. Een ruit in een voor deur bij een woning raakte bescha digd. De verdachten waren gevlo gen. Bij de huisartsenpost hadden zich inmiddels twee personen ge meld met verwondingen die moge lijk het gevolg waren van dit inci dent. Het betroffen een man van 23 uit Goes en een man van 25 uit Vlis- singen. Beide mannen werden door de politie aangehouden omdat zij ervan worden verdacht betrokken te zijn bij het schietincident. De man uit Goes is meteen over gebracht naar een politiecellen complex. De Vlissinger is eerst nog overgebracht naar het ziekenhuis om daar behandeld te worden aan zijn verwondingen. Toen dat ge beurd was, werd ook hij overge bracht naar een politiecellencom plex. Tegen 03.00 uur werd door agenten in de Irislaan in Vlissingen een voertuig aan de kant van de weg gezet. De bestuurder van deze auto was een 21-jarige man uit Kou- dekerke. Ook deze man werd aan gehouden vanwege mogelijke be trokkenheid bij het incident in de Lammensstraat. Ook hij zit vast. dinsdag 2 juni 2020 Tip? redactie@pzc.nl KAPELLE RILLAND In het artikel afgelopen zaterdag over de drie maanden vertraging bij de ontwikkeling van de Timmerfabriek in Vlis singen werd hotelex ploitant en -ontwikke laar Peter Bommeljé ge noemd als partner in Timmerfabriek bv; dat is Bommeljé echter niet meer. Wel partner in Timmerfabriek bv is Team4Real uit Zierik- zee. Zij hebben via Team Leisure 17 hotelapparte menten in de verkoop bij hotel Katoen in Goes, maar zijn niet betrokken bij Bommeljés ontwikke ling Cityhotel Wood in Middelburg. Petra Bonte van restaurant El Fuego. fotos dirkjan gjeltema 'Iedereen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 26