VRI (ASb Raadsman geen presentator door 'lekken aan Taghi' U 21 Henrik Ibsen, die niet bepaald bekend staat als een komedie schrijver. Ze vertolkt een perso nage dat uiteindelijk zelfmoord pleegt. Zij krijgt lof toege zwaaid. Onder meer van de even oude Bette Davis, die de kwaliteiten van haar collega herkent en erkent. De getalen teerde Peg speelt uiteindelijk in een tiental stukken op Broad way. Een veelbelovende carrière ligt in het verschiet. Maar dan krijgt ze nieuwe te genslagen te verduren. Haar hu welijk met een collega, Robert Keith, strandt al na twee jaar. Hij zou haar mishandeld heb ben en verzwegen hebben dat hij een zoon had uit een eerder huwelijk. Het is een grote klap voor Peg Entwistle, die nu ook financieel in de problemen be landt. De crisis raakt ook haar. Zij besluit om terug te keren naar Los Angeles om weer bij haar oom te gaan wonen. Ze krijgt een rol in een toneelstuk met Humphrey Bogart en film producenten raken in haar geïn teresseerd. Sensatiepers Dan staat ze op het punt om een rol te krijgen in een productie van de bewierookte vrouwenre gisseur George Cukor. Maar uit eindelijk krijgt haar generatie genoot Katharine Hepburn de voorkeur. Hepburn staat ook aan het begin van haar carrière en wordt uiteindelijk een van de meest bejubelde actrices van Hollywood. Uiteindelijk krijgt Peg wel een filmrol in Thirteen Women, een merkwaardig thrillervehikel over een student die wraakt neemt op dertien meisjes uit haar studentenhuis door ze alle maal tot zelfmoord te drijven. De rol van Peg stelt in de eind montage in de drastisch inge korte film weinig meer voor. Of deze deceptie de reden is voor haar drastische daad valt niet meer vast te stellen. Zeker is wel dat de sensatiepers destijds behoorlijke uitpakte met specu laties. Maar een pasklare verkla ring heeft niemand kunnen ge ven. Vermoedelijk heeft Enwistle door haar zelfmoord meer be kendheid gekregen dan als zij als was blijven leven. Met haar sprong belandde zij voor eeuwig in de geschiedenis van Holly wood. Voor het opvolgen van Van Nieuwkerk deden de afgelopen weken meerdere namen de ronde. Die van Khalid Kasem bleef echter lang geheim, tot dit weekend dui delijk werd dat Kasem volgens po litie en justitie in 2015 informatie uit een lopend strafonderzoek aan de organisatie van crimineel Ri- douan Taghi zou hebben gelekt. De raadsman ontkent dit overi gens met klem. Omroep BNNVara maakte sinds het stoppen van DWDD meerdere proefafleveringen met verschil lende presentatoren voor een heel nieuw programma op de voor avond van NPO 1. Een pilot met Khalid Kasem viel in de smaak. ,,Wij waren enthousiast over zijn test en zijn met hem verder in ge sprek gegaan'', zegt een woord voerder van de omroep. ,,Naar aan leiding van de berichtgeving wil hij zijn handen vrij hebben om zich hiertegen te verweren. Ver- dere gesprekken met deze kandi daat als presentator zijn daarom niet meer aan de orde.'' Op 27 maart verscheen De We reld Draait Door voor het laatst op de buis. Onmiddellijk brak in Hil versum een strijd los tussen om roepen (ook AvroTros is in de race) die graag een nieuw pro gramma tussen 19.00 en 20.00 uur voor hun rekening willen nemen. Ook Simone Weimans, Anne- chien Steenhuizen, Splinter Cha- bot, Jort Kelder en Sophie Hil- brand namen als potentiële pre sentator deel aan dergelijke pilots. De naam Khalid Kasem was in dit verband een verrassende, de advo caat heeft namelijk geen presenta tie-ervaring. Khalid Kasem wil zijn handen vrij hebben voor de verdediging Momenteel wordt de vooravond tot begin juli ingevuld door talk show M, met Margriet van der Linden van KRO-NCRV. Het plan is om eind augustus de nieuwe talkshow te lanceren. Deze zal tel kens per twee a drie maanden met M worden afgewisseld. Nieuw in onze app: PZC FUN Met elke dag nieuwe puzzels, de leukste quizzen en uitdagende spelletjes. Toe aan een break? Speel gratis in de PZC app! dinsdag 2 juni 2020 PC ''SM Advocaat Khalid Kasem was topkandi- daat voor het presenteren van de nieuwe talkshow bij BNNVara, die De Wereld Draait Door moet opvol gen. foto anp Advocaat Khalid Kasem was topkandidaat om Matthijs van Nieuwkerk op te volgen als pre sentator van 'het nieuwe De We reld Draait Door. Het nieuws dat de raadsman gelekt zou hebben aan crimineel Ridouan Taghi, maakt daar plotseling een eind aan. Dat bevestigt omroep BNNVara. Gudo Tienhooven Mark den Blanken - Woordvoerder BNNVara AA In de nieuwe Netflix-serie Holly wood, met Laura Harrier (o), staat het verhaal van Peg Entwistle (b) (1908 1932) centraal. FOTO'S NETFLIX, COURTESY EVERETT COLLECTION

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 21