doorM* 1 Ook musici gefascineerd door tragische lot van Peg 20 MEDIA CULTUUR ANGELA KIJKT TV \r Soms voelt het alsof we in een heel andere wereld leven dan twee maanden geleden. Toen klapten we de handen blauw voor de zorg en ontstond op tv een levendige ruilhandel in soeppannen en knutselspullen. Nu struikel je op sociale media over complottheorieën, scheldpar tijen op het beleid van Rutte en Van Dissel en digi taal opgestoken middelvingers naar de 1,5 meterre- gel. Weg illusie van saamhorigheid en een lievere samenleving. Maar zondagavond was het gevoel ineens weer een uurtje terug. Jeroen en Fidan trokken in Opi een standbeeld op voor al die artsen, verpleegkun digen en andere zorgmedewerkers die afgelopen maanden via hun vlogs in Frontberichten een in kijkje boden in het gevecht dat zij leverden. Hoe wel de rust inmiddels terugkeert in de ziekenhui zen, gehandicaptenopvang en huisartsenpraktij ken, bleek er één ding onveranderd ten opzichte van het begin van de crisis: de impact van hun ver halen. Zoals dat van gehandicaptenverzorgster Elsje die haar eigen kinderen en kleinkinderen op af stand hield om de bewoners van haar tehuis te kunnen knuffelen. Want dat hadden ze zo nodig nu ze hun ouders niet konden zien. Of van huis arts Angela die in haar dorp Sint-Oedenrode boe ren, bouwvakkers en de slager te hulp riep om plastic schorten en mondmaskers te leveren. En nu nog op die spullen teert. Wat betekent dat ze de ritsen van de kwalitatief ontoereikende overalls met ducttape vast moet plakken, omdat ze bijna meteen kapot zijn. Het was niet alleen een eerbetoon aan deze hel den, maar ook aan het bijzondere tv-programma Frontberichten, dat zondag zijn laatste aflevering beleefde. Een programma dat geschiedenis schreef, doordat mensen uit de 'loopgraven' van het nieuws zelf verslag deden en doordat het een brug sloeg tussen oude (tv) en nieuwe (vlog) media. Maar dat ook liet zien dat verhalen van gewone mensen die het nieuws aan den lijve meemaken vaak zoveel interessanter zijn dan al die meninkjes van de zogenaamde BN'ers, die nu de talkshows domineren. Hopelijk is het een inspiratiebron voor de huidige en nieuwe generatie tv-makers. Notoire opruiers en complotdenkers zullen in deze Opi de almachtige hand zien van de overheid die zijn onderdanen nog even flink bang wil ma ken nu de horeca opengaat. Ik zou zeggen: het kan geen kwaad om voor u het terras betreedt, te be denken waar we vandaan komen en de gezichten van al die zorghelden scherp op het netvlies te hebben. Zodat we dat eerste biertje in de zon drin ken op hun en ieders gezondheid. Quotevan de dag Ik schaamde me dat ik nog nooit serieus geluisterd had naar het programma Penozaop Netflix Opnames in VK hervat Hoewel ze al 88 jaar niet meer leeft, is het tragische leven van de Britse actrice Peg Entwistle nog altijd een inspiratiebron. Netflix bouwde de goed ontvangen dramaserie Hollywood om de vrouw die vanaf de beroemde Hollywood-letters haar dood tegemoet sprong. Dit is haar verhaal. Vermoedelijk was Peg Entwistle niet eens een voetnoot in de geschiedenis van Hollywood ge worden als zij niet op spectacu laire wijze een einde aan haar leven had gemaakt op 18 sep tember 1932. De in Wales gebo ren actrice, 24 jaar oud, klom op het vermaarde Hollywoodland Sign, dat toen nog uit dertien letters bestond (de toevoeging 'land' verdween na enkele ja ren), en sprong, naar verluidt vanaf de hoofdletter H, haar dood tegemoet. Haar wanhoopsdaad was met een aanleiding tot veel specula tie. Haar zelfmoordbriefje be vatte de tekst: 'I am afraid, I am a coward. I am sorry for everything. If I had done this a long time ago, it would have saved a lot of pain. PE.' Naar de motieven van de jonge actrice kan alleen maar worden gegist. Had haar dood te maken met de teleurstelling die zij moest verwerken omdat haar rol in de enige speelfilm die zij MUZIEKICOON maakte, Thirteen Women (1932), drastisch was ingekort? Op basis van deze gegevens beschouwen velen Entwistle als het symbool voor de vele jonge mensen die al meer dan een eeuw lang naar Hollywood ver trekken in de hoop als ster te worden ontdekt. Om daarna tot de ontdekking te komen dat niemand echt op hen zit te wachten. In de fictieve serie Hollywood, nu te zien op Netflix, wordt ge werkt aan een speelfilm over het korte leven van Peg Entwistle. In de reeks pakt dat plan anders uit - een donkere actrice speelt If I had done this a long time ago, it would have saved a lot of pain. haar in de film getiteld Meg - maar de basis van het zelf moorddrama blijft intact. Het leven van Entwistle be staat uit een aaneenschakeling van pech, ellende en teleurstel lingen. Haar vader is acteur en kende het klappen van de zweep. Over haar moeder is niets bekend. Vader Entwistle neemt zijn dochter, toen 5 jaar oud, en haar stiefmoeder vanuit Londen mee naar New York. Hij wil in het theaterleven carrière te maken. In de nieuwe verblijfplaats slaat het noodlot meteen toe. Haar stiefmoeder overlijdt aan een hersenvliesontsteking in 1921. Een jaar later komt de vader om het leven na een aanrijding met een motor. Een oom ontfermt zich over Peg en haar twee half broers. Het samengestelde gezin vertrekt naar Los Angeles. Ook haar oom heeft connec ties in het theatermilieu en krijgt het voor elkaar dat Peg te ruggekeerd in New York in theaterstukken haar eerste me ters als actrice maakt. Zij speelt als 17-jarige in een stuk van ras - Roelof Hemmen moest zich nog even verdiepen in de 538 Ochtendshowmet Frank Dane, waar hij vandaag begint als nieuwslezer. dinsdag 2 juni 2020 PC FILM De Penoza-film The Final Chap ter verschijnt donderdag op Netflix. Met de speelfilm, die verdergaat waar seizoen 5 van de serie ein digde, wordt het verhaal rond Carmen van Walraven defini tief afgesloten. FILM In het Verenigd Koninkrijk kun nen tv- en film makers waar schijnlijk in juli weer aan de slag. Grote pro ducties als The Batman en de derde Fantastic Beasts worden daar gedraaid. Veel releases zijn maanden uitgesteld. Onsterfelijk zellmoord Ab Zagt 44 Zangeres Lana Del Rey refereert in haar nummer Life aan Peg Entwistle. ARCHIEFFOTO Ryan Murphy, de bedenker van de Netflix-serie Holly wood, is niet de enige kun stenaar die zich liet inspire ren door het tragische leven van Peg Entwistle. Zo gebruikte regisseur David Lynch haar levensgeschie denis in bedekte termen in zijn film Mulholland Drive (2001). Naomi Watts speelt daarin een naïeve actrice die net als Peg door haar oom en tante in Los Angeles wordt op gevangen en uiteinde lijk aan een depressie te gronde gaat. De rockband Steely Dan nam in 1977 het nummer Peg op dat gaat over een jonge vrouw die droomt van een filmcarrière in Hollywood, maar in het midden wordt gelaten of zij dit kan verwe zenlijken. Ook die tekst is verre van bemoedigend. Zangeres Lana Del Rey refe reert in haar nummer Lust for Life (2017) ook aan het zelfmoorddrama. Om een en ander nog meer te bena drukken liet zij zich samen met The Weeknd in een vi deoclip filmen bij het Holly wood Sign.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 20