livis k Droogte in de tuin Samen een EHBO-cursus volgen? Afkeuring over massale demonstratie op Dam Geweld in Amerika Nu tot de 2e EHBO-cursus gratis. Walcheren JOL Na een lockdown van elf weken ging gisteren de horeca weer open. Voor sommigen voelde dat als een bevrijding. Op de terrassen op de Grote Markt in Hulst bleef geen plekje lang onbezet. Eindelijk weer eens tijd voor een rondje, doe maar 1,5 meter bier! Proost! Waar de heropening van de horeca in vrijwel het hele land zonder in cidenten verliep, wekte een mas saal protest in Amsterdam 's avonds veel verontwaardiging. Aanleiding voor de demonstratie was de dood van George Floyd, een zwarte man die vorige week in de VS overleed nadat een politie agent lang met zijn knie op zijn nek had gezeten. Veel aanwezigen op de Dam droegen mondkapjes, maar anderhalve meter afstand houden was veelal ondoenlijk. En dat leidt tot afkeuring in het land. ,,Demonstreren is een recht, maar je moet je wel aan de regels houden", meldt Jan Kluytmans, We weten wat de gevolgen kunnen zijn van duizenden mensen bij elkaar hoogleraar microbiologie uit Breda. „Afstand houden dus. Waarom zou dat hier niet gelden? Het wordt lastig als we met meer dere maten gaan meten." Viroloog Ab Osterhaus: „Duizenden men sen bij elkaar is net een voetbalsta dion, en we weten wat de gevol gen dan kunnen zijn. Het kan hel- pen dat het buiten is en mensen mondkapjes dragen, maar dit moet goed gemonitord worden." Op het Binnenhof heerst ook onbegrip. Onder meer VVD, CDA en PVV bekritiseren het besluit van burgemeester Femke Halsema om de demonstratie door te laten gaan. Halsema liet weten dat 'deel nemers een eigen verantwoorde lijkheid hebben'. ,,Ook de politie spreekt mensen aan. De vrijheid van demonstratie is een groot goed." Horeca, bioscopen, theaters en musea openden gisteren weer hun deuren, al was het voor een be perkt aantal bezoekers. Op som mige plekken werd het te druk en werd publiek teruggestuurd. Toch is de algemene indruk dat Nederlanders goed omspringen met de nieuwe regels, stelt voor zitter Hubert Bruls van de Veilig heidsregio's. ,,Het is allemaal heel goed verlopen." Protesten worden steeds grimmiger P8&9 Bekijk net aanbod op livis.nl Nieuwsmedia verdorren en planten verpieteren »p« Tien tips om te voorkomen dat gazonnetjes Het mag weer! P4-5, ZEELAND 1, 2, 3&6 Nederland slaagt voor de terrastest Nederland heeft sinds gisteren weer meer bewegingsvrijheid. Op veel plekken verliep de grote versoepeling zonder pro blemen. Maar op de Dam in Amsterdam kwamen zo'n vijf duizend mensen samen voor een demonstratie. Tot ergernis van experts en politici werd niet altijd afstand gehouden. Niels Klaassen Den Haag -Ab Osterhaus, viroloog dinsdag 2 juni 2020 Zomers warm en prima terrasweer. pzc.nl Ook voor het laatste cfk regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1