19 US Open houdt vast aan script EERBETOON J Bayern bekijkt terugkeer fans Messi: 'Voetbal nu altijd anders' Ook de sportwereld staat stil bij de gewelddadige dood van de Amerikaan George Floyd. Op het veld en via sociale media vragen voetballers en andere prominenten om gerechtigheid en betuigen ze hun steun aan de antiracismedemonstraties in de VS. Met een bericht op Twitter sloten de voetballers van Liverpool gisteren aan in de lange rij sporters die hun steun en sympa thie uiten voor de protesten in de Verenigde Staten, waar al dagen lang massaal wordt betoogd na de dood van George Floyd. De 46-jarige Afro-Amerikaan over leed vorige week door hardhandig optreden van een blanke agent bij zijn arrestatie in Minneapolis. De foto van Liverpool, waarop de spelers met een knie op de grond zittend poseren, kreeg als titel mee 'Eenheid is kracht' en de hashtag #BlackLivesMatter. De houding is overgenomen van Colin Kaeper- nick, de American footballspeler die vier jaar geleden op die manier protesteerde tegen het structurele racisme waar zwarte Amerikanen mee te maken krijgen. Behalve de collectieve daad van Liverpool spraken nog tal van pro minenten uit de sport zich uit te gen de ongelijke behandeling van zwarte mensen in de VS. Zo her plaatste Frenkie de Jong de foto die gemaakt werd tijdens Nederland- Estland, waarop hij samen met Georginio Wijnaldum een state ment maakt tegen racisme. Ook Formule 1-ster Lewis Hamil ton meldde zich op Instagram: ,,Ik sta niet achter de mensen die plun deren en gebouwen in brand ste ken, maar achter degenen die vreedzaam protesteren. Er kan geen vrede zijn tot onze zogenaamde lei ders voor verandering zorgen.'' Hamilton hekelde ook zijn eigen sport. Het steekt hem dat velen in de Formule 1 in het openbaar niets zeggen over de dood van Floyd. „Een paar van jullie zijn enorme sterren, maar zwijgen over dit on recht. Geen enkel signaal, van nie mand in deze - uiteraard door witte mensen gedomineerde - industrie. Ik ben een van de weinige ge kleurde mensen, ik sta alleen. Weet dat ik weet wie jullie zijn, ik zie jullie", zo richtte hij zich tot degenen die in zijn ogen naar voren moeten treden. In Duitsland maakten di verse voetballers op het veld een statement. Jadon Sancho en Achraf Hakimi van Bo- russia Dortmund toonden na hun doelpunten tegen Paderborn een ondershirt met de tekst: Justice for Ge- i orge Floyd. Marcus Thuram j (Borussia Mönchenglad- bach) leende het 'knielge- baar' van Kaepernick na zijn doelpunt. Michael Jordan kwam ook met een verklaring. De Amerikaanse basketbalicoon riep op tot veranderingen in zijn land. „Het is genoeg geweest. Ik ben diep bedroefd, boos en ge pijnigd. Ik voel iedereens pijn en verontwaardiging. Ik sta achter de mensen die het diepgewortelde racisme tegen donkere mensen willen stoppen.'' dinsdag 2 juni 2020 Liverpool, dat voor het eerst weer samenkwam op Anfield, bracht collectief een knielend eerbetoon aan George Floyd. foto Liverpool fc Gerechtigheid voor George TENNIS De organisatie van de US Open tennis is on danks de coronapandemie niet van plan af te wijken van de vertrouwde speel- data en locatie. Ze plant het grandslamtoernooi van 31 augustus tot en met 13 september op de banen van Flushing Meadows in New York. ,,Een veilig toer nooi op onze vaste datum en locatie is wel waar we ons 100 procent op con centreren", zegt Stacey Al- laster, het hoofd van de Amerikaanse tennisfedera- tie. Tijdens het toernooi worden spelers dan dage lijks gecheckt. Ook het spelen zonder fans be hoort tot de mogelijkheden en wellicht spelen de man nen maximaal drie sets. VOETBAL Lionel Messi (foto) verwacht dat het co ronavirus ook het voetbal voor altijd heeft veranderd. ,,Het is net een beetje zoals met het echte leven'', zegt de vedette van FC Barce lona in El Pa^s Semanal. ,,Ook voetbal zal nooit meer hetzelfde zijn.'' La Liga wordt hervat op 11 juni. Er staan nog elf speelron des op het programma. Messi: „Voetballen zonder publiek zal anders zijn. Maar vooral de mensen die familie en vrienden hebben verloren, hebben het nu zwaar.'' Barga speelt weer op 13 juni: Mallorca-uit. VOETBAL Bayern Mün- chen onderzoekt of het snel weer met supporters in de eigen Allianz Arena kan voetballen. ,,Natuurlijk kijken we of we met de hui dige maatregelen weer fans kunnen toelaten'', ver telt bestuurslid Oliver Kahn. ,,Het zou dan gaan om 10.000 of 11.000 toe schouwers'', aldus de oud doelman. ,,Maar het moet natuurlijk wel veilig zijn. Dat moeten we goed onder zoeken.'' De koploper van de Bundesliga heeft voor dit seizoen nog drie thuis duels op de rol staan. Frenkie de Jong gebruikte deze foto van vorig jaar met Georginio Wijnaldum om zich weer uit te spreken. foto bsr Lewis Hamilton oordeelt hard over collega's in de Formule 1 die zich niet uitspreken. foto bsr Jadon Sancho's boodschap na een van zijn drie goals tegen Paderborn. foto bsr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 19