herstart in een moordtempo 29 zijn veelbesproken transfer van Jumbo-Visma naar Team Reggeborgh T* 17 overheen gaat. Zijn fors ontwik kelde bovenlijf is deels ingekleurd met inkt, evenals zijn rechterbeen. 30 jaar is hij inmiddels, maar zijn regelmatig opkomende jongens achtige enthousiasme raakt hij waarschijnlijk nooit meer kwijt. Dat enthousiasme is er ook wanneer hij vertelt over zijn nieuwe ploeg. Na elf jaar bij Jac Orie levert hij zijn contract in en stapt over naar team Reggeborgh van Gerard van Velde. Een beladen keuze. Hij had in oktober juist voor drie jaar bijgetekend. Voor de goede orde: de 1 april-grap stuurde hij nooit naar zijn ploeg. ,,Maar bi zar. Ik verzin gewoon iets, een dag later komt het uit. Legendary, toch?" Hij voelt zich 'supervrij', zegt hij. „Laatst zei André: 'jongen, wat zit je er heerlijk bij. Helemaal energiek.' Dat klopt. Het gaat hart stikke lekker. Ik heb nu precies waar ik naar op zoek was: een frisse wind, prikkels." Beslist: ,,Nee." ,,Ja, maar dat zie ik helemaal niet zo. Waarom dan?" ,,Zeker wel. Maar als ik ergens an ders heen wil, voel ik me niet schuldig. Dan laat ik hem niet in de steek. Hij heeft er nog veertien. Als ik me niet plaats voor interna tionale wedstrijden, gaat hij met vijf anderen. Ik was gewoon een van zijn pupillen. Nu heeft hij twee nieuwe pupillen terug. Ge woon mannetje wisselen." Terwijl Nuis dacht bij Reggeborgh te gaan trainen met Kai Verbij en Dai Dai Ntab, twee van de beste sprinters van Nederland, ontstond er met zijn overstap een stoelen dans. Uiteindelijk stapten de twee mannen over naar het team van Orie. ,,Daar heb ik een dag echt van gebaald. Daarna dacht ik: zij zijn zo goed doordat ze bij Gerard schaatsten. Als ik straks aan die lijn sta, heb ik niks aan Kai en Dai Dai, ik moet van Gerard goed leren starten, ik heb zijn tips nodig waardoor mijn 100 meter sneller gaat." Zijn contract bij Jumbo-Visma liep dit weekeinde af. Tot die tijd kon Nuis niks over de kwestie zeg gen, ongeacht de ophef die zijn overstap teweegbracht. ,,Weet je, in elke sport gebeurt dit. Maar bij het schaatsen lijkt het wel alsof het heel bijzonder is. Voetballers gaan naar een andere club, wiel renners gaanfakking tijdens de Tour van team veranderen. Nie mand vindt dat gek. Nu zie ik de meest rare dingen. Stukken in de krant: Heeft hij verkeerd gegokt? Dan denk ik: jongens, doe even normaal." Beschouwend: ,,Hij heeft er elf jaar gereden. Hij is nu dertig. Hij heeft nog één kans om ergens an ders te proberen zich verder te ontwikkelen. Die kans heb ik met twee handen gegrepen. Ik ben heel realistisch. Stefan Groothuis werd op zijn 31ste olympisch kampioen, net als Mark Tuitert. Daarna doen ze nog een paar jaar mee, maar het is best lastig. Dat zie je nu ook aan Sven. Tuurlijk, Jac probeert ook te vernieuwen, maar hij heeft een vaste lijn. Nu denk ik bij alles: wat is dit, wat is dat?" ,,Ik heb een goed aanbod van Reg- geborgh gehad." ,,Nou, ik verdiende bij Jumbo ook goed. Alleen, dit is wel ehmik zeg niet: twee keer zoveel, maar het is gewoon heel goed. Ik sloeg er wel evendacht wel even van: wow, dit is wel echt mooi. Ze willen mij echt heel graag hebben." ,,Wat het meest meespeelt, is dat ik over twee jaar in China olym pisch goud wil halen. Dat het nu bij mij vaak schort aan mijn eerste meters. Dat ik twee jaar geleden al benieuwd was naar werken met Gerard. Tuurlijk is schaatsen mijn passie, maar het is ook werk ge worden, dus je verdient er geld mee. Dat het aanbod heel goed was heeft zeker meegespeeld. Maar ik ga niet ergens schaatsen waar ik niet denk dat ik er beter word. Dan kunnen ze 3 miljoen geven, maar ga ik er nog steeds niet heen." ,,Na de Olympische Spelen heb ik een gesprek gehad met Gerard, we hadden daar al een goede klik. Maar toen kon het niet, ze hadden nog geen sponsor, het was te on zeker. Ik moest snel beslissen, that's it." ,,Tuurlijk. Ik heb daarvoor gete kend, daar sta ik voor. Ik heb bij Jac ontzettend veel geleerd. Ik was dat pikkie van 19, nu heb ik twee olympische gouden medailles en heel veel gewonnen. Hij heeft mij gemaakt tot de atleet die ik ben, daar ben ik hem ontzettend dank baar voor. Maar ik heb een gevoel: hoe zou het daar zijn? Ik wil toch wat meer nadruk op het sprinten leggen. Gerard is een echte sprint- coach, Jac is, nu zeker, heel erg een allroundcoach." Nuis reproduceert een gesprek met zijn vader over zijn worsteling van toen op verschillende toon hoogtes. ,,Pap, ik vind het echt las tig. ,,Ga je je hele leven afvragen hoe je geschaatst had als je nooit naar Gerard was gegaan? Nou, dan doe je het toch?" ,,Dat het al 11 jaar werkt. Het was ook best lastig om Jac te bellen. We hebben een boel voor elkaar gedaan. We hebben pieken en da len gehad. Ik wist dat ik iets ging zeggen dat hij niet zag aankomen. Wat hij jammer zou vinden. Dat is niet leuk." ,,Dat kan ik me voorstellen. Hij zei iets van: 'Dan gaan we je er kei hard afrijden.' Dat is het spelletje natuurlijk, zo moet je het gewoon zien. No hard feelings. Ik hoop an dersom ook niet. ,,Het motiveert heel erg, maar het maakt me geen andere sportman. Ik ga van de winter keihard rijden, maar ik ga niet tégen Jumbo rij den, dat vind ik zo'n onzin. Ik hoef me niet te bewijzen." rona blijft het zicht op het restant van het seizoen buiten Europa na de zomer nog altijd troebel. Maar dat is van later zorg, laat eerst de motoren maar weer brullen. W Al door tien races ging een streep. De financiële klappen beginnen voelbaar te worden bij de teams Al door tien races ging een streep. De financiële klappen beginnen voelbaar te worden bij de teams, waar het geld doorgaans toch tegen de plinten klotst. Meerdere cou reurs leverden al een deel van hun loon in. McLaren kampt met finan ciële strubbelingen, Renault gaat 2 miljard euro bezuinigen en de zorgen bij Williams zijn zo groot dat het team zelfs te koop staat. Toekomstbestendig Wat aangekondigd werd als het duurste en langste jaar (22 races) uit de Formule 1-historie, is verworden tot een rampzalige campagne. Met de voet op de rem moést wel in de spiegel worden gekeken om toe- komstbestendiger te worden. On getwijfeld versneld door de finan cieel zware tijden zijn ingrijpende veranderingen aangenomen. Zo gaat de sport vanaf 2021 fors bezui nigen aan de hand van een jaarlijks teruglopend budgetplafond. BUNDESLIGA Uitslagen Stand g dinsdag 2 juni 2020 Voelde je je schuldig? Maar je laat mensen in de steek als je weggaat. Een relatie met een trainer, daar is een vertrouwensband, of heb jij dat niet zo? Heb je voor het geld gekozen? Denk je dan: ik ben 30, dit is het moment waarop ik kan verdie nen? In hoeverre speelt dat mee? Maar in oktober zei je, nadat je net een nieuw driejarig contract had getekend, dat je op de beste plek zat die je je kon bedenken. Een half jaar later ben je ineens weg. Geloofde je dan wel in die op merking van oktober: dit is de beste plek voor mij? Wat hield je tegen? Orie dacht eerst dat je een grap maakte. Geeft dat druk? weer racen in een GP. f SPEELRONDE gespeeld w v pt (v-t) Gisteren FC Köln - RB Leipzig 1 Bay. München 29 21 4 4 67 86-28 nnb 2 Bor. Dortmund 29 18 6 5 60 80-35 3 Mön'gladbach 29 17 5 7 56 57-35 Zondag 4 Bay. Leverkusen 29 17 5 7 56 54-36 Mönchengladbach - Union Berlin 4-1 5 RB Leipzig 28 15 10 3 55 70-29 SC Paderborn - Bor. Dortmund 1-6 6 VfL Wolfsburg 29 11 9 9 42 41-36 Zaterdag FSV Mainz - Hoffenheim 7 Hoffenheim 29 12 6 11 42 40-48 0-1 8 SC Freiburg 29 10 8 11 38 38-41 Schalke 04 - Werder Bremen 0-1 9 Hertha BSC 29 10 8 11 38 43-50 Hertha BSC - FC Augsburg 2-0 10 Schalke 04 29 9 10 10 37 34-46 VfL Wolfsburg - Eintr. Frankfurt 1-2 11 FC Köln 28 10 4 14 34 44-52 Bayern München - Fort. Düsseldorf 5-0 12 Eintr. Frankfurt 28 9 5 14 32 46-53 Vrijdag SC Freiburg - Bayer Leverkusen 13 FC Augsburg 29 8 7 14 31 40-56 0-1 14 Union Berlin 29 9 4 16 31 34-52 15 FSV Mainz 29 8 4 17 28 37-62 16 Fort. Düsseldorf 29 6 9 14 27 31-58 17 Werder Bremen 28 6 7 15 25 30-59 18 SC Paderborn 29 4 7 17 19 32-61

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 17