OZCAN AKYOL Kleine eierdozen zijn even niet te koop APPLE 52 AIRPODSPRO Wê kijk, klik, klaar 8 NIEUWS Koop nu betaal de laatste termijn in juli, tegen 0% rente met in3 actie nu in3 x 75." mÊÊÊ&A MAXIMALE KOELING, MINIMALE PRIJS op kijkshop.nl of x 96.-) Column Als ik uit onze ramen kijk, zie ik talloze horecaonder nemers puzzelen met ter rastafels, dranghekken en parasols. Precies tegenover onze woning worden de stenen voor de laatste keer met een hogedrukspuit gerei nigd. Iedereen bereidt zich voor op de heropening van de horeca. Met de lockdown nog vers in het geheu gen, inclusief alle financiële ma laise, wil niemand de regels schenden, omdat nóg een tijde lijke sluiting voor velen gelijkstaat aan een definitief faillissement. De ondernemers zullen kortom hun verantwoordelijkheid wel ne men, daar twijfel ik niet aan. Het is vooral de vraag hoe hun gasten de komende dagen met de versoepelingen omgaan, die toe valligerwijs worden opgevro lijkt met een zomerse peri ode. Voor veel mensen die zich de afgelopen twee maanden gekooid waan den, zal het pinksterweek end als een bevrijding aanvoelen, een memora bel moment dat gevierd moeten worden. Wie net als ik aan een horecaplein woont, weet dat doodnormale mensen die overdag keurig met hun gezin over een braderie wan delen, braaf likkend aan een soft- ijsje, een paar uur later met een beetje drank in hun lichaam zo maar kunnen veranderen in onge leide projectielen. Hoe nauw ne men we het nog met de regels als we in een extatische bui zijn? De regering heeft eerder gezegd dat de snelheid waarmee maatre gelen worden versoepeld groten deels afhankelijk is van hoe burgers zich ge dragen. Als er weer strenger moet wor den opgetreden, zijn wij zelf aan sprakelijk. Het is alleen te ho pen dat ie dereen be- grijpt dat hij daarmee ook anderen raakt. hebben de afgelopen maanden flink geleden. Voor sommigen kan deze heropening de redding zijn, op de valreep. Voor hen is het be langrijk dat alles volgens de richt lijnen verloopt, zodat (regionale) overheden niet hoeven in te grij pen. Natuurlijk, de maatschappij is enorm geïndividualiseerd, maar het wangedrag van sommige groe pen mensen, bijvoorbeeld op een terras, kan enorme gevolgen heb ben voor veel andere burgers die gewoon hun brood willen verdie nen op een fatsoenlijke manier. Het is te hopen dat de hosanna sfeer rond de terrasopening niet het verantwoordelijkheidsgevoel richting ondernemers doet ver dampen. Wie zich niet aan de co- ronaregels kan houden, verpest het voor een hele branche. En ook voor zichzelf. Wangedrag kan enorme gevolgen hebben Alleen verpakkingen vanaf zes eieren zijn nog in de winkels van onder meer Albert Heijn, Lidl en Aldi verkrijgbaar. Volgens een woordvoerster van AH heeft het te maken met de coronarichtlijnen. ,,De fabrikant die de doosjes W Alleen grotere dozen zijn volgens coronaregels te fabriceren maakt, heeft meerdere productie lijnen. Bij de lijn voor de kleinste dozen bleek dat het personeel niet de ruimte heeft om 1,5 meter af stand te houden.'' Verpakkingsfabrikant Huhta- maki in Franeker is gespeciali seerd in eierdozen en bevestigt dat er geen kleine verpakkingen meer worden gemaakt. ,,We heb ben onze kleinste productielijn inderdaad tijdelijk stilgelegd. Onze medewerkers stonden hier te dicht op elkaar, dus we moes ten wel", aldus een medewerker van Huhtamaki. ,,Bij de grotere verpakkingen van onder meer zes en tien eieren konden we het pro ductieproces wel volgens de richtlijnen inrichten. Die grotere verpakkingen worden ook meer verkocht. Dat zijn onze snello- pers." Het van oorsprong Finse bedrijf produceert tussen de 400 en 500 miljoen eierdoosjes per jaar. ,,We leveren niet alleen aan Neder landse bedrijven, maar zijn wereldwijd actief. Dus ook in veel buitenlandse supermarkten kun je momenteel geen kleine eierdo- zen kopen. We maken voor nie mand een uitzondering.'' Omelet De tijdelijke afwezigheid van kleine eierdozen is niet bepaald het grootste probleem van de coronacrisis, maar bij Huhtamaki hopen ze het productieproces snel te herstarten. ,,We zijn bezig de lijn anders in te richten, zodat ook de doosjes met vier eieren bin nenkort weer voorradig zijn. In de tussentijd raden we klanten aan iets meer ruimte in de koelkast te reserveren voor een grotere doos. En bak je omelet eens wat dikker.'' Emerio Tafelventilator Stadler Form Tafelventilator Bestron Ventilator koper In hoogte verstelbaar Emerio Statiefventilator Houten driepootstatief Emerio Retro Vloerventilator Met 3 snelheden Honeywell Luchtkoeler van 139r- VOOr 120 DeLonghi Mobiele Airco van 529r- VOOr 430.- fainBCTEEK Honeywell Mobiele airco Ruimtes tot 95 m2 Cecotec ForceClima Wit van 299^ voor 288.- V J zaterdag 30 mei 2020 GO ^0 @OzcanAkyol osanna Daar schuilt het grote gevaar. De ondernemers in de horeca Wie regelmatig een eitje tikt, merkt er niks van. Maar men sen die nauwelijks eieren eten, hebben het waarschijnlijk al ontdekt: in de meeste super markten worden niet langer doosjes met vier eieren ver kocht. Sanne Schelfaut Franeker kijkshop.nl mm Met 2 snelheidsstanden 360° draaibaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 8