Dromen van een reling met glans r61 Klusvrouw Hieke Grootendorst De koffiedeeltjes liggen in pads nooit precies hetzelfde verdeeld onder de waterstraal en dat proefje 25 Hema Mövenpick Hieke Grootendorst geeft elke week klustips en een inkijkje in haar leven als klusvrouw. Vandaag: metaal verven. Café, Intención Poetsen Borstelen en schuren Nog een manco: het weefsel van de pads laat lucht bij de koffie. Zelfs bij kakelverse kwaliteitskoffie is dit al gauw de doodsteek voor de aroma's. ,,In dit segment regeren sowieso al de goedkopere, minder uitgesproken robustabonen'', merkt Brugman op. ,,Ik proef veel oude, overgefermen- teerde en aangebrande bonen.'' Er zijn gelukkig ook lichtpuntjes. Met de sprankelende budgetpads van Aldi als verrassende voorloper. Douwe Egberts Ekoplaza, decafé Roest Primer Aflakken KOKEN ©eten GO ZATERDAG 30 MEI 2020 regular, sterkte 5 €0,07 per pad Je ruikt direct de romige tonen van chocolade mousse en ook in de mond laat de pure choco lade zich lekker gelden. Vrij zoet van smaak ook; al slaat die zoetigheid door vanwege te lang gefer menteerde bonen. Der Himmlische €0,12 per pad Deze koffie valt bruusk met de deur in huis, ook van wege het belegen, rokerige aroma, maar toont zich daarna van een vriendelij kere kant. Venkel, drop, grapefruit, prei; wie aan dachtig proeft, ontdekt bijzondere smaaktonen. coffee pods regular j j. parboven Zoals jullie misschien weten, woon ik in een huurhuis. Voor iemand met mijn beroep heeft dat voor- en nadelen. Het grote voordeel is dat ik thuis niet ook nog aan de slag hoef. Het nadeel is dat sommige dingen in en om het huis me al jaren storen, zonder dat er iets aan gedaan wordt. Mijn balkon bij voorbeeld. En dan in het bijzon der de metalen reling. Die blad dert enorm af. In mijn dromen heeft hij een donkergroene glans. Misschien heb jij ook een metalen hekwerk op te knap pen? Dan help ik graag. Zo kan ik deze klus toch een beetje aanpakken. Wil je een andere kleur kiezen, houd er dan rekening mee dat dit in sommige gevallen niet is toegestaan, zeker als jouw woning monu mentaal is. Dubbelchecken dus. JM/ Ontvet de boel eerst. Misschien zit er groene aanslag op de reling, die moet er helemaal worden afgepoetst. Besteed extra aandacht aan het onderste deel. Kies voor de grondige aanpak, bekijk echt even op je knieën met je hoofd gekanteld de onderkant. Daar kan het ook flink bladderen. Verwijder dan de losse delen met een staalborstel. Die is ook handig voor de overgangen in het metaal en de moeilijk bereikbare plekjes. Als dat klaar is, gaan we schuren. Metaal hoef je alleen maar te matteren. Dat kun je doen met een Scotch-Brite sponsje. Werkt goed én makkelijk. Volgende week deel 2: koffiecups. Barista Je roen Brugman proeft en keurt meerdere pads per zak. foto koen VERHEIJDEN sterkte 5 €0,12 per pad Muffe geur en dito smaak; de bonen heb ben veel te lang op de plank gelegen. Een hint van salmiak, sinaasap pel en chocola, maar veel te droog en houte rig. Saaie koffie zonder karakter. sterkte 7 €0,14 per pad De enige decaf koffie in de proeverij die met de hakken over de sloot de top 10 haalt. Veel te saai en slap voor een traditi onele koffieleut, maar met wat aardige, florale tonen van tropisch fruit en een donkergebrand rafelrandje. De volgende stap is controleren op roest. Dat is namelijk geen goede hecht- laag. Door machinaal of handmatig te schuren, verwijder je roest. Je kunt het ook met azijn proberen. Je kunt je hekwerk hier niet echt in laten weken, maar een met azijn doordrenkte doek eromheen binden kan wel. Kies een goede grondverf/primer voor metaal. Die stopt en weert roest én zorgt voor een betere hechting. Ik zou dit zelf altijd gebruiken. Uit ervaring weet ik dat dit voor een duurzamer resultaat zorgt. Laat de grondverf/primer eventueel mengen met de eindkleur, dan heb je een optimale dekking. Metaal Primer VERFMENGER Nu kunnen we aflakken. Gebruik afwis selend de kwast en de roller. Bij deze klus heb je te maken met een groot risico op zakkers! Neem tussendoor telkens tijd om je werk na te lopen. Een zakker ontstaat namelijk niet direct. Je kunt dus niet zo snel werken. ILLUSTRATIES TJITSKE SLUIS De redactie van Zo werkt samen met de specialisten van AutoTrack, HardwareInfo, Independer, Intermediair, Koken&Eten, Nationale Vacaturebank, New Scientist en Tweakers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 77