'Ik kook met de pannen van mijn moeder, rooster saté op de barbecue die mijn vader bij de Schelde maakte. Zij zijn bij mij, altijd' 7 PASPOORT ze op een gegeven moment in tranen uit barstte. Aan tafel bij mijn schoonmoeder, haar oma. Ik heb sinds vijfjaar een nieuwe vriendin, Denise, waar ik heel gelukkig mee ben. Maar ik ben altijd bij mijn schoonmoeder blijven ko men. En zij bij mij, later in het restaurant. Ze was erbij toen ik het contract tekende en zij was het die me papeda leerde te maken, het ge recht waarvoor Molukkers uit het hele land naar Vlissingen komen. In februari is ze overle den. Ze was 93." ,,Dat is het nog steeds. Ik sta elke dag mijn gas ten stralend te verwelkomen, maar je mag ge rust weten dat het niet alleen maar goed gaat. In het begin ging het allemaal zo hard dat ik op bepaalde fronten steken heb laten vallen. Op fi nancieel gebied. Ik heb adviezen aangenomen die niet goed uitpakten. Ben in valkuilen ge tuind. Het is erg om dat toe te geven, maar het is zo." „Eerlijk? Het is erop of eronder. Ik werk keihard om de boel recht te trekken. En ik heb hulp ge zocht bij de gemeente. Ik zit nu in de schuldsa nering. Een moeilijke stap om te zetten, maar ik kon niet anders. Ik schaam me ook niet. Ik weet dat ik het kan. Mijn zaak zit niet voor niets avonden aan een stuk vol. In mijn leven heb ik altijd veel gegeven. In materiële zin, in geld, in liefde. Ooit moet zich dat terugbetalen, daar ben ik van overtuigd. Ook nu, nu het restaurant niet open is. Dan pak ik mijn ukelele en zing ik wat liedjes. Helemaal in mijn eentje in die lege zaak. Ik zing nog steeds over Adet. Ik kook met de pannen van mijn moeder, rooster saté op de barbecue die mijn vader bij de Schelde maakte. Zij zijn bij mij, altijd. Ik weet zeker dat ze trots zouden zijn geweest. Het komt goed." GO ZATERDAG 30 MEI 2020 Dirk Donald 'Dicky' Wattimena is op 2 oktober 1963 ge boren in Oost-Sou bug. Hij woont nu in Middelburg. Na de lts is hij, in navolging van zijn vader, naar de bedrijfsschool van de Schelde ge gaan. Later werkte hij als werkvoorbe reider en projectlei der in de Rotter damse haven. Hij is nu eigenaar van Moluks restaurant Havendorp in Vlis- singen. Wattimena heeft een vriendin en een dochter. Dicky Wattimena: ,,Soms pak ik mijn ukelele en zing ik wat liedjes. Hele maal in mijn eentje in die lege zaak." FOTO RUBEN OREEL Dat restaurant was het grote keerpunt in uw leven. Het moet gek zijn geweest dat Adet daar niet bij was. Komt het goed?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 59