■L m' 1 - - - Vallen doet bij HC Zeeland nu iets meer pijn ZEELAND 15 Door blessures geplaagde topscorer gaat in het zesde elftal verder ,- W Hij had graag de barrière van 200 competitietreffers willen slechten, maar zijn lichaam dacht daar an ders over. En dus komt doelpun- tenmachine Rutger van Rossum na jaren op volle toeren te hebben gedraaid tot stilstand. De 32-jarige spits heeft daar eerlijk gezegd wel vrede mee. ,,Het vuurtje is ge doofd, ik kan het niet meer op brengen om er vol voor te gaan.'' Als iemand weet hoe het is om het langere tijd te moeten stellen zonder de bal aan zijn voet, is het Van Rossum wel. De aanvalsleider van Luctor Heinkenszand kan zich eigenlijk nauwelijks een seizoen herinneren waarin hij niet kwak kelde met een blessure. Zijn li chaam kent na ruim 25 jaar voet ballerij dan ook de nodige zwakke plekken. ,,Ik heb een kruisband operatie gehad, mijn linkerenkel is enorm zwak en ik had vaak last van spierblessures.'' Als hij de afgelopen seizoenen zo eens op een rijtje zet, moet hij tot de conclusie komen dat hij ei genlijk al vier jaar op rij aan het sukkelen is met blessures. De lijst met kwetsuren werd dan ook steeds langer. ,,Ik heb het vaak ge zegd: nog één blessure en dan stop ik ermee. Toch probeer je het elke keer weer opnieuw, maar vaak had ik drie dagen na een wedstrijd nog steeds last. Dan is het een keer ge noeg.'' Op 18-jarige leeftijd scheurde Van Rossum onder zijn toenma lige trainer Marcel Lourens de voorste kruisband van zijn knie af. Van die zware blessure herstelde hij naar eigen zeggen eigenlijk heel goed, maar toen hij ruim tien jaar later bij Kloetinge onder die zelfde trainer knie op knie botste met een tegenstander, was het einde al in zicht. ,,Ik bleef daar last van houden. Uit de mri-scan bleek dat er geen kraakbeen meer zat. Toen adviseerden ze al om te stop pen.'' Toch keerde de topscorer na een teleurstellend jaar bij de Beve- landse formatie vol goede moed ■X terug naar 'zijn Luctor'. In de voor bereiding van dit seizoen sloeg het noodlot opnieuw toe, nota bene tegen Kloetinge. ,,Ik ging weer door die enkel. Liep zes weken in het gips, begon weer voorzichtig met trainen, maar bleef pijn hou den.'' Van Rossum werd weer on der de inmiddels voor hem be kende mri-scan geschoven. Een flinke botkneuzing en de uitbraak van het coronavirus later, wachtte hij dit seizoen nog altijd op een rentree. ,,Ik had het graag op het veld afgesloten.'' Komend seizoen zal hij samen met vrienden te bewonderen zijn in het zesde elftal van de club. Dat betekent niet trainen en veel tijd voor andere dingen. ,,Ik heb een kleine van acht maanden en ik merk nu dat het ook heel lekker is om veel thuis te zijn. In combina tie met mijn werk als vrachtwa genchauffeur was het altijd erg druk, nu wordt het een stuk rusti ger.'' Mentaliteit Hoe hij er nu fysiek voorstaat? Van Rossum moet het antwoord schul dig blijven. ,,Sinds corona heb ik eigenlijk niks meer gedaan, dus ik heb geen idee, haha.'' Het tekent wel een beetje het karakter van Van Rossum, geeft hij direct toe. ,,Van nature heb ik niet de menta liteit om voor mezelf te trainen en te zorgen dat ik beter word. Als ik beter voor mijn lichaam had ge zorgd, had ik misschien ook min der blessures gehad. Uitgaan en een biertje doen, stonden voor mij altijd bovenaan. Misschien had ik er wat meer voor moeten leven.'' Op zijn vijfde begon Van Ros- sum met voetballen bij SVD in Driewegen, voordat hij in de C'tjes de overstap maakte naar Luctor. Zijn neusje voor de goal viel toen ook buiten de provincie op, want op zestienjarige leeftijd werd hij gescout voor RBC Roosendaal. ,,Dat waren twee fantastische ja ren. Je speelt tegen de top van Ne derland, komt op De Toekomst, dat soort dingen vergeet je nooit meer.'' Vóór die overstap debu teerde hij al in het eerste elftal van de club uit Heinkenszand. Hij weet het nog goed. ,,We wonnen met 8-0, ik scoorde drie keer en gaf vier assists op Erik de Groene. Dat was een aardig begin.'' De promotie in 2013 naar de derde klasse zal hij ook niet snel meer vergeten. ,,We wonnen na strafschoppen in een beslissings wedstrijd van FC Bergen. Het ging elk jaar steeds beter, promotie be gon echt te leven en om dat dan samen met je vrienden mee te ma ken is heel mooi.'' Uiteindelijk stopt de teller bij 191 officiële doelpunten, maar hij houdt iets nog veel waardevoller over aan zijn jaren in het groen. ,,Luctor is een soort tweede fami- Uitgaan en een biertje doen, stonden voor mij altijd bovenaan lie, daar groei je mee op. Die saam horigheid is een deel van je leven, een soort levensstijl.'' Als hij terug zou kunnen gaan in de tijd, zou hij sommige dingen anders hebben gedaan. ,,Ik heb spijt dat ik die stap omhoog naar Kloetinge niet eer der heb gemaakt. Dat was ook een warme club en de sfeer en het ni veau waren geweldig.'' Een paar dingen gaat hij wel ontzettend missen. ,,De ontlading bij spannende momenten of het maken van een doelpunt. Ik kan slecht tegen mijn verlies, dat zal straks in een lager team toch an ders zijn.'' Hij kan niet wachten om het net weer te laten bollen, in het zesde. ,,Scoren gaat nooit vervelen. Ik ben bijna vergeten hoe dat voelt, het is zo lang geleden.'' Dit seizoen zouden de handbalsters van HC Zeeland voor het eerst meedoen aan de be- achcompetitie. De naam zegt het al: een handbalcompetitie op het strand. Dat feest ging echter niet door. Het coronavirus gooide roet in het eten en de competitie werd afge last. De Zeeuwse vrouwen - en de andere teams van de combiclub - spelen inmiddels toch buiten. Niet in het zand, maar op asfalt en kunstgras. Oefenduels Rick Evertse had zich zijn eerste maanden als trainer van de handbalsters van HC Zeeland waarschijnlijk anders voorgesteld. De opvol ger van Wally Houtepen, die al bij de ploeg betrokken was, traint wel weer met zijn vrou wen, maar heeft nog geen idee waarvoor. ,,Normaal gaat de competitie in oktober van start, maar we weten nog niet of dat nu ook zo gaat zijn. Oefenduels kunnen we ook niet plannen.'' De huidige trainingen dienen sowieso niet echt als voorbereiding op het nieuwe seizoen. Dat kan ook niet. ,,Want we mogen de zaal niet in.'' Daarom trainen de teams van HC Zeeland buiten. ,,Op het asfalt in Middelburg of op het kunstgras in Zierikzee. En dat is heel anders dan in de zaal. Neem het vallen, dat doet op het asfalt natuurlijk veel meer pijn.'' De komende weken, in de buitenlucht, zijn natuurlijk ook niet zonder doel. ,,We kunnen bijvoorbeeld op conditioneel vlak stappen zetten. Ik zag wel wat speelster hijgen en met rode koppen lopen'', vertelt Evertse, die dins dag voor het eerst met zijn ploeg naar buiten ging. ,,De meiden hebben natuurlijk ook acht of negen weken bijna helemaal stil gezeten.'' Sowieso tot half juni zullen de vrouwen van HC Zeeland het moeten doen met de trainin gen op asfalt of kunstgras. ,,Daarna is het voor ons tijd voor de zomerstop'', legt Evertse uit. Hij wil zijn speelsters in die periode wel een beetje aan de gang houden. ,,Ze krijgen een schema mee, zodat ze in de zomerstop ook wat kunnen trainen.'' Helemaal compleet In augustus hoopt de coach dan weer met een fitte groep van start te kunnen gaan. ,,Daar ga ik wel vanuit, ze zijn allemaal fanatiek. Dins dag waren we bijvoorbeeld helemaal com pleet'', aldus Evertse. ,,Maar het was wel even wennen hoor. Niet alleen aan het buiten trai nen, maar ook aan de situatie.'' Vrijuit spelen is er op dit moment namelijk niet bij. Ook bij HC Zeeland moet er afstand gehouden worden. ,,En als iemand per onge luk aan zijn gezicht zit en daarna aan een bal, moet die meteen worden ontsmet.'' Partijtjes zitten er voorlopig ook niet in. ,,En dat is na tuurlijk het leukste van de training.'' zaterdag 30 mei 2020 GO Vuurt j e Van Rossum is gedoofd Daniel Wissel Heinkenszand r4 Rutger van Rossum (rechts) viert een treffer tegen Patrijzen, met Barry Olierhoek (11). ,,De ontlading bij spannende momenten of het maken van een doelpunt, dat ga ik missen.'' foto johan van der heijden y-rf Lvii-'X V:- -" ,'K.. -Rutger van Rossum Het slot is weer van de poort bij veel Zeeuwse sportclubs. Na ruim twee maanden zonder georganiseerd sporten kan er in verschillende disciplines einde lijk weer getraind worden. Maar wat komt daar allemaal bij kijken en welke maatre gelen worden er getroffen? Vandaag in deel 12, tevens het slot: Rick Evertse, trainer van de handbalsters van HC Zee land. Daniel Vervelde Zierikzee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 47