<<A Een mondkapje voor iedereen in het asielzoekerscentrum EUWS 11 Bezorg jezelf een vrije zaterdag Dit is BAZ, hij Bezorgt Altijd op Zaterdag ca. 3 uur de krant, om 08.00 uur is hij klaar Informatie of aanmelden? krantenbezorgen.nl ^ONVAXAN Tie 2.02.0 Wordt die school gesloopt? Ja, een klein stukje Wil jij de zaterdag ook sportief beginnen? Bezorg dan de krant bij jou in de buurt Verdienste 100 tot 140 per vier weken* En lees op zaterdag gratis de krant alle leeftijden maar tenminste 15 jaar zaterdag 30 mei 2020 CORDEJONGE GOES Wat is dat nu? Dat ge bouw zou toch blijven staan? Het verbaasde sommige Goese- naren de afgelopen dagen om sloopwerkzaamheden te zien bij de voormalige Van Dusseldorp- mavo. Volgens eigenaar Jeroen Gelok is er echter geen reden tot onge rustheid. Volgens hem wordt slechts een klein tussenstukje tussen twee gebouwen gesloopt. ,,Dat is nodig om een noodtrap te kunnen aanleggen.'' De oude mavo - op de hoek van de Voorstad en de Van Dus- seldorpstraat - staat leeg sinds het Goese Lyceum enkele jaren geleden verhuisde naar de Oran- jeweg. Het grootste deel van de school werd nadien gesloopt, maar het monumentale gedeelte (de Van Dusseldorpmavo) staat nog overeind. Het gebouw heeft overigens geen officiële status als monument. Auris Het pand wordt sinds enkele maanden grondig onder handen genomen. Eén toekomstige ge bruiker is al bekend. Auris, dat zich inzet voor kinderen en vol wassenen die moeite hebben met gehoor, spraak en taal, ver ruilt haar kantoor aan de Nas- saulaan voor een plek in de voor malige mavo. Twintig euro voor tien mond kapjes die je maar één keer kunt gebruiken? Veel te duur!! ,,Dan kunnen we ze beter zelf maken", dachten Ladan en Fa rida. René Hoonhorst Middelburg Dochter Ladan en moeder Farida wonen in het asielzoekerscentrum in Middelburg. Toen de twee uit Iran afkomstige dames hoorden dat mondkapjes vanaf juni ver plicht zijn in het openbaar vervoer wilden ze er aanvankelijk een paar voor eigen gebuik aanschaffen. Maar ze realiseerden zich snel dat veel medebewoners van het cen trum, vooral schoolgaande kinde ren, vaker met de bus reizen en be sloten spontaan mondkapjes te gaan maken voor iedereen. Wasbare kapjes Dat de kapjes van stof moesten zijn, stond voor de initiatiefneem sters vast. ,,We wilden wasbare kapjes, want dan zijn ze langere tijd te gebruiken. Dus moesten de mondkapjes van stof zijn. Als je er een filterzakje of ander luchtdoor- latend papier achter doet, werkt het prima omdat het kapje door een elastiekje goed voor je gezicht blijft zitten", legt Ladan uit. Zahraa uit Irak en Alyamamh uit Jemen kwamen al snel helpen toen Farida en Ladan aan de slag gingen in de handwerk- annex vrouwenruimte van het azc. Niet alleen fijn, omdat meer handen lichter werk maken bij het fabri ceren van ruim driehonderd mondkapjes, maar ook omdat Zahraa al overweg kon met de naaimachines. „Wij hebben dat nu ook geleerd", lachen de andere drie. Het duurt even voor de dames de vraag beantwoorden welk kapje ze het allermooist vinden. Alyamamh gaat voor de sterren, Zahraa laat een klein vogeltje op een van de patronen zien, Farida kiest voor vrolijke stippen en La dan vindt de kapjes 'bijna allemaal even mooi'. De dames hebben voor alle 302 bewoners van het asielzoekerscentrum een kapje. Locatiemanager Danny Deckers is 'hartstikke trots' op de vier dames. Op hun beurt vinden de vier nij vere naaisters het fantastisch dat Deckers graag een bedragje uit trok voor wat extra stof en elastiek, dat ze tekortkwamen. Ze hebben een mooi mondkapje ingepakt als eerste exemplaar voor de directeur. ,,Als alle bewoners een kapje hebben, zal ik het met ere dragen, hoewel ik slechts zel den van het openbaar vervoer ge bruikmaak'', aldus Deckers *afhankelijkvandewijkgrootte M Ladan (links) en Farida achter de naaimachines en Zahraa met een mondkapje erachter. foto lex de meester WhatsApp INTERESSE naar: 06 21911216 GO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43