DOORDEWEEKS II IN HET WEEKEND is hij assistent-scheidsrechter 9 kreeg om assistent-scheidsrechter bij de profs te worden, heb ik eigenlijk niet getwijfeld", verklaart Boonman. ,,Mijn ambitie was altijd om het be taald voetbal te halen en deze rol past ook beter bij me. Ik ben geen persoon die per se op de voorgrond wil treden. Als topscheidsrechter heb je dat ei genlijk wel echt nodig. Het zit ook niet zo in de Zeeuwse aard hè. Je ziet in de top ook vooral scheidsrechters uit het midden van het land. Scheids rechters uit bijvoorbeeld Zeeland en Limburg zie je bijna niet." Camp Nou Gevraagd naar de mooiste momenten uit zijn loopbaan, die in 2008 gestart is, kan Boonman gerust uren volpra- ten. Van wedstrijden in de Keuken Kampioen Divisie tot aan de Champi ons League. Van lege stadions in Est land tot aan een volgepakt Camp Nou, hij heeft het allemaal meegemaakt. ,,Ook al raak je eraan gewend, toch doet het wat met je natuurlijk, als je opeens in de kleedkamer van Barce lona staat om de noppen van Lionel Messi te controleren. Ik krijg nog steeds kippenvel als ik denk aan het You'll never walk alone voor een wed strijd van Liverpool.'' ,,En een medaille ophalen na de Champions League-finale van 2014, is ook niet iedereen gegeven. ,Ik ben ontzettend dankbaar dat ik zoveel mooie dingen heb mogen meema ken", vertelt de arbiter. ,,Of er veel druk is? Als jong ventje voel je die behoorlijk, maar je raakt eraan gewend. Met ieder jaar neemt je zelfvertrouwen toe, dus van druk heb ik niet veel last meer. Al ben je je er natuurlijk maar al te bewust van de vaak grote belangen die op het spel staan. Ik mis het wel hoor, maar zal nog tot minstens september geduld moeten hebben helaas." De eerste jaren van mijn werkzame leven heb ik bij de marechaussee gewerkt. Prachtig om te doen, alleen er kleeft wel een groot nadeel aan. Als je namelijk een beetje carrière wil maken, moet je om de paar jaar van baan en standplaats veranderen. Dat zag ik niet erg zitten, destijds. Ik had net een relatie gekregen met mijn vrouw en was ook toen al hartstikke druk met mijn sportieve carrière", vertelt Angelo Boonman. ,,In 2004 heb ik daarom de overstap gemaakt naar de wereld van het glas zetten. Ik ben bij het bedrijf van mijn schoon vader gaan werken en ben nooit meer gestopt met dit werk. Een paar jaar geleden ben ik samen met mijn vrouw Angelique ons eigen bedrijf begonnen. Daarnaast werk ik voor Alurol, een bedrijf dat in rolluiken doet." Toen Boonman voor het eerst een glasplaat in handen kreeg, had hij nog niet al te veel voorkennis. Sterker nog, veel mensen in zijn omgeving had den niet kunnen bevroeden dat de Sluiskillenaar deze kant op zou gaan. ,,Als je mijn ouders in mijn tiener jaren zou vertellen dat ik werk met mijn handen zou gaan doen, waren ze keihard gaan lachen. Ze durfden me nog niet eens een hamer vast te laten houden. Toch vond ik dit werk al ge lijk interessant en bleek er aanleg voor te hebben. Ik vind het ook erg lekker dat het fysiek zwaar werk is. Ik heb echt het gevoel dat ik met een training bezig ben, als ik aan het werk ben." Waar Boonman tegenwoordig alle tijd heeft om met zijn kinderen De- vano en Milana in de weer te zijn, dartelt hij normaal gesproken door de stadions van de Nederlandse voetbal clubs. Al op jeugdige leeftijd zette hij zijn eerste stappen als scheidsrechter. Als jongen van 16 stond hij al met een fluit in de hand bij wedstrijden van leeftijdsgenoten. ,,Tot de A-junioren heb ik zelf ge voetbald, maar daarna heb ik me vol ledig op het leiden van wedstrijden gestort. Uiteraard was mijn eerste keuze om scheidsrechter te worden. Ik ben een heel eind gekomen, maar kwam net tekort. Toen ik de keuze Toch doet het wat met je als je opeens in de kleedkamer van Barcelona staat om de noppen van Lionel Messi te controleren 2019 FOTO ROB KOPPERS ORANGE PICTURES zaterdag 30 mei 2020 Normaal gesproken was Angelo Boonman (40) uit Sluiskil met Pinksteren aan het genieten van zijn eerste vrije weekend in maan den tijd. De assistent-scheidsrech ter in het betaald voetbal staat echter al een paar maanden wer keloos aan de kant door de coro nacrisis. Vervelen doet hij zich al lerminst. Voor zijn eigen bedrijf, Glasbedrijf Boonman, crosst hij vijf dagen in de week heel Zeeuws- Vlaanderen door. Bas Dingenouts Naast zijn eigen glaszettersbe- drijf werkt Angelo Boonman bij Alurol, dat in rolluiken doet. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Angelo Boonman (rechts) met scheidsrechter Christiaan Bax (links) en mede-as sistent-scheids- rechter Rob van de Ven bij de wedstrijd NEC tegen Go Ahead Eagles in

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 41