CORONAVIRUS 3 u - Dit weekend gaat menige Nederlander naar een vakantie- of bungalowpark. Door alle onzekerheid rond vakanties in het buitenland, stromen ook voor de zomermaanden de boekingen al binnen. Een reportage vanuit Oostkapelle, waar de gasten en het personeel er het beste van maken. Ze heeft 'heel erg getwijfeld', zegt Annemie van Elsacker. Als hartpa tiënt, 68 jaar oud, is ze liever voor zichtig. Maar na weken 'opgesloten' te zitten, lonkte de camping. En dus besloten zij en haar man Ad (71) toch af te reizen naar campingpark Ons Buiten. Dat is inmiddels alweer 2,5 week geleden. ,,En weet je", zegt An nemie. ,,Het valt me alles mee.'' Het is wel anders vakantie vieren op het park in Oostkapelle, inge klemd tussen het groen en met het strand op slechts kilometers afstand. Dat begint al bij aankomst. De deu ren van de receptie, waar het altijd een komen en gaan is van gasten, zijn gesloten. Wel hangt er een A4'tje met de etiquette, zoals: 'geef geen han den, knuffels en kussen'. Wie zich ziek voelt, wordt gevraagd dit te mel den en contact op te nemen met de plaatselijke huisarts, meneer Dees. Gabriel Coppoolse (44) en Dagmar Thomys (41) maken er het beste van. De eigenaren zijn de tweede genera tie op het park, dat bestaat uit drie honderd kampeerplaatsen en vijftig accommodaties. Het seizoen begon met een regen aan annuleringen. Deels omdat het park pas sinds mei beperkt open mag, maar mensen zijn ook huiverig, merken ze. „We heb ben drie ton aan vouchers uitgege ven", zegt Coppoolse. Sinds de presentatie van de routekaart van het kabinet is het echter een 'gekkenhuis'. Aan de vooravond van dit pinksterweekend is het nog rustig. Op de vrijdag komen normaal gesproken 180 gasten het terrein oprijden, nu zijn dat er 70. Maar juli en augustus gaan hard. „We kregen eerst wel drie honderd mailtjes per dag", zegt Thomys. „Eén weekend hebben we tot 's nachts doorgewerkt." Daar zitten veel 'paniekboekin gen' tussen, zoals ze de aanvra- tie. ,,Maar begrijpelijk'', zegt Timon. Verder merkt het stel weinig ver schil. ,,Er zijn alleen minder mensen. Op het park althans. Gisteren in Zou- telande was het druk, iedereen liep dwars door elkaar heen. Ik ben wel benieuwd hoe dat dit weekend gaat.'' Zelf kunnen ze ook niet met de hele groep op pad. Hoe ze dat gaan aan pakken, weet Timon nog niet: ,,Wel hebben we maandag bij een restau rant geboekt. We kunnen daar twee uur terecht, netjes op 1,5 meter af stand. Anders dan we gewend zijn, maar we zijn blij dat het kan.'' Praatje maken Terug bij de receptie begint mede werkster Tanika Heijnen (29) aan haar ronde. Nu de balie gesloten is, lopen zij en haar collega's vier keer per dag langs alle plaatsen. Om te vragen hoe het gaat en even een praatje te maken. Op de paden is het rustig. Geen mensen die van en naar de sanitaire voorzieningen lopen; die mogen pas 1 juli weer open. Populair zijn dan ook de plaatsen met privé- toilet en -douche. Zoals op het veld van Ad en Annemie van Elsacker uit Goirle. „Bevalt het nog steeds?'' vraagt Heijnen. ,,Het zonnetje schijnt hè'', klinkt als antwoord. Er is één ding dat het stel mist: de lunches tijdens hun fietstochten. Maar de reuring rond campinggasten die komen en gaan ('wel veel minder Duitsers'), de mooie omgeving; er is genoeg om van te genieten. ,,We ver maken ons goed.'' Ja, corona is ook hier. Annemie: ,,Maar daar denken we nu minder aan dan thuis.'' gen zijn gaan noemen. ,,Mensen die snel boeken en later nog contact op nemen om dingetjes te wijzigen.'' Ondertussen is het park corona- proof gemaakt. In- en uitchecken gaat contactloos via een sleutelkastje. Het horeca- en winkelgedeelte is ge sloten; in plaats daarvan is er een webshop en haal- en bezorgservice. In het nog te openen zwembad mo gen straks maximaal vijftig mensen. ,,Ik verbaas me over de reacties, heel begripvol'', zegt Coppoolse. ,,We zien wel dat gasten soms bij elkaar gaan zitten. Vaak onbewust: ze zijn weg, op vakantie. Maar ook hier moe ten we ze confronteren met de hui dige regels.'' Noorwegen Peter (73) en Joke Zwegers (70) uit Roosendaal hebben geen problemen met de beperkingen. „We hebben al les", vertelt Peter. Hij somt op: een camper met eigen douche en toilet. Koelkast, vrieskast en oven. „Wij red den ons wel." Het was helemaal niet de bedoeling om nu naar een vakan tiepark te gaan, zegt Joke. „We had den een trip naar Noorwegen ge pland staan, maar dat wordt volgend jaar. Dus gaan we deze zomer naar wat campingplaat sen in Brabant en Zee land.'' Even verderop zijn Timon (28) en Martina Wagemakers (33) uit De Meern nog de enige 'be woners' op een veld met twaalf cha lets. „Niet lang meer", vertelt Timon lachend. „Straks komt mijn hele fa milie. Dertien man, verspreid over verschillende huisjes." Het is vaste prik; elk jaar gaat de groep naar Oost kapelle toe. Dus ook in 2020, corona of niet. ,,Dit is mijn tweede thuis. Maar ik ben wel voorzichtig. Ik vind het toch een spannende tijd, zeker omdat mijn vrouw hoogzwanger is.'' Ze vonden het wel even vreemd dat ze zich woensdag bij aankomst niet hoefden te melden bij de recep- zaterdag 30 mei 2020 GO Vakantie in eigen land, maar dan nét even anders Jamaica Vink Oostkapelle Campingmedewerk ster Tanika Heijnen maakt een praatje met gasten Annemie en Ad van Elsacker. Het echtpaar mist de lunches tijdens hun fietstochten, maar vermaakt zich verder goed. FOTO'S ARIE KIEVIT Peter en Joke Zwegers hebben alles bij de hand wat ze nodig heb ben, zoals een eigen douche en toilet. Timon en Martina Wagemakers wachten tot hun familie aankomt. Het is traditie, dus ook dit jaar slaan ze niet over.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 3