Minicampings manen tot haast onafhankelijk voorzitter Walcheren wacht een ongewone Pinksteren 6 Interview Roelse valt verkeerd Burgerij gaat weeropen WEER WELKOM CINE CITY Dat commentaar kwam ook nadat Roelse afgelopen zaterdag in een interview in deze krant terugblikte op de breuk tussen zijn fractie en het toenmalige college van DTV, SGP/CU en VVD. Daarbij kwam ook de mogelijke verkoop van ver enigingsgebouw Westkapelle Her rijst ter sprake. Dat plan, in combi natie met de grote politieke druk vanuit college en coalitie, vormde voor de DTV-fractie uiteindelijk de druppel om te breken. Roelse zei daarover in het interview: ,,Het is heel eenvoudig. Als de hele bevol king een frietkraam wil, dan moet je toch niet aankomen met plannen voor een viskraam." Roelse ging schuiven Oud-wethouder Marcel Steketee (ex-DTV) reageerde na publicatie verontwaardigd. Hij vertelde dat de plannen voor verkoop van Herrijst juist afkomstig waren van Roelse. Hij wees er ook op dat de toenma lige fractievoorzitter van DTV de verkoop in november 2019 nog tij dens een debat in de gemeenteraad had verdedigd. Volgens hem ging Roelse echter schuiven toen de weerstand in Westkapelle tegen verkoop massaler werd. Steketee verwees naar de oud-wethouders Arie Schot (SGP/CU) en Bert van Halderen (VVD) die desgevraagd Vanwege het mooie weer wordt dit pinksterweekend gerekend op grote drukte. Om te voorkomen dat het te druk wordt, nemen de ge meentes op voorhand maatregelen. In Domburg worden de Ooststraat, Markt en Weststraat afgesloten. De gemeente maakte dat gisteren be- bevestigden dat de DTV-voorman met het idee kwam voor verkoop. Roelse op zijn beurt erkent vol mondig dat hij vorig jaar in een co- alitieoverleg het idee voor verkoop van Herrijst aandroeg. ,,Maar dat was na uitvoerig overleg binnen de fractie." Hij benadrukt dat het geen soloactie was. „Wij hadden toen het idee dat verkoop van het ge bouw en de garantie dat het achter ste deel beschikbaar zou blijven Van standpunt veranderen is niet schuiven, maar luisteren naar wat de mensen willen voor de verenigingen, op steun kon rekenen binnen de gemeenschap. Toen echter bleek dat daar geen draagvlak voor was, hebben we onze visie bijgesteld. Dat is niet schuiven maar luisteren naar wat de inwoners willen." De naweeën van de politieke cri sissen zullen nog wel een tijd merkbaar zijn in Veere. Niet voor niets adviseerde formateur Wouter van Zandbrink maart dit jaar nog dat alle partijen er goed aan doen de pijnpunten van de coalitievorming met elkaar uit te praten. Tijdens de vergadering van don derdag lieten de raadsleden echter zien dat ze bereid zijn samen te werken. Ze beslisten samen dat winterkamperen op de minicam- pings mag hoewel ze daar een week geleden nog verschillend over dachten. kend na overleg met de onderne mersvereniging OBD. Vlissingen kondigde in een tweet extra bewa king op de stranden aan. Ook zijn er extra fietsparkeerplekken gecreëerd om te voorkomen dat mensen met De Veerse raadsfracties lieten don derdagavond via een motie una niem weten dat eind dit en begin volgend jaar minicampings open mogen zijn. Op die manier kun nen ze wat extra verdienen nu ze door de coronacrisis hard zijn ge raakt. Wethouder Chris Maas gaf hun fiets aan de hand door de stad lopen. Ook in de kustkernen Oostkapelle, Veere en Vrouwenpolder verwach ten de gemeente en de plaatselijke ondernemersverenigingen een wel aan dat de gemeente die vrij stelling nog wel moet regelen. De Visser: ,,Ik hoop dat daar geen maanden mee gemoeid zijn omdat Als we in september pas weten dat we echt open mogen, hebben mensen al andere plannen ik de potentiële klanten snel op de hoogte wil stellen. Als het pas in september geregeld is, dan is het waarschijnlijk te laat. Dan hebben ze mogelijk al andere plannen." De onderneemster zegt dat er 'ab- grote toeloop van bezoekers. In deze kernen is het vooraf treffen van verkeersmaatregelen voorals nog niet nodig, aldus de gemeente. Wordt het echter in een of meer dere plaatsen wel te druk dan sluit de gemeente ook daar de centrum gebieden af en mogelijk ook de kustparkeerplaatsen. Rondweg Koudekerke Om bezoekers te informeren wor den er tekstborden geplaatst bij de Wilgenhoekweg, Eeperkweg en bij de rondweg Koudekerke. Dit zijn de drie drukste toegangs wegen richting de kust. De borden herinneren de bezoekers eraan om voldoende afstand te houden. Ook zet de gemeente de corona-coaches in. soluut' een markt is voor winter kamperen op de Walcherse mini- campings. ,,Elk jaar krijg ik verzoe ken van mensen die niet weten dat we vanaf half november tot maart dicht zijn." Maar ze weet ook zo goed als zeker dat een deel van de mensen die ze dit voorjaar moest teleurstellen, omdat haar bedrijf dicht was, ook interesse heeft in een verblijf in de winter. ,,Veel van onze Duitse gasten komen voor de frisse lucht en de ruimte." Kees Mesu van de Vereniging van Kampeerboeren (Vekabo) is ook blij dat er eind dit jaar mogelijkhe den zijn om gasten te ontvangen. ,,Ik heb er alle vertrouwen in dat we deze winter vooral veel Duitse gasten kunnen ontvangen. Want die willen ook graag in die periode hier zijn." VLISSINGEN Wijkcentrum de Burgerij in de Vlissingse wijk Paauwenburg gaat maandag 1 juni weer open. Met maximaal twee activiteiten per dag en maximaal dertig mensen bin nen. En iedereen moet aanbel len en een presentielijst teke nen. Wim Meulmeester, voorzitter van de vrijwilligerstichting die het wijkcentrum runt, is blij. Om de hervatting van inkom sten, en om de Paauwenburgers en gebruikers van het wijkcen trum weer te bedienen. Enige tijd terug liet de stichting een noodkreet horen, omdat de huur en vaste lasten doorliepen en er geen geld meer binnen kwam. Brabantse Wal zaterdag 30 mei 2020 Kou is nog niet uit Veerse lucht WA VLISSINGEN Dat ze blij zijn dat de Vlis- singse bioscoop CineCity vanaf maandag (tweede pinksterdag) weer open mag, laten de medewerkers kleurrijk weten. Op een raamaf- fiche over de hele voorgevel worden mensen welkom geheten. De leus 'Veiliger dan ooit, welkom als altijd' herinnert bezoekers er niet alleen aan dat ze weer naar de film kunnen, maar ook dat ze de coronamaatregelen in acht moeten nemen. Door de ene deur (rechts) naar binnen en door de andere deur (links) weer naar buiten onder meer. Filmklanten moeten zich in de bioscoop natuurlijk aan routes en de 1,5 meterregels houden. Maar bioscoopbezoek moet ook een ontspannen uitje blijven, heeft communicatie medewerker Esmay Gunter willen symbolise ren met de enorme raamposter. Het enorme 'schilderij' bestaat overigens uit stickers, die zijn aangebracht door ontwerpbureau Zicht baar. Strand en zee mogen niet massaal wor den bezocht, maar blijven voor Vlissingers dichtbij als ontspanningsmogelijkheid. En in een tijd dat er geen grote reizen of festivals kunnen worden bezocht, kun je nog wel weg dromen in 'andere werelden, culturen en erva ringen' in de bioscoop, stelt Gunter. FOTO LEX DE MEESTER De politieke crisis in Veere blijft nasudderen. Zeker als wethou der Adri Roelse (DTV) iets zegt of doet kan hij erop rekenen dat voormalige bondgenoten elk woord wegen en, zo nodig, van commentaar voorzien. Emile Calon Westkapelle De Domburgse hoofdstraten zijn het pinksterweekeinde afgeslo ten voor het doorgaande ver keer tussen 11.00 en 23.00 uur. Vlissingen zet extra bewaking in op de Walcherse stranden tij dens de avonduren. Zij gaan mensen wijzen op de landelijke richtlijnen rondom het corona virus. Domburg -Adri Roelse (DTV) Joyce de Visser van minicam- ping De Visser in Zoutelande is blij dat de Veerse gemeente raad groen licht heeft gegeven om komende winter minicam- pings open te stellen. Ze hoopt dat de gemeente snel alles re gelt zodat ze haar gasten een seintje kan geven dat ze ook tussen 15 november en 1 maart van harte welkom zijn. Zoutelande -Joyce de Visser Het toezichthoudend bestuur van Samenwerkingsverband Brabantse Wal VO zoekt een info: swvbrabantsewal.nl/bestuur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 38