Project Timmerfabriek: uitstel, maar geen afstel Kies voor het Flexpakket 4 Provincie werkt aan investeringsplan voor Zeeuwse ondernemers Net als de horeca hebben vakantie parken, campings, hotels en pensi ons een flinke tik gehad in de afge lopen drie maanden. Door de lock- down vielen bijna alle inkomsten weg. Parken en campings mogen sinds eind april weer onder voor waarden gasten ontvangen. In aller ijl hebben ondernemers hun terrein en voorzieningen aangepast aan de 1,5 metersamenleving. Maar bedrijven gaan door de be perkingen bij lange na nog niet hun vertrouwde omzet halen. Het toeris tisch bedrijfsleven overleeft de coro nacrisis vooralsnog door noodsteun van het kabinet en het verhogen van bankkredieten. Gedeputeerde Sta ten zijn echter bang dat bedrijven vanwege kredietaflossingen (op ter mijn) minder gaan investeren, schrijven ze in een brief aan Provin ciale Staten. ,,En zonder investerin gen wordt de toeristische sector minder vitaal." Daarom onderzoekt de provincie hoe ondernemers na de crisis kun- nen worden geholpen met nieuwe plannen. Dat gaat vooral om krediet voor innovatieve en duurzame ideeën. Overigens zijn banken nog steeds bereid om goede plannen te financieren, bleek vorige week tij dens een webinar met twee deskun digen van de Rabobank en ABN Amro en 40 ondernemers in het Zeeuwse toerisme. De provincie gaat tevens na of het Fonds Verblijfs- recreatie Zeeland voor de totale toe ristische sector beschikbaar kan ko men. Ook wordt gewerkt aan een marketingcampagne om Zeeland als vakantieregio nog beter aan te prij zen. Zelfheeft de provincie tot nu toe 2 miljoen euro vrijgemaakt om on dernemers te ondersteunen. Dat geld is deels al gespendeerd aan het coachingprogramma SOS Dockwize (350.000 euro) en het uitbreiden van de subsidieregeling Zeeland Finan cial Matching (316.500 euro). SOS Zonder investeringen wordt de toeristische sector minder vitaal Dockwize is een succesnummer. Ruim 100 ondernemers laten zich adviseren hoe ze hun bedrijf renda bel kunnen houden onder de gel dende corona-beperkingen. Van de 2 miljoen euro is nog ruim 1,3 miljoen in kas, maar gedepu teerde Jo-Annes de Bat (economie) liet eerder al weten dat de provincie indien nodig nog dieper in de buidel kan tasten. Voor de zwaar getroffen cultuursector komt de provincie binnenkort met een plan voor een cultuurfonds. Daarnaast bekijkt ze of er bovenop de landelijke steun maatregelen extra hulp nodig is voor winkels en horeca in de steden Vlis- singen, Middelburg, Terneuzen, Hulst, Sluis, Zierikzee en Tholen. Een ander aandachtspunt is de ar beidsmarkt en dan specifiek de om scholing van werkloos geraakte Zeeuwen en uitwisseling van perso neel tussen bedrijven en economi sche sectoren. Provinciale Staten krijgen in de 'zomerbrief van GS uitgewerkte voorstellen te zien. Claudia Sondervan Vlissingen Team4Real vormt met Bouwgroep Peters en hotelontwikkelaars Peter Bommeljé en Michel Kloeg de Timmerfabriek bv die van de Tim merfabriek een themahotel met ruim zestig appartementen wil maken. De vergunningen zijn, na jaren gesteggel over bouwkundige ingrepen in het rijksmonument, sinds januari definitief. Toen is af gesproken dat de verkoop in juni zou worden afgerond tussen de gemeente Vlissingen en Timmer fabriek bv. Team4Real heeft zelf ook last van de coronacrisis. De ontwikke laar is betrokken bij diverse nieuwe projecten zoals het voor malige Scoopgebouw in Middel burg dat verbouwd wordt tot City hotel Wood en de uitbreiding met veertig kamers van hotel-brasserie Katoen in Goes, en eerder bij hotel Kaap West in Westkapelle. Door de economisch onzekere tijden zijn kopers van die appartementen terughoudend om hun geld te be leggen in (recreatief) onroerend goed. Uitstel van betaling Maar vooral een grote private be legger in het Timmerfabriekpro ject is belangrijk. Hij (een naam wordt niet genoemd) heeft na drukkelijk verzocht om enkele maanden uitstel omdat zijn huur ders vragen om uitstel van beta ling en dat problemen met zijn geldstroom geeft. ,,Hij trekt zich, naar zeggen van De Timmerfa briek BV (Team4Real) geenszins terug, maar vraagt om wat meer tijd", staat in de informatiebrief die naar de gemeenteraad is ge stuurd. Partner en medeoprichter van Team4Real Joeri Beekman beves tigt dat het uitstel geen afstel is. De voorbereiding voor de verkoop van de hotelkamers en appartementen is gaande, zegt hij. ,,Door het uit- Door het uitstel is het begin van de bouw een of twee maanden vertraagd stel is het begin van de bouw een of twee maanden vertraagd. Maar eind september, oktober gaan we beginnen." De gemeente gaat akkoord met het uitstel tot 1 september. Wel wil de gemeente het renteverlies op de koopsom vanaf 1 juni vergoed heb ben. En Timmerfabriek bv moet per mei weer maandelijks de op tievergoeding van 5000 euro per maand betalen, tot het gebouw daadwerkelijk hun eigendom is. Volgens de gemeente zijn er ver der geen tekenen dat de coronacri sis tot op dit moment gevolgen heeft voor de voortgang van pro jecten in het Scheldekwartier. BOEi Timmerfabriek bv werkt sinds 2017 aan een nieuwe toekomst van de oude fabriek van de vroegere Scheldewerf, nadat een eerdere poging tot hotelontwikkeling door Martin Dekker, Jack Kloosterboer en Jan Pieter Lokerse mislukte. Acht jaar geleden wilde specialist in herontwikkeling en exploitatie BOEi uit Amersfoort de Timmer fabriek kopen. Hun bod wees de gemeente af omdat Vlissingen dacht meer voor het fabrieksge bouw te kunnen krijgen. BOEi rondde wel een restauratie van het gebouw af en was uitbater van de Timmerfabriek via evenementen organisator Louk Peperkamp. Hij leverde per april dit jaar de sleutel in om zich te richten op de Las- loods als evenementenlocatie. internet tv bellen mobiel eerste 6 mnd. vanaf gratis upgrade delta.nl/flex DELTA zaterdag 30 mei 2020 GO Toerisme krijgt duwtje in de rug Wat is er naast de noodhulp van het kabinet nodig om de om vangrijke Zeeuwse toeristische sector er bovenop te helpen? De provincie komt binnenkort met een plan dat ervoor moet zorgen dat toeristische bedrijven kun nen blijven investeren. Ze wil zo voorkomen dat het bergaf waarts gaat met het Zeeuwse toerisme. Frank Balkenende Middelburg -Gedeputeerde Staten Dwarsdoorsnede van het beoogde hotelinterieur van de Tim merfabriek. FOTO LOKERSE ARCHITECTEN De ontwikkelaar van de Tim merfabriek krijgt drie maanden uitstel voor de overdracht van het gebouw. Door de coronacri sis houdt een belangrijke inves teerder de vinger op de knip. Maar Team4Real uit Zierikzee verzekert dat de investeerder over de brug gaat komen. Uit stel wordt geen afstel. -Joeri Beekman Even erop Tijd om erop uit te gaan en te genieten van al het moois dat Zeeland te bieden heeft? Dan zetje gewoon uit watje even niet nodig hebt. Met het Flexpakket zet je aan wat jij wilt, en zet je uit wat je niet nodig hebt. Wil je bijvoorbeeld wat minder zenders of nog sneller internet, dan regel je dat gewoon maandelijks zonder extra kosten of gedoe. JW p/mnd

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 36