c* Machtig m mooie I mondkapjes Vooral aan de kust lopen reserveringen in horeca in rap tempo op Tijdgravers in de schijnwerpers Glaszetter Angelo Boonman Een mondkapje duur? Nou dan maken we ze zelf, bedachten Farida, Ladan en Zahraa (vlnr). De drie vrouwen, die in het asielzoekerscentrum in Middelburg wonen, hebben voor alle 302 bewoonsters een mondkapje gemaakt. Met sterren, stippen of vogeltjes. Machtig mooi! Film over Koninklijk Zeeuws Genootschap der Wetenschappen is in het weekend grensrechter in het betaald voetbal Bij Beachclub Perry's aan de Brou- wersdam stromen de reserveringen binnen. ,,Elke 5 minuten gaat de te lefoon wel", zegt eigenaar Walter Bien. ,,Dat begon al direct nadat Rutte had gezegd dat de horeca weer open mocht. Ook de rest van de week heb ik al aardig wat reser veringen staan." Hoewel Bien en zijn team dolgraag aan de slag wil- len, vinden ze het ook spannend. ,,De pinkstermaandag is misschien niet de ideale dag. Iedereen is vrij en het wordt topdruk." Die mening delen zijn collega's. ,,Het is dubbel", zegt Mark van Beers van dijkpaviljoen De West kaap in Westkapelle. Natuurlijk wil hij open, maar hij vreest de drukte. Ook hij zit maandagavond volledig vol. De rest van de week heeft hij nog wel plek. ,,Het is afwachten wat je gasten doen. Houden die zich aan de regels?" Van Beers merkt nu al dat men sen op allerlei manieren reserverin gen proberen te maken voor meer dan 10 personen. ,,Dan zeggen ze: maar dat is familie, hoor. Dat kan wel zijn, maar je bent pas een huis houden als je onder een dak woont. Los daarvan kunnen wij in deze si tuatie nu maximaal zes personen aan een tafel kwijt." Ook Maartje Kastelein van BlVd in Vlissingen is benieuwd hoe haar gasten gaan reageren als ze 'nee' moet verkopen. Of even buiten moeten wachten. ,,Je wil niet dat er op de boulevard een rij ontstaat", zegt mede-eigena resse Kastelein. Klokslag 12 uur mag de horeca maandag weer open. Na elf weken gedwongen sluiting vanwege het coronavirus. Zelf een tafeltje uit zoeken is er niet bij. Zomaar bin nenlopen ook niet. Bij Perry's ont vangen ze hun gasten onderaan de loopbrug die naar het strandpavil joen leidt. Vanaf daar begeleidt het personeel de gasten naar een tafel tje. Min of meer hetzelfde gaat het bij brasserie BLVD in Vlissingen. Ook daar zitten ze maandag- avond zo goed als vol. „Alleen op het terras heb ik nog plek. Maar met buiten reserveren ben ik nu nog te rughoudend", zegt mede-eigena- Het is afwachten wat je gasten doen. Houden die zich aan de regels? resse Maartje Kastelein. ,,Waar je normaal als het druk was tegen je gasten kon zeggen: neem maar plaats aan de bar, heb je nu die ruimte niet en ben je aangewezen op je terras." Hoe anders is de situatie in Goes en Middelburg. Bij De Vriendschap in Middelburg is nog volop plek. Vier reserveringen heeft Axl Paez vrijdagmiddag genoteerd. ,,Ik had het drukker verwacht", zegt hij. ,,Misschien dat veel mensen op het laatste moment reserveren." Bij res taurant Hector aan de Grote Kade in Goes zitten ze inmiddels halfvol. ,,Veel mensen aarzelen nog", zegt bedrijfsleidster Laura Vuik. Ook Vuik merkt dat de regels nog altijd voor onduidelijkheid zorgen. En niet alleen voor de gasten die willen tafelen. ,,Ook voor ons is dat lastig. Het RIVM zegt dit, Konink lijke Horeca Nederland dat. Vaak is het tegenstrijdig. Bovendien veran deren de regels bijna dagelijks. Dat maakt het soms knap lastig. Desal niettemin hebben we enorm veel zin om weer aan de slag te gaan." 1% I zaterdag 30 mei 2020 I pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl m ZEELAND 11 FOTO LEX DE MEESTER ZEELAND5 ZEELAND9 Restaurants zitten maandag vol Aardig wat Zeeuwse restaurants zitten op pinkstermaandag vol. Vooral aan de kust zien horeca ondernemers het aantal reserve ringen in rap tempo oplopen. Ter wijl in steden als Middelburg en Goes in veel gevallen nog volop plek is. Wordt het druk of niet? Timo van de Kasteele Vlissingen - Mark van Beers, De Westkaap

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 33