Wo Te koop: gietijzeren staanders van het oude Utrecht CS Toiletten campings open voor dagrecreant 2 MAIKEL HARTE NU EVEN NIET Column Heerlijk, er komt steeds meer ander nieuws dan corona op de voorprogramma's en in de journaals. Deze week was de wolf groot nieuws, want de wolf rukt op en dat zorgt voor paniek. De wolf werd een jaar of vijf gele den voor het eerst weer in het noorden gezien, maar via de Ve- luwe is hij afgezakt naar het zui den en inmiddels heeft hij zich in Brabant tegoed gedaan aan de schapen van een hobbyboer. Het beest was de Maas overgezwom men. Hij had zich verder vergre pen aan een veulentje en hij was 's ochtends om half zes gesignaleerd in het centrum van Heusden. Het is een kwestie van tijd of we staan in de Zeeuwse polders oog in oog met een wolf: is het niet vanuit Brabant dan is het wel via België. niet meer op berekend, dat er zo'n roofdier rond kan lopen. We zijn zo gewend aan onze veilige huizen met aangeharkte tuintjes en aan de bossen met paden waar je niet vanaf mag wijken, een dergelijk gevaar kennen we helemaal niet. Allerlei biologen kunnen dan wel zeggen dat het beest schuw is, dat het voornamelijk 's nachts jaagt en bang is van mensen, ik ben er toch niet helemaal gerust op. Het zal maar in je achtertuin staan. Vroeger werd er voor gevaar ge waarschuwd in de vorm van ver halen en sprookjes. Moet ik voor m'n kinderen Roodkapje weer van stal halen? Dat ze straks niet meer alleen door het bos mogen, omdat daar de Grote Boze Wolf woont? Het lijkt misschien vergezocht, maar laat je je kind door een pol der fietsen als je weet dat er een wolf rond kan lopen? Het is nu nog een ver-van-ons-bedshow, we hebben met andere problemen te dealen. Ergens kwamen die twee pro blemen toch samen van de week. Ik zag woensdagavond een jonge meid met een mondkapje op rich ting de Braakman fietsen. Ik kon het niet laten om het zachtjes te zingen: zeg Mondkapje waar ga je hene, zo alleen Moet ik voor mijn kinderen straks weer Roodkapje van stal halen? DE STELLING Vandaag: Restaurant of terras mijd ik voorlopig nog 442 stemmen Eens Toos Henk Oneens Paul Kusters EVEN EEN STUKJE KRANT ZONDER &E NAAM Grens met België weeropenvoor familiebezoek Kinderen geven tasje cadeau VLISSINGEN Man (27) met inbrekerstuig vast Ongeveer twintig zijn het er, sinds 2009 bij de SGB verplaatst van hoekje naar hoekje. Jaren waren er plannen om de staanders te gebrui ken bij de herbouw van de perron- kap. Maar er was één probleem. De overkapping was niet com pleet vanuit Utrecht verhuisd. Het dak kwam nooit in Goes aan. Naar verluidt omdat het demonteren te veel tijd kostte en het dak daarom maar rigoureuzer naar beneden werd gehaald. ,,We kregen dus wel heel veel ijzer", zegt Reinier Zondervan van de SGB. ,,Maar daar konden we de overkapping niet van herbouwen. We wilden daarom een ander dak maken, tot er iets anders op ons pad kwam." Dat was een enorme hal van een oude treinenfabriek in Rotterdam, die ook nog als tramremise had ge diend. In delen kwam die naar Goes als vervanger van de Utrechtse over kapping. ,,We hebben gekeken ofwe in Hoedekenskerke nog iets met die staanders konden. Onze eindpunt voorziening De Buffer krijgt een grote make-over. Maar daar waren ze niet nodig. Dus die zuilen bleven hier maar liggen." Niet alleen liggen ze te verstoffen. Ook de SGB kan wel wat geld ge bruiken nu het voorseizoen de mist in ging vanwege de corona-uitbraak. ,,We hebben flinke omzet gemist", zegt Zondervan. Met de verkoop van de staanders hoopt de stichting wat gaten te kunnen dichten. Sinds gisteren worden ze op inter net te koop aangeboden. De vraag prijs is flink: 2100 euro per stuk. Zondervan verwijst naar het Ber- lijnplein in Utrecht, waar een ander deel van de perronkap wél is her bouwd. ,,Er is daar een soort marktplaats van gemaakt. Zulke dingen doen het ook mooi als tuinaankleding. En ik kan me voorstellen dat een architect het in een project kan verwerken." MIDDELBURG Campings en va kantieparken mogen in het pink sterweekend hun toiletruimten ook openstellen voor dagjesmensen. De Veiligheidsregio Zeeland (VRZ) staat dat toe tussen acht uur 's mor gens en acht uur 's avonds. Door de voorspelde massale komst van dag recreanten verwacht de VRZ dat de toiletvoorzieningen bij de stranden en in recreatiegebieden ontoerei kend zijn. ,,We verwachten forse drukte. Dan kun je het niet maken dat er maar beperkt toiletvoorzie ningen zijn. We krijgen nu al signa len dat het in recreatiegebieden en bij stranden snel een smerige boel kan worden als mensen in de open lucht hun behoefte gaan doen", zegt VRZ-voorzitter Jan Lonink. Normaal gesproken bieden hore cazaken soelaas, maar die zijn zater dag, zondag en maandagmorgen nog dicht. Of zij hun toiletten be schikbaar stellen aan dagjesmensen is aan de horecaondernemers zelf. Sinds gisteren mogen recreatiebe- drijven tot 75 procent en vanaf 1 juli hun totale aantal slaapplaatsen ver huren. Volgens Lonink is dat geen punt van zorg omdat de boekingen nog achterblijven. Circa de helft van het aantal bedden in de verblijfsre- creatie is dit weekend verhuurd. De VRZ volgt de verkeersdrukte met een app. Wordt het ergens te druk dan kan worden besloten par keerterreinen aan de kust te sluiten. De Westerscheldetunnel zal dit weekeinde niet tolvrij zijn om een deel van de dagrecreanten naar Zeeuws-Vlaanderen te dirigeren. Daar zal voldoende ruimte op de stranden zijn omdat de grens met België pas 8 juni opengaat. Maandag om 12.oo uur opent de horeca. Die moet zelf regelen dat gasten voldoende afstand houden. In horecazaken mogen maximaal 30 mensen zijn, maar die moeten daar voor wel hebben gereserveerd. ZEELAND 1 zaterdag 30 mei 2020 Daar zijn we natuurlijk helemaal Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik ga me laten testen op corona MIDDELBURG Familiebezoek over de grens is vanaf zaterdag weer toegestaan. Dat heeft de Belgische minis ter van Binnenlandse Zaken Pieter De Crem gisteravond laten weten. Sinds 20 maart zijn de grenzen in Zeeuws- Vlaanderen rigoureus af gesloten. Alleen mantel- zorgers, schoolgaande kinderen of grensarbei ders met een ontheffing worden doorgelaten. Voor familieleden aan weerskanten van de grens, is contact al twee maanden lang alleen digi taal mogelijk. De grens controles lopen sowieso nog tot 8 juni door. 'S-GRAVENPOLDER Een tasje met een zelfge schreven kaart en een cakeje. Kinderen in 's- Gravenpolder delen ze uit. Een gebaar om te laten weten dat er aan de mensen wordt gedacht die wat extra aandacht verdienen of gewoon om te bedanken. Het is een initiatief van vrijwilligers organisatie Zeeuwse handen in het dorp. Zij hebben op basisschool De Linden en de Koningin Julianaschool de tasjes uitgedeeld aan de kinde ren die zelf iemand uit mochten kiezen om het aan cadeau te doen. Ba sisschool De Rank kon om organisatorische re denen niet mee doen. Agenten hebben in de nacht naar vrijdag op de Sportweg in Vlissingen een 27-jarige man zon der vaste woonplaats aangehouden omdat hij inbrekersgereedschap in zijn auto had. Op de parkeerplaats aan die straat zagen agenten rond 01.00 uur een man en een vrouw in een auto zitten. Ze besloten de auto daarop te con troleren. Bij het aan spreken roken de agen ten een wietlucht. De man bleek een zakje hennep in bezit te heb ben. Toen de agenten verder keken in de auto troffen ze inbrekersge reedschap aan. Dat is in beslag genomen. Perron 9 op het Berlijnplein in Utrecht. foto marnix schmidt Ooit waren ze een markant on derdeel van Utrecht Centraal Station, de gietijzeren staanders die de perronkap droegen. Meer dan een eeuw deden ze hun werk. Nu verstoffen ze bij de Stoomtrein Goes-Borsele, die ze daarom verkoopt. Michiel Bouwman Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2