Het is leeg zonder jou. s°n MEDIA CULTUUR 29 in een musical heb gespeeld. IJdel? Nou, er staat een hoop shit in, als je dat ijdel noemt... Die ellende is wel een ding in mijn leven. Het is goed om je verhaal te vertellen. Zoals ik het ook fijn vindt om dat van ande ren te lezen. Die boeken van Wim Kieft las ik in de kliniek. Deel twee gaat over zijn terugval. Dat heb ik ook gehad. Het houdt me scherp er over te lezen en ook te luisteren naar mensen die fouten hebben gemaakt. Ik wilde Marcel meenemen naar meetings van de Anonieme Alcoho listen (AA) en Narcotics Anonymous (NA), maar dat kon natuurlijk niet.'' ,,De tijd die ik niet meer terug kan krijgen. Acht, negen jaar zijn groten deels verloren. De pijn en het ver driet die ik mijn gezin en familie heb aangedaan heb. Ik was er niet. Het gebruiken begon met een a twee keer per week, ging naar drie keer en naar Via Instagram zoeken dealers af en toe nog contact. 'Ik heb een nieuwe nummer hè', staat er dan dagelijks drie, vier gram. Het was zo erg dat zelfs de dealer zei: hallo, ik ben net geweest. Ik werd paranoïde en functioneerde niet meer. Mijn vrouw zei: waarom doe je het? Ik zei: ik moet een show maken. Het is om inspiratie op te doen. Alle grote ar tiesten doen het. Je hebt te maken met stress, het moeten presteren. Maar weet ik nu: dat gaat veel beter zonder drugs en drank. Niama is wel gebleven, hè. Ik heb echt een engel.'' ,,Samen met mijn moeder. Ze kreeg mij op haar zeventiende, kwam an derhalf jaar daarna naar Nederland. Mijn vader was hier toen al een paar jaar. Van hem heb ik het muzikale, het entertainment. Maar hij had ook een andere kant. Hartproblemen, werd afgekeurd. En dronk, steeds meer. Ook dat heb ik van hem. Hij had een boze dronk. Niet slaan, wel schelden. Pas de laatste drie jaar van zijn leven, durfde ik hem aan te spre ken op zijn gedrag. Een jaar voor zijn dood - in 1994 - gingen ze scheiden. Mijn moeder en ik zijn twee handen op één buik. Mijn droom was altijd: een huis voor haar te kopen. Dat heb ik gedaan, al zegt ze nog steeds: het is jouw huis.'' ,,Het is onvoorwaardelijke liefde. Wederzijds. Toen zij een psychose kreeg na de bevalling van onze eer ste, kende ik haar amper terug. Het was zo weird. Ik heb zelfs de crisis dienst moeten bellen. Ik was op zoek naar oplossingen, zoals Niama dat bij mij ook deed. Ze is altijd achter, naast en voor me blijven staan, terwijl ik de boel heb belogen. Ik denk dat ik voor een paar ton vergokt en gebruikt heb. Natuurlijk kom je dan in de fi nanciële problemen, want ik begon ook aan het spaargeld. Gelukkig ben ik op tijd gestopt.'' ,,Ik ga nog steeds naar meetings van de NA en AA. Ben gaan sporten en bewuster met voeding bezig. Via In- stagram zoeken dealers af en toe nog contact. 'Ik heb een nieuw nummer hè', staat er dan. Natuurlijk ga ik daar niet op in. Niama zegt regelmatig: Wat heerlijk om je weer terug te heb ben. Mijn leven ziet er nu zo anders uit. Als ik nu opsta, voel ik me vrij. Geen gelieg of stiekem gedoe.'' ,,Ik moet nog veertig shows spelen van mijn huidige tournee Waar was ik? Misschien gaat dat vanaf septem ber, al zie ik dat somber in. Eigenlijk zou ik dit najaar mijn jubileum vie ren: 25 jaar in het vak. Met 25 shows. Dat wordt hopelijk in mijn 26ste jaar. Ik had veel bedacht. Terugblikken op al die jaren, nieuw materiaal en een geweldig decor. Ik hoop dat we de draad weer oppakken, want optreden voor 30 man zie ik niet zitten.'' Zijn er ook dromen? ,,Een comedy in het Engels. Ik heb zoveel kansen gehad, maar door mijn gebruik is dat er nooit van gekomen. Londen, dat zou toch te gek zijn. En dan New York...'' We missen je! Hopelijk zien we elkaar snel weer. STUDIOS 62, Raysdaelk^( jyvaUSiLSW* zaterdag 30 mei 2020 PC Waar heb je de meeste spijt van? 44 Is zij de belangrijkste persoon in je leven? Is Niama de sterke vrouw achter de zo succesvolle man? Hoe ziet je leven er nu uit? Je tour ligt stil door de coronacri sis. Hoe zie je de toekomst? Najib, de biografie, door Marcel Langedijk is deze week verschenen bij Lebowski Publishers. MUSEUM-THEATER-MUSICA -CONCERT :ESTIVAL EVENEMENT - SPORT Najib Amhali is bijna twee jaar clean en droomt van een comedy- show in het Engels. FOTO MARCO OKHUIZEN Met dank aan alle samenwerkende partijen, www.bewaarjeticket.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 29