hh m plus tv gids MEDIA CULTUUR 27 Zangeres Emma Heesters (24) heeft op YouTube al miljoenen volgers, een Amerikaanse platendeal op zak, maar lanceerde gisteren pas haar eerste solosingle. Met Waar ga je heen kiest ze voor het Nederlands en niet voor de gemakkelijke weg. „Ik wil Nederland niet overslaan." worden. „Internationale fans snappen het Neder landse deel niet echt. En ook al zing ik nu in mijn moedertaal, over een jaar ga ik ook weer Engels doen. Eerst wil ik met mijn eigen muziek in Ne derland voet aan de grond krijgen.'' Songfestival Als dat eenmaal is gelukt kan ze haar internatio nale loopbaan mogelijk voorzien van een extra sti mulans op het Songfestival. Onlangs deed ze mee aan de special van Beste Zangers rond het liedjesfes tijn en haar eigentijdse versie van Net als Toen (Corry Brokken, 1957) was een schot in de roos. Dagelijks krijgt ze nog het verzoek of ze het liedje op Spotify wil zetten. Zien we Heesters ooit op dat Eurovisie-po dium? „Mij lijkt het echt heel leuk om daar ooit aan mee te doen. Ik vind die shows al tijd zo mooi in elkaar gezet." Geduld is op zijn plaats nu Jeangu Macrooy ook vol gend jaar Nederland vertegenwoordigt. Lachend: „Dan kan ik nog even aan me zelf werken, dan sta ik wat steviger op het podium. Met meer ervaring; alleen maar goed." Voorlopig richt Heesters zich op haar solocarrière, die ze gisteren af trapte met Waar ga je heen. „We hebben het nummer gemaakt in een Zoom-meeting. Ik had zin in een zomers liedje en dat is het ook echt geworden: een zomer avondnummer." Door de maatregelen rond het coronavirus kan ze helaas niet het podium op. „Zo raar! Al was ik het wel gewend. Toen we allemaal binnen moesten zitten, dacht ik: dit is precies zoals ik begonnen ben. Maar het was net niet meer alleen aan de keukentafel een video ma ken, ik mocht eindelijk het podium op. Het afgelopen jaar omschrijft Emma Heesters als een wervel wind. Goed, ze had al 1 miljoen volgers op YouTube, maar door haar deelname aan Beste Zangers schoot haar carrière in de tweede versnelling. Pa Olvidarte, het duet dat ze in het programma zong met Rolf Sanchez, stond maar liefst 21 weken in de Top 40. Daarna werd ook Loop niet weg, met Kris Kross Amsterdam en Tino Martin, een hit. Daardoor was ze het eerste kwartaal de meest succesvolle artiest in de Top 40. Heesters, geboren in 's-Gravenpolder, woont in Alkmaar samen met voetballer Wesley Hoedt, die na een avontuur in België weer meetraint bij zijn oude club AZ. Haar YouTubekanaal, vol covers van internationale hits, groeide geleidelijk. „Ik vond als klein meisje knutselen heel leuk. Toen ik 18 was, wilde ik weten hoe het werkte om een filmpje te editten." Mede dankzij haar tv-optredens staat de teller inmiddels op 2,2 miljoen volgers. Haar succesjaar begon bij Beste Zangers, waar ze enthousiast werd over Nederlandstalige muziek. Het is ook het programma dat Davina Michelle een ster in Nederland maakte. Haar versie van Duurt te Lang stond elf weken op 1 in de Top 40. ,,Ik ge loof dat iedereen zijn eigen pad heeft'', reageert Heesters op die vergelijking. ,,Toen ik vertelde dat ik mee zou gaan doen zei ie dereen: 'oh, dan gaat het bij jou net zo als bij Da vina'. Maar ik hoopte vooral dat een nummer uit de serie het goed zou doen in de Top 40 en dat mijn doorbraak in Nederland kon zijn." Ze scoorde weliswaar met covers op YouTube en samenwerkingen in Beste Zangers; uiteinde lijk wil Heesters met eigen muziek de hitlijsten bestormen. En ondanks een platencontract in Amerika wil ze dat eerst in eigen land meema ken. ,,Ik word hier zo warm ontvangen en vind het geweldig om veel op te treden. Als ik weer naar het buitenland ga, heb ik het idee dat ik Ne derland oversla.'' De keuze voor het Nederlands zorgt er wel voor dat het YouTubekanaal en de Nederlandse carrière van Heesters even twee verschillende werelden zaterdag 30 mei 2020 GO Media&Cultuu r Wervelwind Emma Heesters nu ook solo de hitlijsten bestormen Mark den Blanken M Emma Heesters heeft een nieuwe single. FOTO HYLKE GREIDANUS tournee. En ik zou nog wel eens een duet met Marco Borsato willen doen. Of met Andrea Bocelli. Ik heb natuur lijk Vivo per lei gezon gen in Beste Zangers, het lijkt me geweldig om een keer met hem samen te zingen. Geboren: 8 januari 1996 in 's-Gravenpol- der.. Woonplaats: Alk maar, woont samen met haar vriend Wes ley Hoedt. Voorbeeld: Jennifer Lopez. Droom: Een wereld-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 27