JOL Eindelijk weer les in de klas Zangeres Emma Heesters Vakantie in eigen land Katern Z wm Na Hemelvaart waarschuwde de Nijmeegse burgemeester Hubert Bruls, voorzitter van de 25 veilig heidsregio's in ons land, dat een 'zomer met heel wat beperkingen' dreigt als mensen massaal binnen steden, stranden en parken bezoe ken. Op die dag werden op diverse plekken strandjes en parken afge sloten ofleeggehaald, omdat de 1,5 meterregel er door drukte niet meer goed nageleefd kon worden. Experts benadrukken dat de 1,5 meter altijd het uitgangspunt moet zijn, maar dat een te starre benadering door ordehandhavers niet nodig is. ,,Ik wil niet zeggen dat overdracht buiten nooit plaats vindt, maar echt vele malen min der dan binnen'', zegt viroloog Louis Kroes van het LUMC in Lei den. ,,Er zal misschien een keer ^e- mand besmet worden. Maar snelle verspreiding van de pandemie vindt er gewoon niet plaats. Dat zou je als overheid toch moeten meenemen in je risicoafweging.'' Uv-licht Volgens virologen vervliegen vi rusdeeltjes in de buitenlucht veel sneller dan binnen, waardoor de kans op besmetting met corona bij kort contact tussen mensen een stuk kleiner is. Bovendien lijkt re cent onderzoek aan te tonen dat uv-licht virusdeeltjes die achter blijven op oppervlakken snel doodt. Waar de soep buiten misschien wat minder heet gegeten kan wor den, waarschuwt een groeiende groep virologen juist voor de geva ren van verspreiding van corona in slecht geventileerde binnenruim ten via aerosolen. Dat zijn kleine virusdruppeltjes die verder reiken dan de inmiddels beroemde 1,5 meter. De besmettelijkheid van aerosolen is nog niet keihard we tenschappelijk bewezen, het RIVM heeft er daarom ook geen beleid op gebaseerd. Toch vermoe den steeds meer experts dat de zwevende druppeltjes een rol spe len in de coronapandemie. Ze stel len dat er meer aandacht moet ko men voor ventilatie van bijvoor beeld gemeenschapshuizen, ker ken en sportscholen. a P4-7 Zeeland 2: commentaar Maar vanaf dinsdag is alles wel anders 'Songfestival lijkt me leuk' In Oostkapelle maken ze er het beste van Vandaag bij deze krant Nieuwsmedia Hoe groen zijn era-schoonmaakmiddelen? ca Koffietest (1): Dit zijnde lekkerste pads c-. Abortus'Verdriet gaat nooit helemaal weg' n Maakvanje dakterras een groene oase p, De handhaving van coronare- gels op stranden en in bossen en parken zou deze zomer wel wat minder streng mogen. Dat stelt een aantal virologen in ge sprek met deze krant. Besmet tingen met het coronavirus blij ken vooral binnen plaats te vin den, en niet in de vrije buiten lucht. Chris van Mersbergen Leiden aZEELAND2 Uit eten aan de Zeeuwse kust? Dan moet je snel zijn aZEELAND1 a P3 a P27 Stevige oostenwind pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,85 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging s 1688 5 5 5 5 47"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1