Vrouw rijdt rond met drugs en mes Nieks eert de grondlegger van De Afslag N 6 Supermarkten verhuizen STAAT DE MUTSE GOED? LEVEN IN CADZAND m W"5^H5Ls*i mg 1 <■- ^s**| s.-^Jb. -»v, i;l V- Een dubbeltje op z'n kant leek het te worden in de Terneuzense gemeen teraad. Maar dat was slechts schijn. Een ruime meerderheid van 24 te gen vijf stemmen ging donderdag avond akkoord. Zelfs de PvdA, die eerst tegen zou stemmen, ging over stag. Spannend was vooral of het aarzelende CDA mee zou gaan. Dat gebeurde, nadat wethouder Frank van Hulle aan CDA'er Paul Balcaen had toegezegd de Sasse bevolking direct bij de uitwerking van de plan nen te zullen betrekken. Uithollen De meeste oppositie kwam van de VVD, hoewel die partij wel deel uit maakt van het dagelijks bestuur van Terneuzen. VVD'er George Meij liet zich daar niets aan gelegen liggen. De verhuizing van de winkels zal het centrum van Sas van Gent (ver der) uithollen, stelde hij. Dat de su permarkten op de Sasse Poort naast kunstmestfabriek Rosier komen, is volgens hem ook een slechte zaak. De risico's worden opgezocht. Voorstanders, onder wie Jos Ver- durmen (TOP/Gemeentebelangen), zagen dat heel anders. Zij spraken van een mooi plan voor Sas van Gent, zeker omdat de gemeente di rect heeft geëist dat de oude winkel locaties opnieuw worden ingevuld. ,,Zo ver liggen de supermarkten straks ook weer niet van het cen trum", aldus de voorstanders. En er komt een nieuwe, korte fiets- en looproute naar bedrijventerrein Sasse Poort. Uit en te na onderzocht Over Rosier stelde wethouder Van Hulle dat uit en te na is onderzocht welke gevolgen de verhuizing voor de kunstmestfabriek heeft. Die zijn er volgens hem niet. Zelfs een uit breiding van het bedrijf is desnoods nog mogelijk binnen de milieu-ei sen. De lichten staan nu op groen voor de verhuizing van Lidl en Albert Heijn naar veel grotere vestigingen, maar er zal nog aardig wat water door het Kanaal Gent-Terneuzen stromen voordat ze zijn verkast. Zo moet het bestemmingsplan worden gewijzigd. Daar wordt volop aan ge werkt, meldde Van Hulle. Speciale aandacht zal de inbreng van de inwoners van Sas van Gent krijgen. De stadsraad was daar eer der behoorlijk kritisch over, hoewel die volgens de wethouder steeds is bijgepraat. Zo spoedig mogelijk zal een bijeenkomst worden belegd, be loofde Van Hulle. Of dat al voor de zomer zal zijn, kon hij niet zeggen. Dat zal afhangen van de ontwikke ling van het coronavirus. SCHOONDIJKE Een 34-jarige automobiliste die geen adres in Nederland heeft, kreeg in de nacht van donderdag op vrijdag in Schoondijke een rijverbod opge legd van 24 uur. Zij was onder in vloed van drugs. In de auto vond de politie ook nog twee zakjes hennep en een mes. Om ongeveer 01.45 uur reden de agenten over de Willemsweg in Schoondijke. Zij controleerden de auto van de vrouw en toen ze haar aanspraken, roken ze een wiet- lucht. De vrouw gaf aan geen Speekseltest liet sporen zien van cocaïne, amfetamine en THC drugs bij zich te hebben, maar bij het doorzoeken van de auto wer den twee zakjes hennep gevon den. Ook vonden zij een mes met daarop de restanten van (mogelijk) harddrugs. Uit onderzoek bleek dat zij ook nog een boete van 549 euro had openstaan. Deze boete heeft de vrouw betaald. Alle goederen zijn in beslag ge nomen en de vrouw moest een speekseltest ondergaan. Die liet sporen zien van cocaïne, amfeta mine en THC. De vrouw is meege nomen naar het bureau waar een GGD-arts een bloedmonster af nam. Dit monster wordt onder zocht. Als de uitslag binnen is, zal een officier van justitie een beslis sing nemen over de verdere afhan deling van de zaak. Iiek en Lidy Manneke open den De Afslag ruim twintig jaar geleden en realiseerden hiermee hun droom; het begon als een golfbaan, een kleine speeltuin en een loket voor snacks en ijs. De modeltreinenbaan kwam er later bij en het horecagedeelte breidde uit tot een geliefde locatie voor een hapje, drankje en menig feest. Niek Manneke overleed in 2006 op de veel te jonge leeftijd van 49 jaar. Lidy nam het over en nu staan Rob bert en zijn Louise (24) aan het roer. ,,We hebben speciaal een nieuwe naam gekozen omdat anders ieder een de zaak toch blijft associëren met mijn moeder", zegt Robbert. ,,Zij heeft na het overlijden van mijn vader de zaak draaiende ge houden en het uitstekend gedaan. Ze vindt het dan ook jammer dat de coronacrisis ervoor heeft gezorgd dat ze geen afscheid kon nemen van de vaste gasten." Stoer Amerikaans Het stel heeft al de nodige horeca- ervaring en heeft veel zin in het nieuwe avontuur. ,,Wij hebben een aantal nieuwe ideeën die we willen toepassen"zegt Louise. ,,We heb ben een stoer Amerikaans concept bedacht; er staan straks veel ham burgers op de kaart, van vlees of vis, vegetarisch, voor kinderen en ook heel luxe burgers. Zo hebben we een burger spareribs, zalmburger of met scampi's en daarnaast diverse lunchbroodjes. Onze pannenkoe ken, wafels en kindergerechten blijven uiteraard en friet is er straks in twee soorten: gewone of van zoete aardappel." Voor Robbert staat één ding voorop: ,,Iedereen is welkom. Van jong tot oud. Volwassenen die hier komen eten en (klein)kinde- ren meebrengen, kunnen hier rus tig zitten lunchen of dineren. Ter- wijl zij eten, kunnen de kinderen gratis de speeltuin in." Nieuw is nu ook de mogelijkheid om op het ter rein van de midgetgolfbaan te pick nicken. ,,Dit bieden we aan in ver band met de coronabeperkingen. De baan is groot genoeg om een leuk plekje uit te zoeken en toch af stand te houden. We maken een picknickmand, compleet met een leuk kleed om op te zitten." Tijde lijk is het gebruik van de golfbaan voor iedereen die een picknick mand bestelt, gratis. Mocht dit een groot succes worden, dan wordt die periode verlengd. Nog genoeg plannen Nieks houdt zich streng aan de co ronamaatregelen. Robbert: ,,Wij hebben geen pijltjes op de vloer, maar door een andere opstelling van de tafels en gericht geplaatste bloembakken hebben we looppa den gemaakt. Als onze gasten ook een beetje meewerken, komt het helemaal goed." Het stel heeft nog genoeg plannen voor Nieks, maar zit eerst even de coronacrisis uit. De wegwijzers naar de uitspanning zijn inmiddels aangepast. De Afslag is aangepast naar Nieks. Maandag heropent Nieks de deuren, met een volledig gerenoveerde midgetgolf- baan. Robbert: ,,Welkom bij Nieks, de droom van mijn vader." zaterdag 30 mei 2020 Sas wacht make-over van jaren VL r* »e._ Al SSnEMi ^r'| H IW ■ilKJIII i, BKiV ■a I s «mi CADZAND Het was vroeger een bekende vraag: Staat de mutse goed? Hoe het was met de 'mutse' van de Cadzandse dracht is te lezen in het gelijknamige boek van Frans Meij- aard en Jenny Roosendaal over het leven in het westen van Zeeuws-Vlaanderen eind ne gentiende, begin twintigste eeuw. Naast smakelijke verhalen over werk, onder wijs, sport, spel en het smokkelen in de streek, is er veel aandacht voor de Cadzandse kleder- dracht. Hierbij konden de auteurs terugvallen op de kennis van Marietje van Dale uit Cad- zand. Ook voor de leden van de 'Stichting Be houd van de Cadzandse dracht' was haar ken nis van onschatbare waarde. Daarbij hoorde ook het opmaken en opzetten van de bekende karkassemutsen. Het eerste exemplaar was dan ook voor Marietje (links). Het boek is te koop bij de plaatselijke boekhandel, Museum Huis 1912 en Drukkerij Durenkamp. foto anne hana De kogel is door de kerk: de twee supermarkten in hartje Sas van Gent mogen verhuizen naar be drijventerrein Sasse Poort. Nieuwe sociale huurwoningen en koopappartementen komen op de voormalige winkellocaties. Sas van Gent zal er over drie, vier jaar anders uitzien. Harmen van der Werf Sas van Gent Uitspanning De Afslag in Bres- kens heeft nieuwe uitbaters. Rob bert Manneke (25) neemt de mid- getgolfbaan met speeltuin en ho reca, die zijn overleden vader Niek ooit begon, over en eert diens levenswerk met een nieuwe naam voor de uitspanning: Nieks. Wilma Valk Breskens Robbert en Louise Manneke op de minigolfbaan. foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 143