TOPBOEKEN INTERVIEW De Brit M.J. Arlidge (45) boekte een enorm succes met zijn serie over de vasthoudende en getormenteerde inspecteur Helen Grace. Deel 9 is nu af: Nog lange niet. (Xander Uitgevers, €13) ,,Deel drie van de Cromwell-trilogie. Ook de eerste twee verkopen goed.'' (Meridiaan, €40) „Fantastisch verteld verhaal over een woongroep die wilde leven van licht en lucht.'' (Podium, €21) ,,Al liftend reist Richards naar afgelegen plekken op de hele wereld. Geweldige reisverhalen." (Atlas Contact, €25) De luiaards in de vruchtbare vallei ,,Over drie broers die alleen maar willen slapen. Het hele boek ademt een landerige sfeer.'' (Jurgen Maas, €20) Arlidge, die zijn sporen verdiende als televisieproducent en scenarist voor (misdaad)series, had een fijne jeugd met liefhebbende ouders. Toch kwam hij er al vroeg achter dat het in de rest van de wereld niet altijd even gezellig was als thuis. ,,Mijn vader was aanklager'', vertelt de schrijver. ,,Hij was dus vaak bezig met moord en doodslag. Op een gegeven moment werkte hij aan de beroemde zaak tegen Jeremy Bamber, die zijn adoptieouders en zijn zus en haar twee kinderen had vermoord. Hij probeerde zijn zus ervoor te laten op draaien omdat ze psychische problemen had. Hij beweerde dat zij het had gedaan en daarna zelfmoord had gepleegd, en kwam er bijna mee weg. Het was een afschuwe lijke zaak omdat er twee jonge kinderen bij betrokken waren die werden doodgescho ten in hun bed. Ik weet nog dat er foto's van mijn vader in de krant stonden. Ik was trots op hem, maar besefte ook dat deze ver schrikkelijke dingen echt waren gebeurd.'' ,,Een jaar of acht. Het kwam ook voor dat mijn vader foto's van een plaats delict of video's van een autopsie op zijn bureau liet slingeren. Ik herinner me nog een zaak waarbij twee mannen ruzie hadden gekre gen. De een vermoordde de ander door hem te bewerken met een afgebroken flesje Per- rier. Ik zag de foto's van de overledene en dacht: dit is geen prettige manier om te sterven.'' ,,Dat is goed mogelijk. Bij mijn vriendjes slingerde dit soort misdaadgerelateerde zaken niet in huis rond. Terugkijkend merk ik dat ik me als volwassene dezelfde vraag stel als toen: waarom schiet iemand twee kinderen dood in hun bed? Wat gaat er om in het hoofd van iemand die zoiets doet? Dat vind ik interessante vragen, zowel bij 30 Lezen Ronnie Terpstra over de bestsellers van boekhandel Van der Velde in Leeuwarden (en drie tips). 3 BESTSELLERS Lucinda Riley - De zeven zussen ,,Het nieuwe deel, Zon, loopt goed, maar deel 1 verkoopt nog steeds het best van allemaal.'' Paulien Cornelisse Japan in honderd kleine stukjes ,,Het tweede seizoen van de tv-serie Tokidoki stuwt de verkoop ook op.'' (Uitgeverij Cornelisse, €19) Hilary Mantel De spiegel het licht 3 AANRADERS Gerda Blees - Wij zijn licht Dan Richards - Buitenpost Albert Cossery 'Ik maak het Helen Grace heel moeilijk' TEKST ELVIN POST/ FOTO'S BILL WATERS Hoe oud was u toen? Ging u dankzij uw vaders beroep ook de 'misdaad' in; eerst als televisiepro ducent en later als thrillerschrijver?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 118