'De chemie was zo intens dat het ons verraste' BV DE LIEFDE emie die eerste 5mqai<tC ffltleen nciQr (neer. Kim (46) en Nijs (46) communiceren zo open mogelijk. Daardoor kunnen ze helemaal zichzelf zijn. ,,NijS en ik passen perfect niet bij elkaar. Op belangrijke punten passen we heel goed, maar al die kantjes waarin we ver schillen maken het interessant. We hou den allebei erg van dansen en muziek. We hebben elkaar dan ook ontmoet op een technofestival. De chemie tussen ons was meteen zo intens dat het ons verraste. De eerste keer dat we zoenden waren we verbaasd hoe goed het klopte, onze lijven leken elkaar te herkennen. Hij zei: 'Als wij ooit seks met elkaar hebben, wordt dat echt geweldig'. En dat was ook zo. Het was overgave zonder reserves, opgewonden en ontspan nen tegelijk. Ik ben een emotie-eter en was tijdens mijn huwelijk twintig kilo aange komen. Daar zat ik geen seconde mee toen we voor het eerst samen in bed lagen. We zijn allebei heel vrij in onze seksualiteit. We stimuleren elkaar om grenzen te verkennen. Dingetjes met bondage, pijn- prikkels, nadenken over monogamie en trouw. Ik had niet verwacht dat ik dit in me had. Maar ik zit lekker in mijn vel, ik voel me weer vrouw. Intussen leiden we totaal verschillende levens. Ik kom uit een huwelijk dat veer tien jaar duurde en heb vrij jonge kinderen. Mijn dagen hangen aan elkaar van plannen: voor mijn werk, mijn ouders, mijn kinde ren. Omdat we zo geweldig klikten, ging ik meteen in patronen denken als samen wonen, waar dan, en ga zo maar door. Nijs had altijd latrelaties en zijn dochter is al volwassen. Hij is heel vrij, een beetje een ouwe hippie. Na een half jaar zei hij dat onze vriendschap belangrijker was dan een relatie en begon zich terug te trekken. Ik ben toen veel vragen gaan stellen. Uit zichzelf vertelt Nijs niet zo snel wat hem dwarszit, maar als je hem iets vraagt krijg je altijd een goudeerlijk antwoord. Ook als het minder prettig is. Het was de sleutel om weer tot elkaar te komen. Door alles uit te spreken, kun je veel begrijpen. Nijs wilde die moeite ook doen. Zo kwam ik erachter dat hij vaste relatiepatronen beklemmend vindt. Vanaf die tijd zijn we de ruimte gaan nemen om te bedenken hoe wij dan wél een relatie willen. Er zijn zoveel kleuren waarin je kunt zoeken: lat, samenwonen, monogaam, niet monogaam. Door zo open te zijn is er veel respect ontstaan. We zijn nieuwsgierig naar elkaar. Ook minder mooie kanten veroordelen we niet. Mijn ongeduld bijvoorbeeld. Als ik een conflict op mijn werk verkeerd heb aangepakt, kan ik dat heel fijn met hem bespreken. Hij zegt alleen: 'Niet zo handig hè?' Daardoor durf ik meer te kijken naar mijn eigen aandeel in zo'n conflict. Ik kom soms fel uit de hoek. Ik denk van mezelf dat ik stoer en sterk ben. Bij hem ben ik in evenwicht en kan ook mijn lieve, zachte, verzorgende kant laten zien. Nijs is soms een stuiterbal. Hij gebruikt weleens partydrugs. Ik denk: je zult wel weten wat je doet. Doordat we over alles durven te praten voelt onze relatie ver trouwd en veilig. We kunnen heel gemak kelijk een weekend samen zijn zonder veel uit te voeren. Een spelletje, een afwasje, borrelen, uitgebreide seks. Maar ook naar een festival, een pilletje nemen en de hele avond dansen. Het eerste halfjaar wilde ik elk vrij moment bij Nijs zijn. Nu de basis zo stabiel is, hoeft dat niet meer altijd. Kwantiteit is minder belangrijk. Het is wel fijn, maar kwaliteit staat voorop." TEKST WILMIE GEURTJENS ILLUSTRATIE STUDIO SKI De echte namen van de geïnterviewden zijn bij de redactie bekend. Wil je ook praten over je relatie? magazine@dpgmedia.nl ZATERDAG 30 MEI 2020 29

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 117